ANA-BANNER

Türev Piyasalara Giriş Eğitimi

15 Şubat - 15 Mart Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Bu eğitim katılımcıları türev piyasalarla tanıştırmayı hedeflemektedir. Eğitimde öncelikle genel anlamda türev araçların ne özellikler taşıdığı anlatılmakta, ardından türev piyasaların işleyiş esaslarına yer verilmektedir.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 106,23 TL 106,23 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 125,35 TL 125,35 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Dr. Gökhan Ugan
Eğitimin Amacı

Katılımcıların türev piyasalara ilişkin temel kavramları öğrenmesi amaçlanmıştır. Eğitimde öncelikle genel anlamda türev araçları ve türev piyasaların işleyiş esaslarına yer verilmektedir. Ayrıca, VOB’u kendi bünyesine katarak spot ve türev piyasayı tek bir çatı altına toplayan Borsa İstanbul’daki türev piyasa uygulaması hakkında temel, giriş niteliğinde bilgi aktarımı paylaşılmıştır.

Ne Kazandıracak

Türev piyasaların kurulması sırasında hem Borsa İstanbul’da hem de VOB’da uzun yıllar görev yapan Dr. Gökhan UGAN tarafından verilen bu eğitim sayesinde türev ürünlerin çeşitlerini, birbirlerinden farklarını, hangi amaçlarla kullanıldığını kavrayarak bu piyasaları izleyebilecek donanıma sahip hale geleceksiniz.

Kimler Katılmalı

Finansal ürünleri kullanarak yatırımlarına yön veren ve portföylerine türev ürünleri de eklemek isteyen yatırımcılar
Hisse senetleri, tahvil, bono gibi sermaye piyasası araçlarına aşina olup daha karmaşık araçlarla tanışmak isteyen yatırımcılar
Reel sektör yöneticileri
SPL Lisanslama sınavlarından Türev Araçlar lisansını almayı planlayanlar
Akademisyenler, öğrenciler

Eğitim Programı

-  Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmelerine Giriş
            Tanım, Tarihçe, Faydaları
            Emirlerin Borsaya İletilmesi
            İşlem Platformları
            Stratejiler
            Düz ve Ters Piyasalar
            Açık Pozisyon Nedir?
            Uzlaşma Yöntemleri
            Dünya ve Türkiye İstatistikleri
-  Forward (Alivre) Sözleşmelere Giriş
-  Borsa İstanbul-Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında İşlem Gören Vadeli İşlem Sözleşmeleri
-  Opsiyon Sözleşmelerine Giriş
-  Swap (Takas) Sözleşmelerine Giriş
-  Türev Ürünlerin Kullanım Amaçları (Risk Yönetimi-Arbitraj-Spekülasyon)

Etiketler

türev ürünler, türev ürün eğitimleri, lisanslama eğitimleri, viob eğitimleri, gökhan ugan eğitimleri, gökhan ugan viob eğitimleri

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı