ANA-BANNER

İleri Düzey Sabit Getirili Menkul Kıymetler Eğitimi

12 Mayıs - 12 Haziran Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Sabit getiri kavramı hayatınızda önemli bir yer tutuyor; bir kredi aldınız geri ödemeleriniz olacak, Paranızı bir hesaba yatırdınız getiriniz olacak, siz ise neyi nasıl hesap edeceğinizi bilmiyorsunuz! Gerekli hesaplamalardan haberiniz olmaz ise ne yaptığınızı nasıl bileceksiniz? Başka bir alternatifin daha iyi olduğunu bilmezseniz kandırılmaya uygun bir yatırımcı olmayacak mısınız? Hisse analizi okuyorsunuz ve bir yıl içinde %10 potansiyel getiri yazıyor ve tut yorumu veriyor. Faizlere bakıyorsunuz yıllık %11! Belirsiz bir getiri için 1 yıl bekleyecek misiniz yoksa kendinizi eğitip doğru işler mi yapacaksınız? Para kaybetmek kazanmaktan daha kolaydır unutmayın. Çünkü herkes elinizdeki birikimden bir şeyler kazanmaya bakar. Hele ki günümüzdeki yatırım dünyası sizi sürekli işlem yaparak hep daha çok komisyon bırakmaya yönlendirir ve sonunda belki de elinizdekileri eritir.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 298,98 TL 298,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 352,80 TL 352,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Kutalmış Keskin
Eğitimin Amacı

Riskin az ile neredeyse hiç olmadığını söyleyebileceğimiz bir yelpazede dağıldığı sabit getirili yatırımlarla birikimlerinizi nasıl değerlendireceksiniz? Neyi nasıl seçip nasıl hesaplayıp değerlendirecek, karşılaştıracaksınız? Yatırımcıların genellikle pek fazla bilgi sahibi olmadığı ama tasarrufların büyük ölçüde yöneldiği en önemli yatırım alanı olan sabit getirili yatırımı tanıyacaksınız. Risklerinizin seviyesine uygun getiri alıp almadığınızı değerlendirebileceksiniz. Bu şekilde az riskli portföylerle akıllı yatırımlar yapmanızın yollarını bulma yeteneği kazanacaksınız.

Kimler Katılmalı

Profesyonel olarak yatırımcılara hizmet veren bir uzman, tasarrufları olan bir yatırımcı veya konuya meraklı bir öğrenci bu eğitimi alabilirler. Özellikle yüksek risk almadan yatırımlarındaki risklerini dengelemek isteyen yatırımcılar ile Sabit Getirili Menkul Değerler piyasalarında çalışacaklar ve bankacılar bu eğitimlerden fayda bulacaklardır.

 

Ne Kazandıracak

Bu eğitim ile sadece sabit getirili yatırımların fiyatlarını hesaplamakla kalmayacaksınız. Herhangi bir yatırımın bugünkü ve gelecekteki değerini koyacağınız varsayımlarla hesaplayabileceksiniz. Bu yöntemler ile ister yapacağınız bir yatırım, ister girişiminiz olsun değip değmediğine karar verebileceksiniz. Para ve birikime olan bakış açınız şekillenecek.

Eğitim Programı

Giriş

Borçlanma
-  Birikim, borç ilişkisi, borçlanma araçları
-  Faiz, Formülasyonu ve içeriği
-  Borçlanma araçları

Bono Matematiği
-  Basit Faiz
-  Bileşik Faiz
-  Nakit akışları, Bugünkü değer (PV), Gelecek değer (FV)
-  Kredi tablosu, Düzeli Ödemeler

Domestik Bono Tahvil
-  Bono
-  Tahvil
-  PDT/DET
-  Kıymetli Maden Bonosu
-  VDMK
-  VTMK

Yurtdışı Bono Tahvil ve Finansman
-  Eurobond, Yankeebond,Samuraibond
-  STN
-  Commercial Paper
-  Private Placement
-  Syndication
-  MTN

Borçlanma Araçlarında Riskler, Pozisyon Kararı
-  Tahvillerde Güvence
-  Tahvil Yatırımcısı
-  Yatırıma Giden Yolda
-  Faizlerin Seviyesi
-  Duration
-  Convexity

Bono Tahvil İhracı
-  İhraç Şartları
-  Gerekli Belgeler

Sukuk ve Sukuk İhracı
-  Sukuk
-  Sukuk İhracı

İhracın Kimlik Belgesi
-  İzahname

Trading
-  Alım-Satım
-  Kapanış

Etiketler

Sabit getiri, sabit getirili menkul kıymetler, sabit getirili menkul kıymetler hesabı, sabit getirili menkul kıymetler ileri düzy, sabit getirili menkul kıymetler kitap,sabit getirili menkul kıymetlerin özellikleri, sabit getirili fonlar,  sabit getirili menkul kıymet nedir,  sabit getirili yatırım araçları,  sabit getirili menkul kıymetler nelerdir, bono, tahvil, kıymetli maden bonoları, videolu eğitim, Kutalmış Keskin, Kutalmış Keskin eğitimleri, finans eğitimleri, yatırım, yatırımcılık, sukuk, Birikim, borç ilişkisi, borçlanma araçları, Faiz, Formülasyonu ve içeriği, Borçlanma araçları, Basit Faiz, Bileşik Faiz, Nakit akışları, Bugünkü değer, Gelecek değer, Kredi tablosu, Düzeli Ödemeler, Kıymetli Maden Bonosu, VDMK, VTMK, Eurobond, Yankeebond,Samuraibond, Commercial Paper, Private Placement, Syndication, Tahvillerde Güvence, Tahvil Yatırımcısı, Faizlerin Seviyesi, Duration, Convexity

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı