ANA-BANNER

Finansal Matematik Eğitimi

20 Mayıs - 20 Eylül Dönemi Son Başvuru Tarihi: 19 Mayıs 2020

Finansal yönetimde kullanılan Analitik Teknik ve Yöntemlerin, finansal karar alma sürecinde nasıl kullanıldığının gösterilmesi ve bu sayede katılımcıların finansal problemlerin çözümüne daha bilimsel ve sistematik bir şekilde yaklaşmasının sağlanması amaçlanmaktadır. Finansal problemler güncel iş hayatında sınav sorularındaki gibi parametreleri hazır olarak karşımıza çıkmaz. Bu problemlerin iyi analiz edilip doğru parametrelerin tespit edilmesi gerekir. Finansal problemin çözümlenmesindeki belki de en önemli husus, bu problemin içindeki parametreleri doğru bir şekilde belirlemektir. Bu eğitimin bir amacı da katılımcılara finansal problemleri doğru ve kısa sürede analiz etme becerisini kazandırmaktır. Bir kere bu analiz doğru yapıldığı zaman parametreleri matematiksel formüllere yerleştirip doğru cevabı bulmak çok kolay olacaktır. Bu eğitimde standart kredi yapısının dışında, özellikle eşit taksitli kredilerde farklı kredi yapıları, bu yapıları oluştururken ve hesaplamalar yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği detaylı olarak vurgulanmaktadır. 

 

Fiyatı
Eğitimin Amacı
İnsanların genellikle dört işlem için kullandıkları, aslında çok sofistike ve özel bir hesap makinesi olan HP 17IIB finansal hesap makinesini etkin bir şekilde kullanma becerisini katılımcılara kazandırmaktır. Uzun formüllerle ve zaman alıcı bir şekilde yapılan finansal hesaplamaların, HP hesap makinesinin özel menüleri sayesinde sadece birkaç tuşa basılarak nasıl yapılabileceği gösterilecektir
Ne Kazandıracak?

Katılımcılar gerek kendi finansal kararlarını gerekse firmalarının finansal yönetimine ilişkin kararları alırken, bu eğitimde incelenen matematiksel yöntemlerden faydalanabileceklerdir. En düşük maliyetli kredi hangisidir? Yada hangi yatırım aracı en yüksek getiriyi sağlar? Vadeli mi alalım peşin mi? gibi hem bireylerin hem de firmaların karşı karşıya geldikleri finansal soruları cevaplamak için burada gösterilen bilimsel teknikleri kullanabileceklerdir.

Kimler Katılmalı

Mali ve reel sektör kuruluşlarında çalışan ve işi gereği finansal hesaplamalar yapmak ve kararlar almak ve/veya alınmış kararları denetlemek durumunda olan kişiler. 

Kişisel finansal yönetimini daha etkin yapmak için,  elindeki atıl parayı değerlendirmek amacıyla en yüksek getiriyi sağlayan yatırım aracını ya da taşıt veya konut almak için en düşük maliyetli krediyi seçmek isteyen bireyler.

Ayrıca lisanslama sınavlarına hazırlanan profesyoneller.

 

 

Eğitim Programı
 
·         Paranın Zaman Değeri
·         Basit Faiz
·         Bileşik Faiz
·         Nominal ve Efektif Faiz
·         Yatırım Alternatiflerinin Değerlendirilmesi
·         Faizlendirme ve İskontalama
·         Getirinin Enflasyondan Arındırılması
·         Anüite Hesaplamaları
·         Tahvil ve Bono Fiyatlaması
·         Eşit Taksitli Kredilerde Farklı Kredi Yapıları ve Hesaplamaları
        -       Ödemesiz Dönemli Eşit Taksitli Krediler
        -       Üç Ayda Bir Ödemeli Eşit Taksitli Krediler
        -       Eşit Taksitli Kredilerde Erken Ödemeler
        -       Ara Ödemeli Eşit Taksitli Krediler
        -       Sıfır Faizli Eşit Taksitli Krediler
        -       Eşit Taksitli Kredilerin Yeniden Yapılandırılması
        -       Eşit Taksitli Kredilerde Faiz İndirimine Karşılık Peşin Komisyon
        -       Peşin İskontolu Eşit Taksitli Krediler (Katkı Paylı Krediler)
        -       Eşit Taksitli Kredilerde Gerçek Maliyet Oranı Hesaplamaları
·         Proje Değerlendirme
        -       Geri Dönüş Dönemi Yöntemi
        -       İskontalanmış Geri Dönüş Dönemi Yöntemi
        -       İç Verim Oranı Yöntemi
        -       Net Bugünkü Değer Yöntemi
        -       Karlılık Endeksi
        -       Yatırım Tutarları ve Ekonomik Ömürleri Farklı Olan Projelerin Karşılaştırılması
·         HP 17B Finansal Hesap Makinesi Uygulamaları
Etiketler

finansal matematik, finansal yönetim, İMKB, hesap makinesi, finansal hesap makinesi, HP 17IIB kullanımı, HP 17IIB hesap makinesi, reel sektör kuruluşları, denetleme kurumları, denetim, paranın zaman değeri, bileşik faiz, basit faiz, tahvil ve bono hesaplaması, tahvil ve bono fiyatlaması, proje degerlendirme, net bugünkü değer yöntemi, yatırım tutarı, lisasnlama sınavı.

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı