ANA-BANNER

Kaliteli Şirketlere Yatırım Stratejileri

13 Aralık - 13 Ocak Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030
Bu strateji kısaca, üstün kalite özelliklerine sahip şirketlere yatırım stratejisi olarak tanımlanabilir.
Kalite değerlendirmesi, niteliksel ve niceliksel verilere dayalı olabilir. Örneğin, yönetimin değerlendirilmesinin yanında mali tablo verilerinde stabilite aranması gibi. Bu stratejiler özellikle, 2001 yılındaki dot.com balonlarından,  Enron ve Worldcom iflaslarından sonra daha da önem kazanmaya başladı.
Stratejiyi benimseyen en önemli yatırımcı gurusu, dünyanın en ünlü yatırım stratejistleri arasında gösterilen Warren Buffett’tır. Bu stratejinin diğer ünlüleri olarak, Piotroski, Richard Sloan ve Muhlenkamp gösterilebilir. Bu stratejinin Borsa İstanbul’daki performansını görmek ve sonuçları yatırımcılarla paylaşmak amacıyla  “Kaliteye Dayalı Yatırım Stratejileri” adlı eğitim düzenlenmiştir. Eğitimimizde kendi oluşturacağımız kaliteye dayalı yatırım stratejilerinin yanında, yukarıda adı geçen bu stratejiyi benimseyen önemli yatırımcı gurularının stratejileri de performans açısından QueenStocks Portföy Seçimi Programı yardımıyla incelenecektir.
 
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 218,98 TL 218,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 258,40 TL 258,40 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
QueenStocks RE Professional 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Dr. Hünkar İvgen
Eğitimin Amacı

Kaliteye dayalı yatırım stratejileri tarzlarını ve bu stratejilerin BIST üzerindeki performansını yatırımcılara aktararak, yatırımcıların bilinçlenmesi sağlamak ve getirilerini arttırmaya çalışmaktır.

Ne Kazandıracak

Yatırımcılar kaliteye dayalı yatırım stratejilerinin nasıl oluşturulduğunu ve bu stratejileri benimseyen ünlü guruların strateji tarzlarını görerek, kendileri için iyi performanslı strateji oluşturabileceklerdir. Bu çerçevede daha bilinçli olarak hisse senedi yatırımı yapabileceklerdir. Tüm bunları Türkiye’nin alanındaki tek web tabanlı portföy programı olan QPS üzerinde uygulamalı bir şekilde görme şansları olacaktır.

Kimler Katılmalı

Bu eğitime herkes katılabilir. Ancak katılımcılara, özellikle eğitim serimizin giriş bölümü olarak adlandırabileceğimiz “Değer Yatırım Stratejileri” Eğitimine katılmalarını tavsiye ederiz.

Eğitim Programı

1) Kaliteli Şirketlere Dayalı Yatırım Stratejileri
  a. Kalite Yatırımcısı Kimdir?
  b. Kaliteye Dayalı Yatırım Stratejileri
  c. Örnek Kalite Yatırım Stratejisi Tanımlama
2) Ünlü Kalite Yatırım Stratejistleri ve Stratejilerinin BIST’de Uygulaması
  a. Warren Buffett-HagStrom Screen,
  b. Piotroski High F-Score Screen,
  c. Richard Sloan- Cash Accruals Screen,
  d. Warren Buffett- Esque Historical Growth Screen,
  e. Muhlenkamp's ROE Screen,
  f. Warren Buffett -Esque Sustainable Growth Screen,
3) Genel Değerlendirme ve Sonuç

Etiketler

Hünkar ivgen eğitimleri, hünkar ivgen video eğitimleri, kaliteli şirketlere dayalı eğitim stratejisi, borfin eğitim, borfin eğitim videoları, borfin eğitimleri, borsa eğitim, borsa eğitim videoları, borsa eğitimi, borsa eğitimi istanbul, finans eğitim, finans eğitim programı, finans eğitim programları, finans eğitim sertifika, finans eğitim videoları, finans eğitimi, finans eğitimleri, online eğitim dergileri, online eğitim portalı, online eğitim sertifika, online eğitim siteleri, online eğitim sitesi, videolu eğitim, videolu finans eğitimleri, kazandıran yatırım stratejileri, yatırım stratejisi, teknik analize dayalı yatırım stratejisi, Yatırım Stratejisi Geliştirme, Yatırım Stratejileri, Fiyat ve Değer Kavramı, Temel Mali Tablolar, Bilanço, Ekonomik Bilanço, Gelir Tablosu, Likidite Oranları, Finansal Yapı Oranları, Faaliyet Etkinliği, Karlılık Oranları, Büyüme Oranları, Firma Değeri, Piyasa Değeri, Defter Değeri, İndirgenmiş Nakit Akımları, İskonto Oranı, Göreceli Değerleme, Piyasa Çarpanları, Değerleme Oranları, Fiyat/ Kazanç Oranı, Fiyat /Nakit Akımı Oranı, Fiyat /Satış Oranı, Piyasa Değeri/ Defter Değeri Oranı, FD/VAFÖK Oranı, FD/Satış Oranı, Portföy Getirisinin Hesaplanması, Risk ve Getiri İlişkisi, Riske Göre Düzeltilmiş Getiri, Sharpe Oranı, Treynor Oranı, Jensen Alfası, K-Oranı, Ülcer Oranı, Değer Yatırım Stratejileri, Değer Yatırımcısı Kimdir, Değer-Büyüme Hisseleri, değer yatırımı, değer yatırımı nedir

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı