ANALIZ-BANNER

Firdeg Firma Değerleme BİST

Firdeg Firma Değerleme BİST (12 Aylık Kullanım Bedeli) 11,700.00 11,700.00  TL (KDV Dahil)
Firdeg Firma Değerleme BİST (9 Aylık Kullanım Bedeli) 9,200.00 9,200.00  TL (KDV Dahil)
Firdeg Firma Değerleme BİST (6 Aylık Kullanım Bedeli) 6,300.00 6,300.00  TL (KDV Dahil)
Firdeg Firma Değerleme BİST (3 Aylık Kullanım Bedeli) 3,300.00 3,300.00  TL (KDV Dahil)
Firdeg Firma Değerleme BİST (1 Aylık Kullanım Bedeli) 1,150.00 1,150.00  TL (KDV Dahil)
 

Firma Değerleme (BİST Firmaları)

Firdeg BİST Firmaları
Firma Değerleme ve Finansal Risk Analizi

Türkiye’nin En Kapsamlı Web Tabanlı Firma Değerleme ve Finansal Risk Analizi Platformu Firdeg, internet üzerinden çalışmakta olan web tabanlı yazılımdır. MGA SOFT firması tarafından geliştirilmiş olup, Türkiye’de programın ana dağıtıcısı Finnet Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti.’ dir.

Firdeg Bist’le halka açık Borsa İstanbul Firmaları üzerinde istediğiniz analizi yapın. Neler yapabilirsiniz;

Sadece BİST Firma Kodunu Girerek

Karşılaştırmalı Tablolar Analizi, Dikey Yüzdeler Analizi, Trend Analizi ve Oran Analizi yöntemleri ile finansal analiz yapabilirsiniz.

Firma için sistemin ürettiği tahmini finansal derecelendirme notu ile firmanın finansal riskinin mevcut durumunu ve tarihsel gelişimini görebilirsiniz.

Belirleyeceğiniz Varsayımlarla Kolayca

Uzun vadeli(15 yıla kadar) finansal tahmin/finansal planlama yapabilirsiniz.

Finansal tahmin sonrası tahmini veriler üzerinden finansal analiz yapabilir, programın hesaplamış olduğu firmanın gelecekteki önemli finansal oranlarını ve derecelendirme notunu değerlendirebilirsiniz.

Uluslararası genel kabul görmüş değerleme yöntemleri olan, indirgenmiş nakit akımları, göreceli değerleme(piyasa çarpanları) ve net aktif değeri yöntemlerine göre firmaların tahmini değerini hesaplayabilirsiniz.

Programdaki Verileri Aktararak

Program üzerindeki tüm tablo ve özel grafikleri istediğiniz ortama aktararak, değerleme, finansal durum değerlendirme ve finansal planlama raporları yazabilirsiniz.

Firma Değerleme

Gerek halka açık gerekse halka açık olmayan tüm firmaların değerlemesini, genel kabul görmüş değerleme yöntemleriyle yapabilirsiniz. Modülde yer alan yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • İndirgenmiş Nakit Akımları
 • Göreceli Değerleme(Piyasa Çarpanları)
 • o Firma Değeri/FAVÖK Oranı (FD/FAVÖK)
 • o Firma Değeri/Satış Oranı (FD/S)
 • o Fiyat Kazanç Oranı (F/K)
 • o Fiyat Defter Değeri Oranı (PD/DD)
 • o Fiyat Satış Oranı (F/S)
 • Net Aktif Değeri

Tarihsel mali tablo verileri girişi ve yönlendirmeler ile belirleyeceğiniz varsayımlarla kolayca istediğiniz firmanın değerlemesini yapabilirsiniz.

Finansal Performans Değerlendirme

İstediğiniz firmanın finansal performansını genel kabul görmüş finansal analiz teknikleri ile değerlendirebilirsiniz. Bu çerçevede modülde aşağıdaki finansal analiz araçlarını kullanabilirsiniz;

 • Karşılaştırmalı Tablolar Analizi
 • Dikey Yüzdeler Analizi
 • Trend Analizi
 • Oran Analizi
 • o Likidite Oranları
 • o Finansal Yapı Oranları
 • o Aktivite Oranları
 • o Kârlılık Oranları
 • o Büyüme Oranları


 

 

İflas Risk Ölçümü

Finansal analizin ötesinde bu modülde, uluslararası gelişen piyasalar üzerindeki akademik çalışmalara dayalı bir tahmini derecelendirme sistemi oluşturulmuştur.

Mali tablo verilerine dayalı olarak sistemin ürettiği tahmini derecelendirme notu sayesinde firmanın iflas riski ve kredi değerliliği konusundaki dönemsel gelişmeleri izleyebilir ve bu sayede firmadaki gelişmeleri daha sağlıklı değerlendirebilirsiniz.

Finansal Tahmin

“Finansal Tahmin Modülünde” belirli varsayımlar çerçevesinde kısa, orta ve uzun vadeli finansal tahminler yaparak, tahmini gelir tablosu, bilanço, serbest nakit akım tablosu ve finansal oranları oluşturabilirsiniz.

Tahmini finansal veriler ve rasyoların yardımıyla gelecek yıllarda firmaların risklilik, kârlılık ve büyüklük açılarından finansal olarak nerelerde olabileceği görebilirsiniz.

 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı