ANA-BANNER

Borçlar Genel Hukuku Eğitimi

15 Şubat - 15 Mart Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Bu eğitim gündelik yaşamında ikili ilişkilerde kanuni hak ve yükümlülüklerinin neler olduğunu öğrenmek isteyen herkese hitap etmektedir. Borçlar Hukuku ise iki veya daha çok kişi arasında kurulan ve bu 2 kişiden birine, diğerinden belli bir edimi isteme yetkisi, diğerine de borcu ifa etme edimi veren hukuki ilişkileri inceleyen hukuk dalıdır. Hukuk, birey-toplum-devlet ilişkilerinde ortak iyilik ve ortak menfaati gözetir.

Fiyatı
Eğitimin Amacı

Borçlar Hukukunda amaç mal ve hizmetlerin kişiler arasındaki dolaşımını sağlamak ve 3. kişilerin haksız müdahalelerine karşı diğerlerini korumaktır. Gerek yazılı yasalarla, gerekse örf, adet ve teamüllerde kaynağını bulduğumuz Borçlar Kanunu, Medeni Kanun gibi İsviçre’den alınmış ve onunla birlikte 4 Ekim 1926 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu eğitim, genel ve özel olmak üzere iki kısma ayrılan borçlar hukukunun genel hükümlerini incelemeyi ve aktarmayı hedeflemiştir.

Ne Kazandıracak

Yaklaşık 30 yıldır avukatlık yapan Ümran UGAN tarafından verilen bu eğitim sayesinde kişiler arasındaki alacak-borç ilişkileri ile pek çok kanuna dayanak teşkil eden genel borç ilişkileri hakkında fikir sahibi olacak, borçlar hukukundaki temel kavramları yaşantınıza uyarlayabileceksiniz.

Kimler Katılmalı

Gündelik yaşamında ikili ilişkilerde kanuni hak ve yükümlülüklerinin neler olduğunu öğrenmek isteyenler
Başta bankacılar olmak üzere sermaye piyasalarında çalışan ve borç ilişkileri konusunda bilgilenmek isteyenler
Öğrenciler

Eğitim Programı

-Sözleşme
-Genel İşlem Koşulları
-İrade bozuklukları
-Temsil
-Sebepsiz zenginleşme
-Temerrüd
-Sona erme halleri
-Zamanaşımı

Etiketler

ümran ugan eğitimleri, borç ilişkileri, borçlar hukuku, videolu borçlar hukuku eğitimleri, borfin eğitimleri, videolu hukuk eğitimleri, borçlar kanunu, borçlar hukuku ders notlar, borçlar kanunu karşılaştırma, borçlar kanunu pdf, borçlar hukuku genel hükümleri, e-eğitim, videolu eğitim

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı