ANA-BANNER

Özel Sektör Tahvilleri Eğitimi

03 Mayıs - 03 Haziran Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Bu eğitimle özel sektör tahvillerini tanıyacaksınız. Bunun yanında piyasaya girmesi muhtemel farklı tipte tahvillerin de nasıl özelliklerde olabileceklerini öğreneceksiniz. Bu tahvillerde fiyat hesaplayabilecek, portföyünde bu tip kıymetleri bulunduranların İMKB repo piyasasında bu kıymetlerle nasıl likidite sağlayabileceğini öğreneceksiniz. Yatırımcının Özel Sektör Tahvili ile ilgili bilmesi gerekenler bu eğitimde olacak. 

Şimdiye kadar Türk yatırımcısının karşısına Devlet iç borçlanma kıymetlerinden başka pek bir şey çıkamıyordu. Oysa yapılan yeni düzenlemelerle Özel sektörün halktan borçlanmasının önü açılıverdi. Üstelik bu kıymetler, mevcut benzer vadelerdeki kamu kağıtlarına göre bazen %2-3 daha fazla getiri sunuyorlar. Artık biraz daha fazla getiri alalım istiyorsak bu kıymetlere risklerini de tartarak yatırım yapmak zorunda kalacağız. Dolayısıyla ÖST(Özel Sektör Tahvilleri)’ni tanıyıp risklerini öğrenmek yatırımcılar için birer zorunluluk haline gelmiş durumda. Eğer temel borçlanma kavramlarının ayrıntılı olarak anlatıldığı Sabit Getirili Menkul Değerler Temel Düzey Eğitimini bu eğitim ile beraber takip ederseniz sizin için konunun özel sektör tahvilleri dahil  güncel ve kapsamlı bir şekilde aydınlandığını göreceksiniz.

 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 75,00 TL 75,00 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 88,50 TL 88,50 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
Active Charts Pro (*) 1 ay süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
(*) Active Charts Pro Activex destekleyen browserlarda çalışan web tabanlı bir programdır. Bu nedenle sadece İnternet Explorer ile kullanılabilir.
Eğitmenler
Kutalmış Keskin
Eğitimin Amacı

Eğitime katılanların Özel Sektör Tahvillerinde tasarruflarını nasıl değerlendirebileceklerini öğrenmelerini, bu kıymetlerin kendine has risk ve fırsatlarını tanımalarını sağlamaktır.

Ne Kazandıracak?

Eğitimi alan yatırımcı hangi tip bir kıymet ile karşılaştığını bu kıymetlerin ne gibi özelliklere haiz olduğunu önceden bilecek. Bunun yanında ne gibi kıymetlerle karşılaşabileceğini, ne gibi hak ve yükümlülüklerinin bulunduğunu öğrenecek. Bu kıymetlerle diğer borçlanma araçlarını karşılaştırabilecek.

Kimler Katılmalı
Borçlanma araçlarına yatırım yapan veya yapmak isteyen tasarruf sahipleri.
Bu borçlanma araçlarının satışına aracılık edecek aracı kurum ve banka personeli.
Yatırım danışmanlığı ve portföy yönetimi hizmeti veren aracı kurum ve şirketlerin personeli veya bu alanda çalışmak için aday olanlar.
Finans piyasalarının bu yeni araçlarını tanımak isteyen kişiler
Eğitim Programı
Tahvil Çeşitleri
İhraç edilebilecek ÖST tipleri özellikleri.
Sermaye Piyasası Kurulu Düzenlemeleri, ÖST İhraçlarında Kredi Derecelendirme
Türkiye Sermaye Piyasaları Düzenleyici otoritesi SPK’nın yaptığı Özel Sektör Tahvillerine yönelik düzenlemelerin ayrıntıları.
İMKB’de Kotasyon
İhraç edilen bir özel sektör tahvilinin ikinci el işlemlerinin gerçekleşeceği organize piyasaya kaydedilmesi
Özel Sektör Tahvillerinin İMKB’de ve Tezgâhüstü İşlem Görmesi
İMKB’de işlem gören ÖST’ler ve bunların özellikleri
Özel Sektör Tahvilleri-Repo İşlemleri-Teminat
ÖST’ler ile repo işlemleri
Özel Sektör Tahvilinin Maliyetini Etkileyen Unsurlar
Risksiz Getiri, ek getiri seviyesi
Yatırımcının Bilgilendirilmesi, Yatırımcının Korunması
İzahname
Kamuyu Aydınlatma
Özel Sektör Tahvil Kazançlarının Vergilendirilmesi
ÖST’lerin tabi olduğu vergi uygulamaları
Etiketler

özel sektör tahvilleri, eğitim, tahvil, borçlanma araçları, sabit getirili kıymetler, faiz oranları, sabit getirili endeksler, tahvil çeşitleri, özel sektör tahvil tipleri nelerdir, İMKB kotasyon, tezgahüstü işlemler, özel sektör tahvil maliyetleri, izahname, özel sektör tahvillerinin tabi olduğu vergi uygulamaları, borsa eğitim portalı, borfin eğitim, borfin eğitimleri, borsa eğitim, borsa eğitim videoları, borsa eğitimi, borsa eğitimi istanbul, finans eğitim, finans eğitim programı, finans eğitim programları, finans eğitim sertifika, finans eğitim videoları, finans eğitimi, finans eğitimi ankara, finans eğitimi bursa, finans eğitimi istanbul, finans eğitimi izmir, finans eğitimleri, online eğitim dergileri, online eğitim portalı, online eğitim sertifika, online eğitim siteleri, online eğitim

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı