ANA-BANNER

Bilanço Okuma Teknikleri Eğitimi

13 Şubat - 13 Mart Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Şirketlerin fotoğrafları olan bilançolar okuyucularına şirketle ilgili yol gösterir.

Fotoğrafa doğru bakmanın çeşitli yolları mevcuttur. Bu tekniklerin neler olduğunun ayrıntısını bulacağınız bu eğitimimizde;

1. Şirketlerle ilgili bilgilerin bulunacağı bilanço ve diğer mali tabloların çeşitleri,
2. Bunların düzenlenmesindeki ilke ve kurallar,
3.Kurallara uygun olarak düzenlenmiş tabloların analiz yöntemleri,
4.Analiz sonucunda elde edilen sonuçların değerlendirilmesi ve bunların bilançoyu anlamaya yönelik yararlı bilgilere dönüştürülmesi.

anlatılacaktır.

Anlatılan konuların her seviyedeki katılımcı için yararlı olabilmesi için konu anlatımlarının önemli bir kısmı örnek uygulamalara ayrılmıştır.

Eğitimimiz, katılımcılarına eğitimden öğrenecekleri bilgileri kullanarak istedikleri şirketlerin mali tablolarını kolayca okuyup yorumlamayı vaat etmektedir.

 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 338,98 TL 338,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 400,00 TL 400,00 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
Fastweb Mali Analiz Pro 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
SMMM, Mesut Baydur
Eğitimin Amacı

Şirketlerin bilançolarının, mali tablolarının çeşitleri ve okunması, bunların düzenlenmesindeki ilke ve kurallar, bu kurallara göre düzenlenmiş tabloların analiz yöntemleri, analiz sonuçlarının değerlendirilmesi konularının incelenmesi.

Ne Kazandıracak?

Eğitim kariyerimizde yaşadığımız tecrübelerden öğrendiğimiz gerçek şudur; uygulamaya dayanmayan eğitim süreçlerinden katılımcıya kalan bilgi sınırlıdır. Bu nedenle anlatılan konuların her seviyedeki katılımcı için yararlı olabilmesi için konu anlatımlarının önemli bir kısmı örnek uygulamalara ayrılmıştır.

Eğitim süresinin 1\3 kısmında konu anlatımları geriye kalan 2\3 kısmı ise örnek bilanço çalışmaları yer almaktadır.

Eğitimimiz, katılımcılarına eğitimden öğrenecekleri bilgileri kullanarak istedikleri şirketlerin mali tablolarını kolayca analiz edebilmelerini ve okuyup yorumlayabilmelerini  hedeflemektedir.

Kimler Katılmalı

Ortaöğrenim düzeyinde eğitim almış ve yatırım kararlarında bilginin tüyodan daha önemli olduğuna inanan herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitim Programı

1) Muhasebe süreci
2) Muhasebenin temel kavramları
3) Mali tablo ilkeleri:
  
 a) Gelir tablosu ilkeleri
 b) Bilanço ilkeleri
 
4) Muhasebe sisteminin dayanakları :
       Ticari defterler ve belgeler
5) Örtülü sermaye ve örtülü kazanç
6) Bilanço ve gelir tablosu türleri
7) Hesaplar ve hesap grupları itibarıyla bilanço ve gelir tablosu hesaplarının incelenmesi
8) Birbiri ile ilişkili hesaplar ve yorumu
9) Bilanço hileleri
10) Bilançoda performans artışına işaret eden kalemler
11) Temel analiz ve uygulamalar
12) Analiz çeşitleri
       a) Karşılaştırmalı mali tablolar analizi
       b)Dikey analiz
       c)Trend analizi
       d)Oran analizi

13) Uluslararası muhasebe standartlarına göre düzenlenen mali tablo çeşitleri
14) Gerçek şirket verileri üzerinden mali tablo okuma  uygulamaları

Etiketler

bilanço okuma teknikleri, mali tabloları okumadaki püf noktalar, şirket hisseleri, mali tabloları yorumlama, bilanço okumanın püf noktaları, yatırım kararlarınız, bilanço analizi, gelir tablosu analizi, sermaye piyasası kurulu, bilanço dipnotları, bilanço analizi, bilanço hesapları, gelir tablosu dipnotları, gelir tablosu hesapları, bilanço kalemlerinin incelenmesi, gelir tablosu hesaplarının incelenmesi, nakt akım tablosu, nakit akım tablosu hesapları, nakit akım tablosu hesapları, özkaynak değişim tablosu, özkaynak değişim tablosu hesapları, özkaynak değişim tablosu ipuçları, bir bakışta bilanço, şirketlerin bedelsiz verme potansiyelleri, bilanço hileleri, analiz yöntemleri, uluslararası muhasebe standartlarına göre düzenlenen mali tablo çeşitleri nelerdir, mali tablo uygulamaları, muhasebenin temel kavramları.

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı