ANALIZ-BANNER

Fastweb Mali Analiz Pro

Fastweb Mali Analiz Pro (12 Aylık Kullanım Bedeli) 768.00 TL 691.20 TL  TL (KDV Dahil)
Fastweb Mali Analiz Pro (9 Aylık Kullanım Bedeli) 612.00 TL 550.80 TL  TL (KDV Dahil)
Fastweb Mali Analiz Pro (6 Aylık Kullanım Bedeli) 432.00 TL 388.80 TL  TL (KDV Dahil)
Fastweb Mali Analiz Pro (3 Aylık Kullanım Bedeli) 228.00 TL 205.20 TL  TL (KDV Dahil)
Fastweb Mali Analiz Pro (1 Aylık Kullanım Bedeli) 80.00 TL 72.00 TL  TL (KDV Dahil)
 

Yenilenen Analizler

Yenilenen Analizler

Bilanço Yapısı Analizi

Bu analiz başlığı altında kullanıcılar, grafiksel ve sayısal karşılaştırmalarla seçtikleri şirketin aktif ve pasiflerini mercek altına alabilmekte ve sektör ortalamaları ile kıyaslayabilmektedirler. 

Likidite Oran Analizi

Bu analiz başlığı altında kullanıcılar, belirledikleri şirketin; cari oran, likidite oranı ile nakit oranlarını, dahil oldukları sektör ortalamaları ile kıyaslamalı olarak dönem bazında görüntüleyebilirler. 

 

Faaliyet – Etkinlik Analizi

Kullanıcının belirlediği şirket için, dönemsel karşılaştırmalı, stok, alacak, ticari borç, dönen varlık, maddi duran varlık ve aktifler için devir hızı grafikleri sunulmaktadır. Ayrıca stok devir ve alacak tahsil süreleri ile ticari borç devir süresi ve nakit döndürme sürelerine ilişkin grafiklerle analiz desteklenmektedir. 

Satış – Karlılık Analizi

Sayısal ve grafiksel olarak beslenen analiz içinde, seçilen şirketin son 12 dönemine ilişkin karşılaştırmalı bilançolar görüntülenebilmektedir. Dönemsel satış ve kar verileri ile gider kalemleri ve yabancı para yükümlülükleri de grafiksel karşılaştırmalarla sunulmaktadır.   

 

Dupont Analizi

Seçilen hisse ile bu hissenin dahil olduğu sektördeki diğer hisseler için, net kar marjı, aktif deviz hızı, aktif karlılık, özvarlık karlılığı ve borç oranı tablo olarak sunulmakta ve dupont analizi yapılmaktadır. Seçilen hissenin sektör ortalamaları ve dönemsel grafik karşılaştırmaları ile analiz desteklenmektedir. 

Temettü Performansı

Seçilen şirketin; temettü dağıtımları, sermaye artırımları ile bölünmeleri, tablo olarak yıllık bazda sunulmaktadır. Analiz, endeks-faiz ve döviz ile performans karşılaştırmaları, endekse göre performans ile endekse göre prim grafikleri ile de desteklenmektedir.

 

Piyasa Çarpanları Analizi

Seçilen şirketin, son açıklanan bilançosundan başlayarak, kullanıcının belirlediği dönem sayısı kadar geriye doğru grafiksel analizler yapılabilmektedir. Hisse ve dahil olduğu sektör için FK, PD/DD, fiyat/net satış grafikleri, karlılık ve piyasa değeri, piyasa çarpanları ile satışlar ve piyasa değeri grafiksel analizleri yer almaktadır. 

Özet Analiz

Şirketlerin, halka arz edildikleri ilk dönemlerinden itibaren dönem seçebilme imkanı sunan bu analiz içerisinde şirketin; satış, kar, öz sermaye, piyasa değeri rakamları cari olarak ve seçilen dönemler bazında listelenmektedir. Seçilen şirket için temettü verimi yüzdesel hesaplanmakta, şirket ve dahil olduğu sektör için dönem bazında FK, PD/DD, F/NS oranları hesaplanabilmektedir.

 

Puan Analizi

Kullanıcı tarafından belirlenen sektör veya endekse bağlı tüm şirketler için puan analizi yapılabilmekte, şirket performanslarına göre farklı oranlar için, şirketlerin aldıkları puanlar ve total puan sıralaması tablo olarak sunulmaktadır. 

Karşılaştırmalı Dupont Analizi

Karşılaştırmalı dupont analizinde ise;  kullanıcının belirlediği iki farklı dönem için karşılaştırmalı dupont analizi yapılmaktadır. Seçilen hissenin, endeks ve sektör ortalamaları ile belirgin finansal göstergeleri, performans grafiği üzerinde karşılaştırılarak analiz desteklenmektedir.

 

Değerleme Analizi

İndirgenmiş nakit akımları yöntemini kullanmakta olan Fastweb Mali Analiz Pro’da program kullanıcıları, ilgilendikleri şirket için tahmin değerlerini sisteme girerek, şirket değerlemesi yapabilmektedir. 

 

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı