ANALIZ-BANNER

Fastweb Mali Analiz

Analiz Detayları

Bilanço Yapısı
Bu analiz başlığı altında kullanıcılar, grafiksel ve sayısal karşılaştırmalarla, seçtikleri şirketin Aktif ve Pasiflerini mercek altına alabilmekte ve sektör ortalamaları ile kıyaslayabilmektedirler. 
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Likidite Oran Analizi 
Bu analiz başlığı altında kullanıcılar, belirledikleri şirketin, Cari Oran, Likidite Oranı ile Nakit Oranlarını, dahil oldukları sektör ortalamaları ile kıyaslamalı olarak, dönem bazında görüntüleyebilirler.  
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Satış – Karlılık Analizi
Sayısal ve Grafiksel olarak beslenen analiz içinde, seçilen şirketin son 12 dönemine ilişkin karşılaştırmalı bilançolar görüntülenebilmektedir. Dönemsel satış ve kar verileri ile gider kalemleri ve yabancı para yükümlülükleri de grafiksel karşılaştırmalarla sunulmaktadır.   
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Faaliyet – Etkinlik Analizi
Kullanıcının belirlediği şirket ve bu şirketin dahil olduğu sektör için, dönemsel karşılaştırmalı, Stok, Alacak, Ticari Borç,Dönen Varlık, Maddi Duran Varlık ve Aktifler için Devir Hızı grafikleri sunulmaktadır. Ayrıca Stok Devir ve Alacak Tahsil süreleri ile Ticari Borç Devir Süresi ve Nakit Döndürme sürelerine ilişkin grafiklerle analiz desteklenmektedir. 
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Dupont Analizi – Karşılaştırmalı Dupont Analizi
Seçilen hisse ile bu hissenin dahil olduğu sektördeki diğer hisseler için, Net Kar Marjı, Aktif Deviz Hızı, Aktif Karlılık, Özvarlık Karlılığı ve Borç Oranı, tablo olarak sunulmakta ve Dupont analizi yapılmaktadır. Seçilen hissenin, sektör ortalamaları ile dönemsel grafik karşılaştırmaları ile analiz desteklenmektedir.  

Karşılaştırmalı Dupont Analizi’nde ise;  kullanıcının belirlediği iki farklı dönem için karşılaştırmalı Dupont analizi yapılmaktadır. Seçilen hissenin, endeks ve sektör ortalamaları ile belirgin finansal göstergeleri performans grafiği üzerinde karşılaştırılarak, analiz desteklenmektedir.
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Temettü Performansı
Seçilen şirketin, Temettü dağıtımları, Sermaye Artırımları ile bölünmeleri, tablo olarak, yıllık bazda sunulmaktadır. Analiz, endeks-faiz ve döviz ile performans karşılaştırmaları, endekse göre performans ile endekse göre prim grafikleri ile de desteklenmektedir. 
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Piyasa Çarpanları Analizi
Seçilen şirketin, son açıklanan bilançosundan başlayarak, kullanıcının belirlediği dönem sayısı kadar geriye doğru grafiksel analizler yapılabilmektedir. Hisse ve dahil olduğu sektör için FK, PD/DD, Fiyat/NetSatış grafikleri ile, Karlılık ve Piyasa Değeri, Piyasa Çarpanları ile Satışlar ve Piyasa Değeri grafiksel analizleri yer almaktadır. 
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.


Özet Analiz
Şirketlerin, halka arz edildikleri ilk dönemlerinden itibaren, dönem seçebilme imkanı sunan bu analiz içerisinde, şirketin, satış, kar, özsermaye, piyasa değeri rakamları, cari olarak ve seçilen dönemler bazında listelenmektedir.

Seçilen şirket için Temettü Verimi yüzdesel hesaplanmakta, şirket ve dahil olduğu sektör için, dönem bazında FK, PD/DD, F/NS oranları hesaplanabilmektedir. Kullanıcılar 3-6-9 aylık ve yıllık periyotlar için, 5 farklı dönemi aynı tabloda kıyaslayabilmektedirler. 
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Puan Analizi
Kullanıcı tarafından belirlenen sektör veya endekse bağlı tüm şirketler için, puan analizi yapılabilmekte, şirket performanslarına göre, farklı oranlar için, şirketlerin aldıkları puanlar ve total puan sıralaması tablo olarak sunulmaktadır.

Kullanıcı, her oran için, toplam puanlama içinde farklı bir ağırlık belirleyebilmekte, Azalan veya Artan sınıflandırması yapabilmektedir. Bu analiz ile, finansal göstergelerine göre öne çıkan hisseler belirlenebilmektedir.  
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Bilanço Dipnotları
Kullanıcılar, şirket ve dönem seçerek, ilgili döneme ait bilanço dip notlarına metinsel formatta ulaşabilirler. 
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.

Değerleme Analizi
İndirgenmiş nakit akımları yöntemini kullanmakta olan Fastweb Mali Analiz’de, program kullanıcıları, ilgilendikleri şirket için, tahmin değerlerini sisteme girerek, şirket değerlemesi yapabilmektedir. 

Kullanıcının belirlediği tahmini değişken değerleri baz alınarak, ilgili şirket için 10 yıllık değerleme analizi yapılabilmekte ve sonuçlar kaydedilerek, ileride tekrar kullanılmak üzere saklanabilmektedir.
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.


Şirket Haberleri
İMKB şirketleri ve endekslerine ilişkin,1987 yılından itibaren çıkan haberleri ile KAP haberlerini, iki tarih arasında listeleyebilir, tek tuşlama ile haberin detaylarına ulaşabilir, haber listesi içinde, anahtar kelime belirterek, kolayca filtrelemeler yaptırabilirsiniz.  
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.


Şirket Künyeleri
Program kullanıcıları, Şirket Künyesi başlığı altında, seçtikleri şirket ile ilgili profil bilgilerine ulaşabilmektedir. 
Örnek ekran görüntüleri için lütfen tıklayınız.
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı