ANA-BANNER

Macd Göstergesi Eğitimi

08 Haziran - 08 Haziran Dönemi Son Başvuru Tarihi: 08 Haziran 2020

MACD yükselen veya düşen fiyatlarda çıkışların veya düşüşlerin kendisi tarafından onaylanıp/onaylanmamasına ilişkin bir göstergedir. Dolayısıyla gelecekte oluşabilecek fiyat hareketleri üzerine yatırımcılara aydınlatıcı bilgi sunar. Bu konu hakkında verilecek kısa süreli kurs niteliğindeki videolarda, hiç bilgi sahibi olmayanlar bilgi sahibi olurken daha önce göstergenin kullanımını bilenlerse bilgilerini yenileyebilecekler.


 
Eğitimin Amacı
MACD Göstergesi ve kullanımının ayrıntılı olarak anlatılması amaçlanmıştır.

Alım - satım kararlarını vermeden önce yatırım yapılacak alandaki ( senetler, endeksler, pariteler veya vadeli işlemler olsun ) fiyat hareketlerinin trend olarak hangi yöne doğru ilerlediği tespit edilmektedir. Bu alanda şimdiye kadar çoğu yatırımcı tarafından bilinen” macd “ kullanımı dışında katılımcıların çoğu yerde rastlamadığı bilgiler de yer alacaktır. Özellikle eğitimi verenin kendi geçmiş tecrübelerinden kaynaklanan bilgilerin İMKB ve dünya piyasalarından yaratılan örneklerle desteklenerek yatırımcıların kullanımına sunulması hedeflenmiştir.

Ne Kazandıracak

Piyasalarda henüz geleceği yüzde 100 önceden gösteren bir göstergeye ulaşılabilmiş değil. Ancak piyasa profesyonelerince birçok gösterge üretilerek kullanılmaktadır. MACD’de bu göstergelerden öne çıkanlarındandır. Piyasalarda ve yatırım yapılacak alanlardaki fiyat hareketlerinin ve bu hareketlerin ekrana yansıyan görüntülerinin ne anlama geldiği, alış veya satış ortamı içinde olunup olunmadığı gibi hususlarda tespitlerde bulunmaya yardımcı olur. Şüphesiz her göstergede olduğu gibi bu göstergede de % 100 garantili işlem yapılacağını düşünmek yanıltıcı olacaktır.

Kimler Katılmalı?

Finans piyasalarında kısa vadeli al-sat amaçlı pozisyon tutanlar, aracı kurum  çalışanları, hisse senedi, forex, altın ve döviz piyasalarında işlem yapanlar, finansal alanlardaki yatırımlarını veya alım satımlarını daha bilinçli şekilde yapmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Öte yandan piyasaların alımda veya satış ortamı içinde olup olmadığını anlayabilmek ve trendleri saptamak isteyen uzun vadeli yatırımcılar da bu eğitimde anlatılan “ macd “ göstergesi hakkında bilgi sahibi olmak için katılmalı. Teknik Analiz yöntemi içinde çok önemli bir yer tutan “ macd “ yapısal olarak çok basit bir prensipten yararlanmakta olmasına karşılık yatırımcıya çok fazla fayda sağlayan bir göstergedir.. Eğitimin içeriği, “ macd “ konusunda katılımcının hiç bilgisi olmadığı kabul edilerek hazırlanmıştır.

Eğitim Programı

MACD ile ilgili olarak sunduğumuz bu kursta aşağıdaki konular incelenecektir :

Ders1-   “MACD”nin tanıtımı / al-sat sinyallerinin nasıl elde edildiği / uyumsuzlukların tanımı ve kullanımı
Ders2 -  “MACD“ kullanımına ait örnekler. Al-sat ve uyumsuzluklara ait örneklerin incelenmesi
Ders3-   “MACD“ göstergesinin günlük ve haftalık grafiklerde kullanımı.
Ders3a- “MACD“  yorumu Örnek grafik incelenmesi
Ders3b- “MACD“  yorumu Örnek grafik incelenmesi
Ders4-    Ana trendi tanımlayan haftalık grafiklerde macd göstergesinin uyumsuzluklarla ilgili dip  ve zirve oluşumu uyarıları
Ders5-   MACD ve kendi tetik çizgisi ile ilişkisi
Ders6-   MACD formülünün kişiliğinize göre yeniden yapılandırılması
Ders7-   MACD göstergesinin bant içinde kullanımı
Ders8-   MACD göstergesinin hızlı ve yavaş senetleri ifşa etmesi. Takip edilmesi ve edilmemesi gereken senetlerin macd tarafından saptanması.
Ders9-   MACD kullanımına ait örneklerin anlatımı
Ders10- MACD kullanımına ait ek örneklerin anlatımı

 

Etiketler

macd, macd eğitimi, macd nasıl yorumlanır, macd hesaplama, macd göstergesi, macd göstergesinin kullanımı , al sat uyumsuzlukları , trend , macd al sat sinyalleri , haftalık macd , dip ve zirve oluşum uyarıları , grafiklerde ana trend, indikatör eğitimi, gösterge eğitimi , tetik çizgisi , indikatörleri özelleştirebilme , macd formülü , macd formülünü özelleştirebilme , macd göstergesi nerelerde kullanılır , örneklerle macd , teknik analiz eğitimleri , ücretsiz macd eğitimi , ücretsiz teknik analiz eğitimi , ücretsiz videolu teknik analiz eğitimi , orta ve uzun vadeli stratejilerde macd , macd sinyalleri , gerald apple , gerald apple kimdir , ahmet mergen macd eğitimi, ahmet mergen teknik analiz eğitimi , trend değişiklikleri , osilatör , piyasa trendi , destek ve direnç , macd nedir , macd nasıl kullanılır , indikatör çeşitleri , indikatör nedir , teknik analiz yöntemleri, teknik analiz eğitimi video , teknik analiz eğitim videoları , macd indikatörü , borsa eğitimleri, borsa eğitim portalı, borfin eğitim, borfin eğitimleri, borsa eğitim, borsa eğitim videoları, borsa eğitimi, borsa eğitimi istanbul, finans eğitim, finans eğitim programı, finans eğitim programları, finans eğitim sertifika, finans eğitim videoları, finans eğitimi, finans eğitimi ankara, finans eğitimi bursa, finans eğitimi istanbul, finans eğitimi izmir, finans eğitimleri, online eğitim dergileri, online eğitim portalı, online eğitim sertifika, online eğitim siteleri, online eğitim

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı