ANA-BANNER

Büyümeye Dayalı Yatırım Stratejileri

13 Aralık - 13 Ocak Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Eğitimde, hisse senedi piyasalarında en fazla uygulanan, hisse senedi yatırım stratejilerinden, büyümeye dayalı yatırım stratejileri ele alınmaktadır. Bu stratejinin Borsa İstanbul’daki performansını görmek ve sonuçları yatırımcılarla paylaşmak amacıyla  “Büyümeye Dayalı Yatırım Stratejileri” adlı eğitim düzenlenmiştir.

Bu stratejinin babası olarak bilinen Thomas Rowe Price, yatırımcıların, enflasyonun ve ekonominin üzerinde büyüyen şirketlere yatırım yaparak yüksek getiriler elde edebileceğine inanmaktadır. Kısaca ona göre yüksek getiri, reel olarak büyüme oranı yüksek olan şirketlerin hisse senetlerine yatırımla mümkündür.

Bu stratejinin diğer ünlü guruları olarak, Jim Slater, James O'Shaugnessy, Peter Lynch, Martin Zweign ve Robie Burns gösterilebilir.

Eğitimimizde kendi oluşturacağımız büyümeye dayalı yatırım stratejilerinin yanında, yukarıda adı geçen bu stratejiyi benimseyen önemli yatırımcı gurularının stratejileri de performans açısından QueenStocks Portföy Seçimi Programı (“QPS”) yardımıyla incelenecektir.

 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 213,48 TL 213,48 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 251,91 TL 251,91 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
QueenStocks RE Professional 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Dr. Hünkar İvgen
Eğitimin Amacı

Büyümeye dayalı yatırım stratejileri tarzlarını ve bu stratejilerin BIST üzerindeki performansını yatırımcılara aktararak, yatırımcıların bilinçlenmesi sağlamak ve getirilerini arttırmaya çalışmaktır.

Ne Kazandıracak

Yatırımcılar büyümeye dayalı yatırım stratejilerinin ne olduğunu ve nasıl uygulandığını görecek ve bu stratejilerin performans sonuçlarına göre kendi stratejilerini oluşturabileceklerdir. Bu çerçevede daha bilinçli olarak hisse senedi yatırımı yapabileceklerdir. Tüm bunları, Türkiye’nin alanındaki tek web tabanlı portföy programı olan QPS üzerinde uygulamalı bir şekilde görme şansları olacaktır.

Kimler Katılmalı

Bu eğitime herkes katılabilir. Ancak katılımcılara, özellikle eğitim serimizin giriş bölümü olarak adlandırabileceğimiz “Değer Yatırım Stratejileri” Eğitimine katılmalarını tavsiye ederiz.

Eğitim Programı

1) Büyümeye Dayalı Yatırım Stratejileri
    a. Büyüme Yatırımcısı Kimdir?
    b. Büyümeye Dayalı Yatırım Stratejileri
    c. Örnek Büyüme Yatırım Stratejisi Tanımlama
2) Ünlü Büyüme Yatırım Stratejistleri ve Stratejilerinin BIST’de Uygulaması
    a. T Row Price’ın Stratejisi ve BIST’de Test Edilmesi,
    b. Jim Slater’ın Stratejisi ve BIST’de Test Edilmesi,
    c. James O'Shaugnessy’in Stratejisi ve BIST’de Test Edilmesi,
    d. Peter Lynch’in Stratejisi ve BIST’de Test Edilmesi,
    e. Martin Zweign’in Stratejisi ve BIST’de Test Edilmesi,
    f. Robie Burns’ün Stratejisi ve BIST’de Test Edilmesi,
3) Genel Değerlendirme ve Sonuç

Etiketler

 büyümeye dayalı yatırım stratejileri, temel analiz eğitimleri, videolu temel analiz eğitimleri, hünkar ivgen eğitimleri, T Row Price’ın Stratejisi, Jim Slater’ın Stratejisi, James O'Shaugnessy’in Stratejisi, Martin Zweign’in Stratejisi, büyüme yatırımcısı, yatırım stratejisi, hünkar ivgen eğitimleri, videolu finans eğitimleri, hünkar ivgen borfin, teknik analize dayalı yatırım stratejisi, Yatırım Stratejisi Geliştirme, Yatırım Stratejileri, Fiyat ve Değer Kavramı, Temel Mali Tablolar, Bilanço, Ekonomik Bilanço, Gelir Tablosu, Likidite Oranları, Finansal Yapı Oranları, Faaliyet Etkinliği, Karlılık Oranları, Büyüme Oranları, Firma Değeri, Piyasa Değeri, Defter Değeri, İndirgenmiş Nakit Akımları, İskonto Oranı, Göreceli Değerleme, Piyasa Çarpanları, Değerleme Oranları, Fiyat/ Kazanç Oranı, Fiyat /Nakit Akımı Oranı, Fiyat /Satış Oranı, Piyasa Değeri/ Defter Değeri Oranı, FD/VAFÖK Oranı, FD/Satış Oranı, Portföy Getirisinin Hesaplanması, Risk ve Getiri İlişkisi, Riske Göre Düzeltilmiş Getiri, Sharpe Oranı, Treynor Oranı, Jensen Alfası, K-Oranı, Ülcer Oranı, Değer Yatırım Stratejileri, Değer Yatırımcısı Kimdir, Değer-Büyüme Hisseleri, değer yatırımı, değer yatırımı nedir

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı