ANA-BANNER

Sistem Trading ve Araçları Eğitimi

02 Eylül - 02 Kasım Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Bu eğitimde, uygulamalı canlı örnekler, İleri Düzey Teknik Analiz Araçlarının kullanımı  uzman bakışı ile aktarılmaktadır.  Eğitimle, analizcinin kendi stratejilerine uygun olarak yeni indikatörler oluşturmasının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu araçları kullanarak, kendi yatırım stratejilerine uyan hisselerin belirlenmesi, genel alım/satım kararlarının verilmesinde ileri düzey formüllerin kullanımının sağlanmasını hedefleyen eğitimimiz, video ile sunulmaktadır.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 448,98 TL 448,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 529,80 TL 529,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
Matriks Veri Terminali 2 ay süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Fuat Akman
Eğitimin Amacı

İleri düzey teknik analiz araçları olarak, system tster, Explorer, expert advisor, uygulamalarının genel kullanım özelliklerinin incelenmesi. Analizcinin kendi stratejilerine uygun olarak yeni indikatörler oluşturmasının sağlanması. Bu araçları kullanarak, kendi yatırım stratejilerine uyan hisselerin belirlenmesi, genel alım/satım kararlarının verilmesinde ileri düzey formüllerin kullanımının sağlanması

Ne Kazandıracak?

Ağırlıklı olarak matematiksel hesaplamalara dayanan teknik analiz araçlarının (özellikle indikatörlerinin) mantık yapısına uygun olarak, analizcinin kendi stratejilerine uygun yeni indikatörler oluşturmayı öğrenmesi sağlanacaktır. Bunun yanında, geliştirilmiş olan indikatörler kullanılarak, hisselerin teknik analiz açısından genel durumunun analiz edilmesini sağlayacak temel bakış açısı verilecektir.
Eğitimin ana amacı, katılımcılara %100 kazandıracak formülleri vermek ve bunları kopyalayarak hemen kullanmaya başlamalarını sağlamak DEĞİLDİR. Ana amaç, analizcinin kendi indikatörlerini oluşturabileceği mantığı elde etmesi, alım/satım amacıyla kullandığı ve görsel olarak izlediği stratejileri sistemler aracılığıyla uygulayabilir duruma gelmesidir. Böylece, matematiksel ifadelerle hisselerin filtrelenmesi sağlanabilecektir.

Kimler Katılmalı

Teknik analiz konusunda belli düzey ya da ileri düzeyde bilgisi olan herkes için uygun bir eğitimdir.
Teknik analizin temel kavramlarına hakim olan, bunları stratejik olarak bir bütün halinde birleştirmek konusunda kendini geliştirmek isteyenlere önemli katkılar sağlayabilecek bir eğitimdir. Eğitim, teknik analizin temel prensiplerine hakim olanlar kadar, teknik analizle yeni tanışanların da faydalanacağı şekilde dizayn edilmiştir. Böylece, daha önce teknik analiz eğitim almış olanların stratejilerini oluşturmak için faydalanacağı kadar, genel bir mantık elde edilmesinde de faydalanılabilir.

Eğitim Programı

Bu eğitimin anlaşılması için, klasik anlamda bir program yazılmamıştır. Ancak ana hatlarıyla eğitim aşağıdaki unsurlardan oluşacaktır:

 • Teknik analizde matematik modellerin genel anlamı ve önemleri
 • İndikatörlerin temel mantığı
 • Kendi indikatörlerini oluşturmanın önemi ve avantajları
 • Kendi indikatörünü oluşturmak için ‘Indicator Builder’ kullanımı
 • ‘System Tester’ kullanarak, alım/satım sistemleri oluşturulması
  • Fonksiyonların kullanımı (sistem yazımının ana unsuru olan fonksiyonların kullanımı çok sayıda örnekle ayrıntılı olarak incelenecektir)
  • Indicator’lerin farklı parametrelerle kullanımının oluşturacağı etkiler
  • Fiyat bilgi alanlarının önemi ve değişmesi durumunda çıkan sonuçların analizi
  • Genel parametre seçimlerinin önemi
  • System Tester sonuçlarının ayrıntılı incelemesi (bu alanda bir sistemin başarısında en az getiri kadar önemsenecek diğer sonuçlara ilişkin kritik bilgiler analiz edilecektir)
 • Oluşturulan sistemlerin ‘Explorer’ kullanarak tüm piyasa için sonuç verecek şekilde kullanımı
 • Sistemlerin ‘Expert Advisor’ kullanarak görsel olarak takibinin sağlanması
 • Matriks ‘Indicator Pozisyonları’ modülü aracılığıyla, hisselerin genel durumlarının kolay takip edilebileceği analiz pencerelerinin oluşturulması ve kullanımı
Etiketler

sistem trading, sistem trading nedir?, system tester, Explorer, expert advisor, uygulamaları, kendinize indikatör oluşturun, alım-satım sinyalleri, expert advisor, Matriks indikatör pozisyonları, indikatör builder, Fuat Akman, teknik analiz nedir, teknik analiz öğren

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı