ANA-BANNER

Hisse Senedi Seçim Yöntemlerinden (Bottom-Up) Aşağı-Yukarı Yöntemi Eğitimi

20 Mart - 20 Nisan Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Bugün gerek profesyonel gerekse amatör birçok yatırımcı hisse senedi piyasalarına yatırım yapmaktadır. Bu yatırımcıların amaçları getirilerini maksimize etmektir. Bu amaç çerçevesinde hisse senedi seçimi çok önemlidir. Çünkü doğru hisse senedi(kazandıran hisse senedi) size, amaçladığınız getirilere ulaşmanızı ve portföyünüzün değerini arttırmanızı sağlayacaktır.

İşte bu noktada doğru hisse senedi bulabilecek araçlara ihtiyaç vardır. Bugün hisse senedi seçiminde en çok kullanılan iki önemli yöntemden, çalışmadan bahsedilebilir. Bunlardan birincisi, hisse senetlerin gerçek değerlerini bulmaya yönelik yapılan “Temel Analiz Çalışması”, diğeri ise, hisse senedi geçmiş fiyatlarından ve teknik indikatörlerden yararlanarak gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan “Teknik Analiz Çalışması”.

Temel analiz çalışması da kendi içerisinde yaklaşım farklılığından dolayı “Bottom-Up, Aşağı-Yukarı” ve “Top-Down, Yukarı-Aşağı” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.  Özellikle bottom-up yöntemi bireysel yatırımcılar tarafından oldukça sık kullanılan yöntemdir. Bugün bu yöntemin uygulayıcıları arasında, Benjamin Graham, Bill Miller, David Dreman, John Neff, ve Piotroski gibi önemli yatırımcı guruları vardır.

Eğitiminde, teorik bilginin yanında katılımcılarla halka açık firmalar üzerinde web tabanlı, QueenStoks Portfolio Selection (QPS) programı ile hisse senetleri üzerinde yönlendirmelerle kolayca hisse senedi seçim stratejileri oluşturarak bu stratejinin geçmişte kazandırıp/kazandırmadığını görme imkânı sunulmuştur. Dolayısıyla, program sayesinde katılımcılar istedikleri kadar kolayca hisse senedi seçim stratejileri oluşturup test edebilirler (Backtesting).

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 88,98 TL 88,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 105,00 TL 105,00 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
QueenStocks RE Professional 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Dr. Hünkar İvgen
Eğitimin Amacı

Katılımcılara QPS programının yardımı ile bottom-up yöntemine göre hisse senedi seçimini nasıl yapabileceklerini göstermektir.

Ne Kazandıracak

Eğitim sonunda katılımcılar, bottom-up yaklaşımına göre hisse senedi seçimini nasıl yapabileceklerini öğrenecekler.

Kimler Katılmalı

Sermaye piyasasında yatırım yapan/yapmayı düşünen ya da yatırımlara yön veren herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim Programı

- Giriş
- Hisse Senedi Seçim Yöntemleri
- Teknik Analiz
- Temel Analiz
- Top-Down (Yukarı-Aşağı) Yaklaşımı
- Bottom-Up (Aşağı-Yukarı) Yaklaşımı
- Firma Analizi
- Firma Analizinde Faktörler
- Bottom-Up Yaklaşımını Benimseyen Gurular
- Değercilerden David Dreaman
- David Dreaman’ın Stratejisinin Borsa İstanbul’da Test Sonuçları
- QueenStoks Programıyla Strateji Uygulamaları

Etiketler

hisse senedi seçim yöntemleri, firma değerleme eğitimi, temel analiz, ekonomi analizi, sektör analizi, bottom-up, aşağı-yukarı, top-down, yukarı-aşağı, hünkar ivgen eğitim videoları, hünkar ivgen eğitimleri, borsa eğitim videoları, finans eğitim videoları, temel analiz eğitim, temel analiz eğitim videoları, temel analiz eğitimi, temel analiz eğitimi video, temel analiz eğitimleri, temel analiz video eğitim, videolu eğitim, videolu finans eğitimleri, portföy seçim programı, qps, qps ile eğitim, yatrım guruları, benjamin graham, bill miller, david dreman, john neff, ve piotroski, hisse senedi seçimi, kazandıran hisseler nasıl bulunur, bottom-up ile hisse önerileri nasıl oluşturulur

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı