ANA-BANNER

Portföy Performans Ölçüm Teknikleri Eğitimi

16 Ekim - 16 Kasım Dönemi Son Başvuru Tarihi: 16 Ekim 2030

Alınan yatırım kararının sonuçlarına ilişkin değerlendirme yapmak, karar alma sürecinin önemli aşamalarından biridir. Her türlü kararda olduğu gibi yatırım kararlarında da değerlendirme (performans analizi), portföy yönetim sürecinin nihaî aşamasını oluşturan önemli bir parçasıdır. Performans analizi, yatırımın diğerlerine göre ne kadar iyi olduğunu analiz etmek yanında, performansı yaratan nedenleri sorgulamakta ve performansın nasıl arttırılabileceğini irdelemektedir. Bu eğitimde portföyün performansının nasıl ölçüldüğünü ve portföy yöneticisinin performans üzerindeki katkısını bulabilmek için hangi ölçütlere bakıldığını öğreneceksiniz.

 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 148,98 TL 148,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 175,80 TL 175,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Doç. Dr. Serra Eren Sarıoğlu
Eğitimin Amacı

Bu eğitimin amacı katılımcının portföy performansının nasıl ölçüldüğünü anlamasını sağlamak ve bu performansta portföy yöneticisinin katkısını bulabilmek için hangi ölçütlerin kullanıldığını anlatmaktır.

Ne Kazandıracak

Bu eğitimde katılımcı portföy performansında kullanılan getiri ve risk hesaplamaları dışında performans ölçüm tekniklerinin nasıl hesaplayacağını öğrenecek ve performansın bileşenleri hakkında fikir sahibi olacaktır.

Kimler Katılmalı

Portföy yönetimi konusunu öğrenmek ve bu konuda ilerlemek isteyen öğrenciler, finans sektöründe farklı bir konuda çalışan ancak portföy yönetimi ile ilgili bir bölüme geçmek isteyen profesyoneller, bireysel emeklilik sisteminde olan ve/veya sisteme girmeyi düşünen ve emeklilik fonlarının başarısını takip etmek isteyen katılımcılar ve yatırım fonlarıyla ilgilenen, bu fonları alıp satan yatırımcılar bu eğitime katılabilir.

Eğitim Programı
I. Portföylerde Performansın Değerlendirilmesi
     - Portföy Getirisinin Hesaplanması
     - Riske Göre Düzeltilmiş Performans
     - Bir Birim Risk Başına Getiri
     - Sharpe Ölçütü
     - Treynor Ölçütü
     - Farksal Getiri (Alfa)
     - Değerlendirme Ölçütü (Appraisal Ratio) 
     - Bilgi Ölçütü (Information Ratio)
 
II. Portföy Performansının Bileşenleri
     - Net Varlık Seçimi ve Çeşitlendirme
     - Piyasa Zamanlaması
 
Etiketler

Portföy Performans Ölçüt Teknikleri Eğitimi, portföy performans, ölçüt teknikleri, serra sarıoğlu, serpam, Portföylerde Performansın Değerlendirilmesi, Portföy Getirisinin Hesaplanması, Riske Göre Düzeltilmiş Performans, Bir Birim Risk Başına Getiri, Sharpe Ölçütü, Treynor Ölçütü, Farksal Getiri, Alfa, Değerlendirme Ölçütü, Appraisal Ratio, Bilgi Ölçütü, Information Ratio, Portföy Performansının Bileşenleri, Net Varlık Seçimi ve Çeşitlendirme, Piyasa Zamanlaması

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı