ANA-BANNER

Hisse Senedi Portföy Yatırımları ve Yatırım Stratejileri Eğitimi

05 Aralık - 05 Ocak Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Hisse senetleri en riskli yatırım enstrümanlarından biridir. Dolayısıyla hisse senetlerine yatırım yaparken yatırımcıların ve/veya yatırımlara yön verenlerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Hisse senetleri yatırımlarında elde edilecek kazancın yanında alınan riskinde yatırımcılar tarafından bilinmesi önemlidir. Bu bağlamda, yatırımcıların hisse senedi seçiminde, portföy yaklaşımı çerçevesinde Temel Analiz ve Teknik Analiz araçlarını nasıl kullanabileceğini anlatmak amacıyla “Hisse Senedi Portföy Yatırımları ve Yatırım Stratejileri” başlıklı bir eğitim hazırlanmıştır. Eğitiminde, teorik bilginin yanında katılımcılarla halka açık firmalar üzerinde web tabanlı, QueenStoks Portfolio Selection (QPS) programı ile hisse senetleri üzerinde yönlendirmelerle kolayca değerleme uygulaması yapabilme ve hisse senedi seçim stratejileri oluşturarak bu stratejinin geçmişte kazandırıp/kazandırmadığını görme imkânı sunulmuştur. Dolayısıyla, program sayesinde katılımcılar istedikleri kadar kolayca değerleme çalışması yapabilir, hisse senedi seçim stratejileri oluşturup test edebilirler (Backtesting).

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 588,98 TL 588,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 695,00 TL 695,00 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
QueenStocks RE Professional 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Dr. Hünkar İvgen
Eğitimin Amacı

Katılımcılara QPS programının yardımı ile gerek temel analiz gerekse teknik analiz yöntemleri ile hisse senedi portföylerini nasıl oluşturabileceklerini göstermektir.
 

Ne Kazandıracak

Eğitim sonunda katılımcılar, şirket değerinin tespiti, teknik analiz ve temel analizde dünyada iyi bilinen, büyüme, değer ve karma yatırım stratejilerinin İMKB’de kazandırıp kazandırmadığını ve bu stratejileri nasıl uygulayabileceklerini öğreneceklerdir.

Kimler Katılmalı

Sermaye piyasasında yatırım yapan/yapmayı düşünen ya da yatırımlara yön veren herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim Programı

1.Portföy Kavramı ve Risk-Getiri
2.Kısaca Portföy Teorisi ve Portföy Yönetimi
3.Pasif Portföy Yönetim Stratejileri
Etkin Pazar Hipotezi ve
Satın al ve tut stratejisi (Buy and Hold)
Endeksleme (Indexing)
2.  Aktif Portföy Yönetim Stratejileri
2.1.Aktif Portföy Stratejisine Giriş
2.2.Temel Analiz (Fundamental Analysis)
Makro Ekonomik Analiz
Sektör Analizi
Firma Analizi ve Değerleme
Yukarı-Aşağı Yaklaşımı (Top-down)
Aşağı-Yukarı Yaklaşımı (Bottum-up)
2.3. Teknik Analiz (Technical Analysis)
Teknik Analize Giriş
Ters Yöne Dönüş Görünümleri
Sıkışma Görünümleri
Diğer Formasyonlar
Hareketli Ortalamalar
Teknik Göstergeler  
2.4.Anomaliler ve Özellikleri
Takvim Etkileri (Calendar effects)
Firma Karakteristikleri (F/K, PD/DD, Büyüklük, vb.gibi)
Değer Yatırım Stratejileri
a.Düşük F/K Oranı Stratejisi
b.Düşük F/NA Oranı Stratejisi
c.Düşük PD/DD Stratejisi
d.Düşük F/Dividant Stratejisi
Yatırım Stilleri (Değer, Büyüme ve diğerleri)
3.  Portföy Yönetiminde Pratik Yaklaşımlar
Satın al ve Elde Tut Stratejisi
Maliyeti Ortalama Stratejisi
Sabit Değer Stratejisi
Sabit Oran Stratejisi
Değişken Oran Stratejisi
Endeks İçerikli Fon Stratejisi
4.Portföy Performanslarının Değerlendirilmesi
Sharpe Performans Ölçütü
Treynor Performans Ölçütü
Jensen Performans Ölçütü
5.Yatırım Stratejilerinin İMKB Üzerinde Uygulaması ve Örnek Değerlemeler
Değer Yatırım Stratejileri Uygulaması (Value Investing)
Büyüme Stratejileri Uygulaması (Growth Investing)
Karma Uygulamalar (GARP Investing)
Değerleme Örnek -1-Sanayi
Değerleme Örnek -2-Sanayi
Değerleme Örnek -3-Mali Sektör
Değerleme Örnek -4-Mali Sektör

Etiketler

hisse senedi portföy yatırımları ve yatırım stratejileri eğitimi, hünkar ivgen eğitimleri, portföy eğitimi, risk ve getiri, borfin videolu finans eğitimleri, borfin eğitimleri, Teknik Analiz, Teknik Göstergeler, Portföy Yönetiminde Pratik Yaklaşımlar, Sharpe, Treynor, Jensen, F/K Oranı, F/NA Oranı, PD/DD, F/Dividant, Firma Karakteristikleri, Sıkışma Görünümleri, Hareketli Ortalamalar, Anomaliler ve Özellikleri, Sektör Analizi, Makro Ekonomik Analiz, Yukarı-Aşağı Yaklaşımı (Top-down), Aşağı-Yukarı Yaklaşımı (Bottum-up), Ters Yöne Dönüş Görünümleri, Maliyeti Ortalama Stratejisi, Endeksleme, Portföy Kavramı ve Risk-Getiri, Takvim Etkileri, hisse senedi, hisse senedi nedir, hisse senedi almak, hisse senedi önerileri, hisse senedi fiyatları, hisse senedi seçimi, hisse senedi seçimi nasıl yapılır, hisse senedi seçimide f/k oranı, hisse senedi nasıl seçilir, borsada hisse senedi nasıl seçilir

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı