ANALIZ-BANNER

FonBul +

FonBul + (12 Aylık Kullanım Bedeli) 589.00 TL 589.00 TL  TL (KDV Dahil)
FonBul + (6 Aylık Kullanım Bedeli) 310.00 TL 310.00 TL  TL (KDV Dahil)
FonBul + (3 Aylık Kullanım Bedeli) 162.00 TL 162.00 TL  TL (KDV Dahil)
FonBul + (1 Aylık Kullanım Bedeli) 58.00 TL 58.00 TL  TL (KDV Dahil)
 

Fonbul Plus ile Analizler

Fonbul Plus ile Analizler

Fon Risk Analizleri

Fon risk başlığı altında, kendi kriterlerinize göre (endeks, baz ve rapor parametre kriterleri) belirlediğiniz bireysel emeklilik ve yatırım fonlarının standart sapma, sharpe oranı, treynor, beta ve sortino istatistik değerlerini görebilirsiniz. Seçebileceğiniz bir tarih aralığına ya da veri adedine göre değerlerinizi hesaplatabilir, veri periyodundan ise günlük, haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık periyotlarda analizler yaptırabilirsiniz.

Fon Fiyatları

Fon fiyat tablosu ile emeklilik ve yatırım fonlarının istediğiniz iki tarih aralığındaki gün gün fiyatlarını, portföy değerlerini, toplam pay değerlerini, tedavüldeki paylarını, yatırımcı adetlerini ve doluluk oranlarını takip edebilirsiniz. Doluluk oranı; belirtilen tarihteki tedavüldeki payın, fonun toplam payına oranını göstermektedir. Fiyatları tarih ve değerleme fiyatlarına göre görüntüleyebilirsiniz.  

Fon Getirileri

Yatırım ve emeklilik fonlarının günlük, haftalık, aylık, 6 aylık, yılbaşından ve yıllık zaman periyotlarında getirilerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca emeklilik ve yatırım fonlarının kategorilerine, fon yöneticilerine ve istediğiniz tarihe göre filtreleme yapabilirsiniz. Bul özelliği ile istediğiniz fonun kodunu, adını, fiyat ve getiri bilgisini yazarak arama yapabilir, kolayca ekrana getirebilirsiniz. 

Fon Tarih Aralığı Getiri

Emeklilik ve yatırım fonlarının iki tarih aralığındaki değişimlerini görüntüleyebilir, girdiğiniz ilk ve son tarih aralığındaki fiyatları gün bazında listeleyebilirsiniz. Fon kategorilerine (karma, borçlanma araçları, fon sepeti, hisse senedi vb.) göre filtreleme yapabilirsiniz. Örneğin ağırlıklı olarak hisse senedine yatırım yapan emeklilik ve yatırım fonlarını görmek istiyorsanız, hisse senedi kategorisini seçmeniz yeterli.

Fon Getiri Haritası

Fonbul Plus web browserında fon getiri haritası bulunmaktadır. Çeşitli getiri aralıklarında kaç emeklilik ve yatırım fonunun olduğu ve bu fonların neler olduğu grafikte gösterilmektedir. Farklı getiri aralıkları farklı renkler ile belirtilmiştir. Ayrıca, kendi seçeceğiniz kategorideki fonların getiri haritasını çıkartabilir, bu haritayı sağ üst köşedeki buton aracılığıyla yazdırabilir veya PNG, JPEG, PDF, SVG formatlarından herhangi bir tanesinde kaydedebilirsiniz.

Fon Portföy Analizleri

Emeklilik ve yatırım fonlarının bugün, haftabaşı, aybaşı, yılbaşına göre portföy değerleri ile bu değerlerin bu zaman periyotlarına göre değişimlerini görüntüleyebilirsiniz. Değerleri büyükten küçüğe ya da küçükten büyüğe sıralatabilir, kategori bazında filtreleme yapabilirsiniz. Portföy değerlerini ve değişimlerini geçerli olduğu güne veya değerleme gününe göre getirtebilirsiniz. TL, USD, EURO kurları bazında istediğiniz tarihteki verileri görüntüleyebilirsiniz.

Fon Detay Analiz

Fonbul Plus’ta yatırım ve emeklilik fonlarının detaylı analizlerini yapabilirsiniz. Günlük, haftabaşından, aybaşından, yılbaşından, son 1 hafta, son 1 ay gibi zaman periyotlarında istediğiniz fonun getirilerine bakabilir, kapanış grafiğini görüntüleyebilir, portföy dağılımını pasta grafiği üzerinde ve son bir sene portföydeki varlık dağılımının değişimini alan grafiği üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Tedavüldeki ve satılabilir pay oranlarının ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Fon Grafikleri

Fonların fiyat grafiğini halka arz tarihinden itibaren çizdirebilirsiniz. İstediğiniz tarih aralığındaki emeklilik ve yatırım fonları verilerini grafik üzerinde görüntüleyebilir, grafikleri tek butona basarak tam ekrana sığdırabilirsiniz. Tek butona basarak 1 ay, 3 ay, 6 ay, yılbaşına göre ve 1 yıllık grafikler çizdirebilirsiniz. Emeklilik ve yatırım fonlarının fiyatını, diğer yatırım fonlarının fiyatlarıyla aynı grafik üzerinde veya farklı grafikte çizdirerek karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Hızlı Teknik Analiz

Hızlı teknik analiz yapabilirsiniz. Çizdirdiğiniz fon fiyat grafiğine 32 indikatör ekleyebilir, yatırımlarınızı bu indikatörler yardımı ile yönlendirebilirsiniz. İndikatörleri ister fon fiyat grafiğinin üstüne çizdirebilir, isterseniz ayrı grafikte çizdirebilirsiniz. Arka planınızı siyah, gümüş ve ızgara temaları olarak değiştirebilirsiniz. TL, Dolar, Euro olarak 3 farklı para birimi ile yatırım fonu fiyatı ve indikatör verilerini görebilirsiniz.

Fon Ratingleri

Emeklilik ve yatırım fonlarının ratingleri Fonbul’da! Saha Yatırım Kuruluşu tarafından derecelendirilen emeklilik ve yatırım fonlarının ratingleri aylık, yıllık ve 3 yıllık periyotlarla yayımlanmaktadır. Emeklilik ve yatırım fonlarını kategori bazında listeleyerek de ratinglerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca son 2 ayın ratinglerini kıyaslayabilir, bir yöneticinin yönettiği fonları listeleyerek de ratingleri görüntüleyebilirsiniz.

 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı