ANA-BANNER

Teknik Analizde İndikatörlerin Seçimi ve Kullanımı

12 Ocak - 12 Mart Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Bu eğitimde tüm indikatörlerin mantığı ve klasik anlamda nasıl kullanılabilecekleri anlatılmaktadır. Bunun yanında, hangi piyasalarda hangi indikatörlerin öne çıkabileceği gibi istenene özel indikatör çalışmalarının nasıl yapılabileceği konuları üzerinde durulacaktır.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 483,81 TL 483,81 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 570,90 TL 570,90 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
Matriks Veri Terminali 2 ay süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Fuat Akman
Eğitimin Amacı

Eğitimin temel amacı, klasik teknik analizin en çok kullanılan alt başlığı olan indikatörlerin kullanımında yaşanan sıkıntıları aşmaktır. İndikatörlerin neler olduğu ve nasıl kullanıldıklarının analizini yapmanın yanında, hangi indikatörlerin hangi piyasa yapılarında kullanılacağı, hangi parametreler kullanılmasının daha istenen sonuçlar vereceği gibi konular da eğitimin ana başlıkları arasındadır.

Ne Kazandıracak?

Bu eğitim sayesinde, teknik analizi özellikle indikatörler vasıtasıyla yapan birçok teknik analizci için hayat kolaylaşacaktır. Teknik analizcinin kendi tercihleri paralelinde uzun vadede kullanabilecekleri indikatörleri tamamen kendine özel koşullara uygun olarak belirlemesi kolaylaşacaktır. Bunun yanında, belirli parametrelere göre piyasanın temel yapısının nasıl tespit edilebileceği ve bu belirlenen yapıya uygun olarak, teknik analizcinin indikatörlerini ve gerektiğinde doğru parametreleri belirlemesi mümkün olacaktır.

Kimler Katılmalı

Genel anlamda teknik analiz konusunda ilgili ve özellikle teknik analizi indikatörler üzerinden yapanlar için uygundur. Daha önce teknik analiz eğitimi almış olan kişiler için de, indikatörlerden daha fazla faydalanmayı sağlayacak farklı bir bakış açısı sunacaktır. İndikatörlerin nasıl kullanılabileceğinin yanında, hangilerinin kullanılabileceği sorusuna verilecek olan yanıt, bu konuda bilgili kişiler için de önemli bir farklılık oluşturacaktır.

Bunun yanında, sistem trade’in temeli de indikatörlere dayandığından, sistem yazma konusunda ilerlemek isteyenler için de önemli bir eğitim olacaktır. Bu eğitim, sistemlerle ilgilenenler için, belli bir indikatöre göre sistem yazmak yerine, amaca uygun olarak hangi indikatörleri kullanarak daha iyi sistem yazılabileceği konusunda da önemli bir bakış açısı farklılığı sağlayacaktır. Amaca daha uygun ve daha doğru indikatörlerin kullanılması, başarı oranı daha yüksek sistemlerin yazılması konusunda önemli avantajlar sağlayacaktır.

Diğer taraftan, kendi profesyonel yaklaşımları ya da ilişkide oldukları yatırımcıların profiline uygun farklılıklar yaratmak isteyen piyasa profesyonelleri için de uygun bir eğitimdir.

Eğitim Programı
 • 70’i aşkın indikatör anlatılacaktır. Bu indikatörlerden ayrıntılı olarak anlatılacak olan 61 indikatörün listesi aşağıda yer almaktadır.
 • Tüm indikatörlerin genel olarak; mantığı/formülü, nasıl kullanılabileceği, temel parametreleri, varsayılan parametreleri ile hangi vadede işe yarayabileceği, ana eğilim olarak neye baktığı gibi temel unsurlar açısından analizi yapılacaktır.
 • Tüm bu genel özellikleri incelenirken, yapacakları işlere göre temel sınıflamalara tabi tutulacaktır.
 • Bu sınıflamaya bağlı olarak, eğitim süresi içinde indikatörlerin hangi piyasalarda ve hangi vadelerde kullanılabileceklerinin analizi yapılacaktır.
 • Oluşan temel sınıflamalara bağlı olarak, hangi indikatörlerin bir arada kullanılmasının gereksiz ve olanaksız olduğu sorusuna yanıt aranacaktır. Yine bu paralelde, hangi indikatörlerin birbirlerini teyit etmek için kullanılabileceği de incelenecektir.

İndikatörlerin anlatılması sırasında ortaya konacak bu temel sınıflamaların sonrasında, olası piyasa koşullarında hangi indikatörlerin kullanılması gerekir sorusuna yanıtlar verilecektir. Eğitimde anlatılacak indikatörlerin listesi aşağıda sıralanmıştır.
 

 1. Accumulation/Distribution Index (A/D Asc.)
 2. Average Directional Index (ADX)
 3. Average Directional Rating (ADXR)
 4. Aroon (ARO)
 5. Aroon Oscillator (AROOsc)
 6. Accumulation Swing Index (Aswing)
 7. Average True Range (ATR)
 8. Bollinger (BOL)
 9. Beta (Beta)
 10. Commodity Chanell Index (CCI)
 11. Chande’s Momentum Oscillator (CMO)
 12. Chaikin Oscillator (CHO)
 13. Chaikin A/D Oscillator (CO)
 14. Chaikin Money Flow (CMF)
 15. Double Exponential Moving Average (DEMA)
 16. DI+, DI-, DISpread
 17. Detrend Price Oscillator (DPO)
 18. Directional Movement Index (DX)
 19. Ease of Movement (EOM)
 20. Elliot Wave Oscillator (EWO)
 21. Heiken-Ashi (HE-AS)
 22. Ichımoku (ICM)
 23. Kairi (KAI)
 24. Lineer Regression (LRL)
 25. Moving Average (MAV)
 26. MACD
 27. MASS Index (MASS)
 28. Money Flow Index (MFI)
 29. Majority Rule (MJR)
 30. Momentum (MOM)
 31. Most (MOST)
 32. Negative Volume Index (NVI)
 33. On Balance Volume (OBV)
 34. On Balance Volume Exp. (OBVx)
 35. Parabolic (PAR)
 36. Parabolic SAR (PSAR)
 37. Price Oscillator (POSC)
 38. High Probabilities Fibonacci Zones (PHL1-PHL2)
 39. Price Rate Of Change (PROC)
 40. Relative Momentum Index (RMI)
 41. Positive Volume Index (PVI)
 42. Relative Strength Index (RSI)
 43. Stochastic Fast
 44. Stochastic Slow
 45. Stochastic Momentum Index (SMI)
 46. Stochastic RSI (STRSI)
 47. Standart Dev
 48. Swing Index (Swing)
 49. Trix (TRIX)
 50. Trend Score (TS)
 51. Time Series Forecast (TSF)
 52. Trade Volume Index (TVI)
 53. Ultimate Oscilator (ULT)
 54. Volatility (VLT)
 55. Vertical Horizontal Filter (VHF)
 56. Volume Price Trend (VPT)
 57. Volume Oscillator (VOSC)
 58. Volume Rate of Change (VROC)
 59. Williams A/D (WAD)
 60. Williams %R (WLR)
 61. Zig Zag (ZIG)
Etiketler

teknik analiz nedir, Fuat Akman ile teknik analiz, matriks terminali, indikatör, mass, mav, dx, eom, co, cho, adx, indikatör nedir, indikatör mantiği, indikatörlerin çizimi, tüm indikatörler, indikatörler nasıl kullanılır, ıcm, kaı, mom, par, posc, RSI, WAD, WLR, LRL, indikatörlerin temel parametreleri, indikatörler hangi piyasada kullanılır, piyasa koşulları, indikatör ne demek, indikatörler, indikatör kartı, macd, smı, trıx, ts, tsf, indikatör borsa, indikatör formları, indikatör nedir, indikatör seçimi, teknik analiz kursu, vosc, zig zag, teknik analiz dersleri, teknik analiz programı, teknik analiz video, videolu eğitim, matriks veri terminali, ücretsiz, indikatör yönetimi.

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı