ANA-BANNER

VİX Endeksi Eğitimi

18 Ocak - 18 Şubat Dönemi Son Başvuru Tarihi: 18 Ocak 2012

Ücretsiz eğitimlerimizi www.borfin.com.tr 'ye üye olarak izleyebilirsiniz. Borfin'e üyelik ücretsizdir.

Ücretsiz eğitimlerimizi izleyebilmek için; www.borfin.com.tr adresine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız. "Kontrol Panel" sayfasında bulunan "Üyelerimize Açık Eğitimler" bölümünden ücretsiz eğitimlere ulaşabilirsiniz.  

Bu eğitim, piyasalardaki stresin artış ve azalışını izlemek ve yorumlamak isteyenlere hitap etmektedir. Piyasa hareketlerinin çalkantılı eğilim gösterdiği noktada VIX Endeksi, S&P 500 endeksinin üzerine olan opsiyonların hareketliliğinden hesaplanarak 30 günlük beklenen volatiliteyi gösterir. VIX Endeksi piyasa profesyonellerinin dikkatle takip ettikleri bir endekstir. Bu gösterge gelecekle ilgili önemli bir indikatör olmasının yanında piyasalardaki strese paralel olarak artma veya azalma göstermektedir. Eğitimde bu gösterge detaylı olarak ele alınarak anlatılmaktadır.

 

Eğitimin Amacı

Teknik Analiz konusuna ve metotlarına ilgi duyan yatırımcılara piyasaların içindeki yatırımcı ve alım-satımla uğraşan kişilerin fiyatların aşağıya yukarıya salınması esnasında ruhsal durumlarını inceleme ve içsel olarak insanların piyasalara bakış açısını gösteren bir analiz metodu sunulmaktadır.

Ne Kazandıracak

Bu eğitim sonrasında sizden başka bu piyasada bulunan diğer tüm kişilerin fiyatların aşağıya veya yukarıya gidişi sırasında içinde bulundukları ruh halinin yansımasını görebileceksiniz. Alım ve satım konusunda önemli bilgiler elde edineceksiniz.

Kimler Katılmalı

Eğitime Teknik Analize ilgi duyan ve piyasaların gücünü-içinde bulunduğu ruh halini anlamaya yönelik bir bilimsel çalışmayı dağarcığına eklemek isteyen herkes katılabilir. Eğitim Teknik Analizle ilgisi olmayandan tutun da Teknik Analiz konusunda ileri düzeyde bilgi sahibi olan yatırımcılara piyasaların ruh halini ve içinde olduğu psikolojik durumu ölçmeye yarayabilecek bir gösterge sunmayı ve kullanımı hakkında genel bir bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Eğitim Programı

- Vix endeksi nedir? Nasıl kullanılır?
- Vix endeksinde "AL" ve "SAT" sinyalleri

Ücretsiz eğitimlerimizi www.borfin.com.tr 'ye üye olarak izleyebilirsiniz. Borfin'e üyelik ücretsizdir.

Ücretsiz eğitimlerimizi izleyebilmek için; www.borfin.com.tr adresine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız. "Kontrol Panel" sayfasında bulunan "Üyelerimize Açık Eğitimler" bölümünden ücretsiz eğitimlere ulaşabilirsiniz.  

Etiketler

vix endeksi, vix indikatörü, Ahmet Mergen, teknik analiz, Ahmet Mergen ile teknik analiz, al ve sat sinyalleri, piyasa, parite, endeks, düşük seviye, yüksek seviye, vxn çalkantı endeksi, fiyatlar düşerken, fiyatlar yükselirken, vix endeksi nedir, volatilite.

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı