ANA-BANNER

Araştırma Raporu Yazma ve Yorumlama Teknikleri Eğitimi

01 Nisan - 01 Mayıs Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Nisan 2020

Günümüzde araştırma raporları birçok sektörde yazılıyor. Artık araştırma raporları önemli bir başvuru kaynağı. Ancak biliyoruz ki hepsi okunmuyor. Bu eğitimde bankacılıktan ayrı bir dal olarak da kabul edebileceğimiz ekonomik araştırmalarda nasıl rapor yazılması gerektiği ve rapor yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 148,98 TL 148,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 175,80 TL 175,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Şevin Ekinci
Eğitimin Amacı

Eğitimin amacı ekonomik araştırma raporlarının nasıl yazılması gerektiği ve rapor yazarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaktır. Eğitimle katılımcıların araştırma raporlarını okuma ve yorumlama yetilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Ne Kazandıracak

Bu dersi bankacılık sektöründe deneyimli, bağımsız araştırma şirketinde raporlama konusunda uzmanlaşan bir kişiden alacaksınız. Bu nedenle araştırma raporlaması konusunda ufkunuz açılacak. Genel şablonların dışına çıkarak araştırma raporunun gerçek önemini kavrayacak, iyi bir araştırma raporu yazmanın püf noktalarını öğreneceksiniz. Araştırma raporu yazıyor olmasanız bile, bu derste öğrendiğiniz teknikleri profesyonel hayatınız boyunca kullanacağınızı fark edeceksiniz.

Kimler Katılmalı

İş hayatlarında raporlama, yazıyla bilgilendirme yapmak zorunda kalan tüm profesyoneller. Ekonomik araştırma bölümünde çalışanlar, ekonomik araştırma yapanlar, akademik araştırma yapanlar, şirket içi yazışmaları, araştırma raporlarının anlamını öğrenmek isteyenler, araştırma raporlarını anlama konusunda zorluk çekenler, okudukları raporları daha iyi yorumlama yeteneğine sahip olmak isteyenler bu eğitime katılabilir.

Eğitim Programı

EKONOMİ ve RAPORLAMA
Ekonomide Raporlama Neden Önemlidir?
Ekonomide Hangi Raporlama Dillerini Kullanırız?
Ekonomide Hangi Raporlama Araçlarını Kullanırız? (slide 4 ve 5)
Rapor Çeşitleri Nelerdir?
İyi Bir Araştırma Raporunda Neler Olması Gereklidir?
Rapora Başlamadan Önce Hangi Konuları Göz önünde Bulundurmanız Gereken Konular Nelerdir?
Türkiye’de ve Dünyada Yazılan Araştırma Raporları Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

YAZIM TEKNİKLERİ
Aracı Kurumlarla Halka Açık Şirketlerin Raporları Arasındaki Farklar Nelerdir?
Araştırma Raporlarının Biçimini Nasıl Tasarlamalısınız?
Araştırma Raporlarında Ne Tür Yazı Tipi Kullanılır?
Satır Aralıkları, Başlık, Dipnot, Sayfa Numaraları Nasıl Düzenlenmelidir?
Araştırma Raporlarının İçeriği Nasıl Oluşturulmalıdır? (slide 15-16)
Araştırma Raporlarının Her Bölümü Nasıl Düzenlenmelidir?
Araştırma Raporlarında Göz önünde Bulundurabileceğiniz Yazım Şekilleri Nelerdir?
Araştırma Raporlarında Tablo Ve Grafik Kullanımları Nasıl Olmalıdır?
Araştırma Raporlarında Tabloları ve Grafikleri Nasıl Hazırlamalısınız?
Araştırma Raporları İçin Tablo ve Grafik Hazırlarken Gerekli Hususlar Nelerdir?

RAPOR YORUMLAMA
Okuduğunuz Araştırma Raporlarını Nasıl Yorumlamalısınız?
Araştırma Raporlarında Doğru Yorum Yapmak İçin Önemli İpuçları Nelerdir?
Nasıl Daha Hızlı Okuyabilirsiniz?
Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir Nasıl Kullanabilirsiniz?

Etiketler

Ekonomi ve raporlama, ekonomide raporlama dilleri, ekonomide raporlama araçları, araştırma raporu, araştırma raporu biçimleri, Türkiye’de ve dünyada yazılan araştırma raporları arasındaki farklılıklar, araştırma raporlarının içeriği, araştırma raporlarında tablo ve grafik kullanımları,  araştırma raporu yorumlama, hızlı okuma teknikleri, videolu eğitim, Şevin Ekinci, Şevin Ekinci eğitimleri, araştırma yöntemleri, araştırma, araştırma raporu örneği, araştırma raporları, araştırma raporu hazırlama, araştırma raporu nedir, araştırma raporu yazma, araştırma raporu yazılmasında temel kurallar, araştırma raporu nasıl hazırlanır, araştırma raporu yazma teknikleri, araştırma raporu yazım kuralları, araştırma raporu yazmak

 

 

 

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı