ANA-BANNER

Temel İstatistik Eğitimi

19 Şubat - 19 Mart Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Bu eğitimde, ekonomi, finans, sağlık, psikoloji, sosyoloji,  politika, üretim, tüketim, hava durumu tahmini, risk ve afet yönetimi gibi insan hayatında çok önemli yer tutarak insan hayatını şekillendiren alanlarda kullanılan istatistiksel yöntemler için temel oluşturacak kavramlar ele alınarak katılımcılara aktarılmaktadır.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 128,98 TL 128,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 152,20 TL 152,20 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Ali Sabri Taylan
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde, ekonomi, finans, sağlık, psikoloji, sosyoloji,  politika, üretim, tüketim, hava durumu tahmini, risk ve afet yönetimi gibi insan hayatında çok önemli yer tutarak insan hayatını şekillendiren alanlarda kullanılan istatistiksel yöntemler için temel oluşturacak kavramlar ele alınarak katılımcılara aktarılmaktadır.
Amaç katılımcıların istatistik okuryazarlığını ve istatistik alanındaki modern teknikler konusunda bilgisini en üst düzeye taşıyarak günlük hayatında görev aldıkları önemli projelerde, hazırlayacakları araştırma, fizibilite veya pazar araştırması raporlarında, yapacakları araştırmalarda ve geliştirecekleri modellerde kişisel becerileri geliştirerek daha etkin kullanmalarını sağlamaktır.

Ne Kazandıracak?

Eğitim sonunda katılımcılar;
•  İstatistikte kullanılan temel kavramlar,
•  Örnekleme yöntemleri,
•  Merkezi eğilim ölçüleri,
•  Değişkenlik ölçüleri,
•  Şekil ölçüleri,
•  Korelasyon,
konularında hem teorik hem de uygulamalı bilgi aktarımıyla hem günlük hem de iş hayatında karşılaştıkları raporları ve grafikleri okumayı kolaylaştırılacak. Bu amaçla, istatistik okuryazarlığını artırarak teorik bilgi, uygulama ve örnek soru çözümleri ile katılımcıların çevresinde gerçekleşen olayları yorumlamasını kolaylaştırması sağlanacaktır.

Kimler Katılmalı

Finansal ve Reel Sektörde çalışan, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Hazine, Portföy Yönetimi, Fon Yönetimi, Risk Yönetimi, Kredi Yönetimi ve Tahsisi, Yatırım Danışmanlığı, Finansal Danışmanlık, Ekonomik Araştırmalar, Mali Kontrol ve Bütçe Planlama, Teftiş, İç Kontrol, Kurumsal Finansman, Proje Finansmanı, Operasyon Birimleri, Finansman ve Muhasebe bölümleri, Sağlık, Biyoloji, Genetik, Farmakoloji sektöründe çalışanlar, Perakende ve İmalat sektöründe çalışanlar, Siyasi, Kamuoyu, Pazar, Sosyolojik ve Psikolojik Araştırmalarda çalışanlar başta olmak üzere her kademedeki çalışanlar ile akademisyen ve öğrenciler katılabilir.

Eğitim Programı

1. İstatistiğe Giriş
   •İstatistiğin Tanımı
   •Temel Kavramlar
   •Değişken ve Ölçek Türleri
   •Anakütle ve Örneklem Kavramları
   •Örnekleme Yöntemleri
2. Merkezi Eğilim, Değişim ve Şekil Ölçüleri
   •Merkezi Eğilim Ölçüleri
      -Aritmetik Ortalama
      -Medyan (Ortanca)
      -Mod (Tepe Değeri)
      -Geometrik Ortalama
      -Çeyreklikler/Yüzdelikler
   •Değişim Ölçüleri
      -Değişim Aralığı (Range)
      -Varyans
      -Standart Sapma
      -Değişim Katsayısı
   •Şekil Ölçüleri
      -Çarpıklık Katsayısı
      -Basıklık Katsayısı
3. Korelasyon
 

Etiketler

ali sabri taylan eğitimleri, temel istatistik eğitimi, borfin eğitimleri, borsa finans ekonomi eğitimleri, istatistiklerde kullanılan temel kavramlar, korelasyon, istatistiki kavramlar, değişken tipleri, çıkarımsal istatistik, örnekleme, özet istatistik, merkezi eğilim ölçüleri, değişkenlik ölçüleri, şekil ölçüleri, online eğitimler, e-eğitim

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı