ANA-BANNER

Momentuma Dayalı Yatırım Stratejileri

13 Aralık - 13 Ocak Dönemi Son Başvuru Tarihi: 04 Şubat 2020

Momentuma Dayalı Yatırım Stratejisi kısaca, geçmişte iyi performans gösteren hisse senetlerinin alınması, geçmişte kötü performans gösteren hisse senetlerinin ise satılması şeklinde ifade edilebilir. Akademik literatürde üzerinde birçok çalışma yapılmış bir stratejidir. Çalışmaların önemli kısmı gelişmiş ülkelerdedir. Sonuçlar genellikle bu stratejilerin endeksin üzerinde getiri sağladığı şeklindedir. Örneğin, Jegadeesh ve Titman(1993), 1965-1989 yılları arasında NYSE ve AMEX’de işlem gören hisse senetleri üzerinde yaptıkları çalışmada, 3-12 aylık dönemde kazandıran (kaybettiren) hisse senetlerinin, izleyen 3-12 aylık dönemde kazandırma (kaybettirme) eğiliminde olduğunu ortaya koymuşlardır. Piyasalar etkin olmadığı için yatırımcıların yeni bilgiye geç tepki vermesi, geçmişte kazandıran (kaybettiren) hisse senetlerinin gelecekte de kazandırmaya (kaybettirmeye) devam etmesine neden olmaktadır. Bu çerçevede, stratejinin Borsa İstanbul’daki performansını görmek ve sonuçları yatırımcılarla paylaşmak amacıyla  “Momentuma Dayalı Yatırım Stratejileri” adlı eğitim düzenlenmiştir. Eğitimimizde kendi oluşturacağımız momentuma dayalı yatırım stratejilerinin yanında, Jegadeesh ve Lakonishok gibi bu stratejiyi benimseyen önemli yatırımcı gurularının stratejileri de, performans açısından QPS Programı yardımıyla incelenecektir.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 185,50 TL 185,50 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 218,89 TL 218,89 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 1 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
QueenStocks RE Professional 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Dr. Hünkar İvgen
Eğitimin Amacı

Momentuma dayalı yatırım stratejileri tarzlarını ve bu stratejilerin BIST üzerindeki performansını yatırımcılara aktararak, yatırımcıların bilinçlenmesi sağlamak ve getirilerini arttırmaya çalışmaktır.

Ne Kazandıracak

Yatırımcılar momentuma dayalı yatırım stratejilerinin nasıl oluşturulduğunu uygulamalı şekilde öğrenecekler ve kendilerine özel stratejiler oluşturabileceklerdir.

Kimler Katılmalı

Bu eğitime herkes katılabilir. Ancak katılımcılara, özellikle eğitim serimizin giriş bölümü olarak adlandırabileceğimiz “Değer Yatırım Stratejileri” Eğitimine katılmalarını tavsiye ederiz.

Eğitim Programı

1) Momentuma Dayalı Yatırım Stratejileri
    a. Momentum Yatırımcısı Kimdir? 
    b. Momentuma Dayalı Yatırım Stratejileri
    c. Örnek Momentum Yatırım Stratejisi Tanımlama
2) Ünlü Momentum Yatırım Stratejistleri ve Stratejilerinin BIST’de Uygulaması
    a. James O'Shaughnessy-Tiny Titans
    b. Jack Hough- Value Momentum Screen
3) Genel Değerlendirme ve Sonuç

Etiketler

hisse senedi portföy yatırımları ve yatırım stratejileri eğitimi, hünkar ivgen eğitimleri, portföy eğitimi, risk ve getiri, borfin videolu finans eğitimleri, borfin eğitimleri, borsa eğitim portalı, borfin eğitim, borfin eğitimleri, borsa eğitim, borsa eğitim videoları, borsa eğitimi, borsa eğitimi istanbul, finans eğitim, finans eğitim programı, finans eğitim programları, finans eğitim sertifika, finans eğitim videoları, finans eğitimi, finans eğitimi ankara, finans eğitimi bursa, finans eğitimi istanbul, finans eğitimi izmir, finans eğitimleri, online eğitim dergileri, online eğitim portalı, online eğitim sertifika, online eğitim siteleri, online eğitim, yatırım stratejileri, momentuma dayalı yatırım stratejisi, kazandıran yatırım stratejileri

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı