ANA-BANNER

Factoring İşlemleri Eğitimi

28 Ocak - 29 Ocak Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030

Factoring, vadeli satış yapan firmaların her türlü mal ve hizmet satışından doğan alacak haklarını factoring şirketlerine devretmek suretiyle kısa vadeli kaynak sağladıkları bir finansman tekniğidir. Bu teknik sayesinde işletmeler özkaynak ve banka kredisi kullanmadan ticari alacaklarını nakde çevirerek işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 78,98 TL 78,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 93,20 TL 93,20 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
M. Vefa TOROSLU
Eğitimin Amacı

Bu eğitimin amacı factoring işlemleri hakkında genel bilgiler vererek, sistemin işleyişini anlatmak, yasal düzenlemeler, işletmelere sağladığı avantajlar ve muhasebeleştirilmesi hakkında bilgi vermektir.

Ne Kazandıracak?

Bu eğitim katılımcılara factoring tekniğinin ne olduğu, nasıl uygulanması gerektiği ve muhasebeleştirilmesi işlemleri hakkında uygulamalı bilgiler verecektir.

Kimler Katılmalı

Şirketlerin muhasebe, finansman ve bütçe bölümlerinin çalışanları ve yöneticileri; KOBİ niteliğindeki şirketlerin sahipleri ve factoring tekniği hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler.

Eğitim Programı
-Factoring’in Tanımı
-Factoring İşleminin Tarafları
-Factoring İşleminin Fonksiyonları
-Factoring İşleminin Çeşitleri
-Factoring İşleminin Avantajları
-Factoring İşleminde Maliyetler
-Maliyetler ile İlgili Örnek Uygulama
-Yurtiçi Factoring Sisteminin İşleyişi
-İhracat Factoring Sisteminin İşleyişi
-İthalat Factoring Sisteminin İşleyişi
-Factoring İşlemlerinin Hukuksal Boyutu
-Factoring İşlemlerinin Vergisel Boyutu
-Satıcı Firma Açısından Muhasebe İşlemleri
Etiketler

Factoring, factoring işlemleri, factoring işlemleri eğitimi, vefa toroslu, Factoring’in Tanımı, Factoring İşleminin Tarafları, Factoring İşleminin Fonksiyonları, Factoring İşleminin Çeşitleri, Factoring İşleminin Avantajları, Factoring İşleminde Maliyetler, Maliyetler ile İlgili Örnek Uygulama, Yurtiçi Factoring Sisteminin İşleyişi, İhracat Factoring Sisteminin İşleyişi, İthalat Factoring Sisteminin İşleyişi, Factoring İşlemlerinin Hukuksal Boyutu, Factoring İşlemlerinin Vergisel Boyutu, Satıcı Firma Açısından Muhasebe İşlemleri

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı