ANA-BANNER

BES- Finans ve Yatırım Araçları (E-Beas)

27 Ocak - 27 Şubat Dönemi Son Başvuru Tarihi: 27 Şubat 2020

Bu eğitimde Bireysel Emeklilik Lisanslama sınavına yönelik Finans ve Yatırım Araçları modülü anlatılmaktadır.

Fiyatı
Eğitimin Amacı

Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından düzenlenen ve bireysel emeklilik aracılarına lisans belgesi verilmesini hedefleyen E-Beas sınavlarına, eğitime katılanları modüler bazda hazırlamak.

Ne Kazandıracak

Sınava yönelik finans ve yatırım araçları ilgili genel kavramlar anlatılmış olacaktır. Piyasalar, piyasaların işleyiş esasları ve menkul kıymetler ile ilgili konular eğitimde yer almaktadır.

Kimler Katılmalı

Bu eğitim Bireysel Emeklilik lisanslama sınavına girecek olan kişilerin E Beas Sınavına hazırlanmalarında kaynak olmak üzere hazırlanmıştır. Sınav kapsamında yer alan para ve sermaye piyasaları kapsamında tüm piyasalar işleyiş yapıları ve piyasalarda işlem gören yatırım araçları, eğitim içeriğinde yer almaktadır. Eğitim sonunda 25 soruluk bir deneme sınavı yapılacaktır.

Eğitim Programı

·         Piyasalar ve Özellikleri

Hisse Senedi

Özel sektör Tahvili

Gelir Ortaklığı Senetleri

Net Varlık Değeri

İzahname

Katılımcı

·         Emeklilik Yatırım Fonu Türleri  ve Ünvanları

·         Emeklilik Yatırım Fonlarının Kuruluş Süreci

·         Emeklilik Yatırım Fon Kurulu

·         Emeklilik Yatırım Fonlarının Mal Varlığı

·         Emeklilik Yatırım Fonlarının Portföy Yönetimi

·         Emeklilik Yatırım Fonlarının Portföy Sınırlamaları

·         Emeklilik  Yatırım Fonlarının Değerleme Esasları

·         Emeklilik Yatırım Fonlarında Saklayıcı ve Takasbank

Etiketler

bireysel emeklilik sistemi, bireysel emeklilik sistemi eğitimleri, beyhan yaslıdağ eğitimleri, emeklilik yatırım fon kuruluşu, BES, bes eğitimleri, besle ilgili kavramlar, bes eğitim notları, bes eğitim

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı