ANA-BANNER

Analiz Yöntemleri

27 Ekim - 28 Kasım Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Analiz Yöntemleri Eğitimi bugün gerek sermaye piyasalarında yatırım uzmanı/danışmanı olarak çalışanların, gerekse hisse senedi yatırımcılarının bilmesi gereken üç temel konu olan; Temel Finans Matematiği, Teknik Analiz ve Temel Analiz konularını kapsamaktadır. Özellikle Teknik Analiz ve Temel Analiz hisse seçiminde/alım-satımında kullanılan en önemli iki araçtır.

Bu çerçevede, borsada yatırım yapmak ya da ileride sermaye piyasasında çalışmak isteyenler ve piyasada yatırımlara yön veren uzman/uzman adayları için “Analiz Yöntemleri” isimli eğitimi düzenledik.

Eğitime, sermaye piyasalarında uzmanlaşmak isteyen adayların yanında özellikle hisse senedi alım-satımı yapan yatırımcılar ve/veya bu konularda bilgilenmek isteyen herkes katılabilir. Ayrıca Sermaye Piyasası Lisansını almak isteyenlerde eğitimden faydalanabilir.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 398,98 TL 398,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 470,80 TL 470,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
Active Charts Pro (*) 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Stockeys Pro 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
(*) Active Charts Pro Activex destekleyen browserlarda çalışan web tabanlı bir programdır. Bu nedenle sadece İnternet Explorer ile kullanılabilir.
Eğitmenler
Dr. Hünkar İvgen
Eğitimin Amacı

Temel finans matematiği, teknik analiz ve temel analiz konularında teorik ve pratik bilgilerin aktarılarak, katılımcıları borsada yatırımda kullanılan analiz araçları hakkında bilgilendirmek ve doğru yatırım kararları almalarında katkıda bulunmak.

Ne Kazandıracak?

Eğitimde, temel finans matematiği, teknik analiz ve temel analiz konularında katılımcılara bilgi aktarımı ve örnek soru çözümleriyle, katılımcılara sermaye piyasalarına yatırımda daha doğru kararlar almalarında katkıda bulunacaktır. Ayrıca Sermaye Piyasası Lisansı almak isteyenlere de yardımcı olacaktır. 

Kimler Katılmalı

Bu eğitim, gerek sermaye piyasası profesyonelleri gerekse öğrenci ve mezunlara hitap etmektedir. Hisse senedi yatırımı yapan yatırımcıların ve uzman adaylarının yanında temel finans matematiği, teknik analiz ve temel analiz konularında bilgi sahibi olmak isteyen bireylerde eğitime katılabilir.

Eğitim Programı

1) FAİZ KAVRAMI VE PARANIN ZAMAN DEĞERİ
     Paranın Zaman Değeri–Finansın Birinci Temel Prensibi
     Faiz Kavramı
     Faizin Tanımı ve Faizi Etkileyen Faktörler
     Nominal Faiz – Reel Faiz Oranı Ayrımı 
     Basit Faiz
     Bileşik Faiz
     Şimdiki (Bugünkü) Değer, Net Şimdiki Değer ve Gelecekteki Değer
     Anüiteler
     Sonsuz Anüiteler
2) TEMEL ANALİZ
     Veri Kaynakları
     Analiz Türleri
     Temel ve Teknik Analiz Yöntemlerinin Karşılaştırılması
     Temel Analiz Yöntemi
     Ekonomi Analizi
     Sektör Analizi
     Firma Analizi
3) GRAFİKLER VE TEKNİK ANALİZ
     Grafiğin Genel Tanımı ve Kullanım Alanları
     Hisse Senedi Piyasasında Kullanılan Grafikler
     Çizgi Grafikleri (Line Charts)
     Çubuk Grafikleri (Bar Charts, High-Low Charts)
     Nokta ve Şekil Grafikleri (Points and Figure Charts)
     Mum Grafikleri (Candlesticks)
     Grafiklerde Zaman Ölçüsü 
     Aritmetik ve Logaritmik Eksenler
     Grafiklerde İşlem Miktarının Gösterilmesi
     Türkiye'de Hisse Senedi Grafiği Çiziminde Karşılaşılan Bazı Sorunlar
     Sermaye Artırımı ve/veya Temettü Dağıtımı Gününden Önceki Verilerin
     Düzeltilmesi
     Teknik Analiz 
     Dow Teorisi ve Teknik Analiz
     Teknik Analiz Araçları
     Destek ve Direnç Kavramları
     Trend
     Teknik Analiz Yöntemleri
     Fiyat Formasyonları
     Hareketli Ortalamalar (Moving Averages)
     Zarflar/Bantlar
     Fiyat Göstergeleri
     Elliot Dalgaları
     Fibonacci Sayıları
     Composite Grafikler
     Türkiye'de Teknik Analiz
     Teknik Analiz Yöntemlerine Farklı Bir Bakış

Etiketler

analiz yöntemleri, sermaye piyasası kanunu, ileri düzey lisanslama sınavı, temel finans matematiği, teknik analiz, temel analiz, teorik ve pratik bir eğitim, uzaktan eğitim, videolu eğitim, faiz kavramı, paranın zaman değeri, faiz, basit faiz, bileşik faiz, ekonomik analiz, sektör analizi, grafiklerle teknik analiz, mum grafik, nokta grafik, dow teorisi, elliott dalgaları, fibonacci sayıları.spk lisasnlama sınavı, ileri düzey spk lisanslama sınavına hazırlık eğitimleri, hünkar ivgen eğitimleri, videolu finans eğitimleri, videolu finans eğitimi ,spk lisanlama, spl, SPL lisanslama, spk

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı