ANA-BANNER

Hisse Senedi Temel Düzey Opsiyon Eğitimi

25 Eylül - 25 Ekim Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Türkiye’de yeni başlayan hisse senedi opsiyonları (single stock options) konusunda bilgilenmek istiyorsanız bu eğitim size hitap ediyor. Hisse senedi opsiyonlarında analiz yapabilmek, yatırım stratejilerini öğrenerek kendinizi geliştirmek istiyorsanız, uygulamalı örnekleri takip etmek işinizi kolaylaştıracak. Bu bilgi altyapısı ile yurtdışı hisse senetleri, vadeli finans ve emtia opsiyonlarında da işlem yapabilme yetisi kazanacaksınız.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 213,98 TL 213,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 252,50 TL 252,50 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Ateşan Aybars
Eğitimin Amacı

Türkiye’de yeni başlayan hisse senedi opsiyonları (single stock options) konusunda katılımcılara önceden bilgi ve deneyim aktarmak. Eğitim ile yatırımcılar opsiyon piyasalarında analiz yapma yetisini elde edecek ve bu yetilerini trade sistemine dahil edebileceklerdir. Yatırım, risk yönetimi (hedging) ve aylık gelir sağlayan işlemlerin nasıl yapılacağı üzerine örneklerle bilgi verilecektir.

Ne Kazandıracak?

Bu eğitim ile katılımcı, Türkiye'de yeni başlayan hisse senedi opsiyon stratejilerini kullanmaya başlayacaktır. Bu bilgi altyapısı ile katılımcılar yurtdışı hisse senetleri, vadeli finans ve emtia opsiyonlarında da işlem yapabilme yetisi elde edecektir.

Kimler Katılmalı

• BİST, VİOB, yurtdışı işlem yapmak isteyen tüm yönetici ve yatırımcılar,
• Reel sektörde girdi maliyetleri (ve nakit akışında) sıkıntı çeken firmalar,
• Akademisyen ve öğrenciler

Eğitim Programı

• Opsiyon temelleri
  Alım  ve satım opsiyonları nedir, opsiyon terminolojisi
  Vade sonu, hak kullanımı ve yükümlülük
  Opsiyon tipleri ve kullanım alanları
  Sorular ve cevapları
  Opsiyon fiyatlama modelleri
  Black & Scholes ardındaki mantık, model girdilerin anlaşılması
  Karda/zararda ve başabaş (ITM/OTM ve ATM) opsiyonlar (Moneyness)
  Sorular ve cevapları
• Opsiyon fiyatının duyarlığı ve lineer olmayan özellikleri (Greeks)
  Delta/ gamma/vega/theta/rho ve örnekleri
  Sorular ve cevapları
• Klasik ve popüler stratejiler
  Hisse senedini ucuza satın alma stratejileri, opsiyonlar sizi nasıl korur
  Opsiyonlar ile peryodik gelir (aylık. vs) nasıl sağlanır
  Kredi/borç spred’lerinin avantajı
  Trend ve volatilite (oynaklık) stratejileri
  Sorular ve cevapları

Etiketler

hisse senedi, opsiyon, varantlar, varant, spred, volitilite, oynaklık, opsiyon piyasalarında oynaklık, Black & Scholes, greek, lineer özellikler, opsiyon piyasalarında linner özellikler, trendler, alım satım opsiyonları, opsiyon temelleri, opsiyon fiyatlama modelleri, opsiyon terminolojisi, delta, gamma, vega, theta, İMKB.

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı