ANA-BANNER

Portföy Risk Yönetimi Teknikleri Eğitimi (Simülasyonlu)

07 Eylül - 07 Ekim Dönemi Son Başvuru Tarihi: 01 Ocak 2030
 
Portföy Risk Yönetimi eğitiminde, risk-getiri tercihleri doğrultusunda yatırımcıların portföy getiri hedefleri ve hisse senedi portföy sınırlamaları doğrultusunda ortalama-varyans optimizasyonu yapılmak suretiyle etkin sınır çerçevesinde detaylı risk analizleri hesaplanarak etkin hisse senedi dağılımları oluşturulmaktadır. Bilindiği üzere Portföy Yönetimi, finansal yatırımların varlık sınıflarına dağılımlarına karar verilmesi, risk yönetimi, portföy çeşitlemesi ve piyasa zamanlaması gibi stratejilerle yönetilmesi kavramlarını içermektedir. Bu eğitimin amacı; yatırım teorisini tanıtmak, yatırım kararları alınırken dikkate alınması gereken hususlar hakkında yatırımcıları bilgilendirmek, portföy yönetimini gerek teorik gerekse de uygulama bazında detaylı olarak değerlendirmeyi içermektedir. Bu eğitim sonucunda hedeflenen, katılımcılara finansal piyasalara, hisse senetlerine daha geniş bir bakış açısı (risk-getiri odaklı) ile bakmalarını, finans ve yatırım alanında günümüzdeki gelişmeleri daha iyi yorumlamalarını sağlamaktır. "
Eğitiminde, teorik bilginin yanında katılımcılarla BIST içerisindeki halka açık firmalar üzerinde Excel tabanlı, Hoadley Portolio Optimizer Pro (HPO) programı ile seçilen hisse senetleri üzerinde yapılacak optimizasyonlarla etkin bir hisse senedi portföy seçim stratejileri oluşturarak bu stratejilerin risk-getiri perspektifindeki etkinliklerini görme imkânları sunulmaktadır. Dolayısıyla, eğitim kapsamında gerçekleştirilen uygulama program sayesinde katılımcılar istedikleri ölçüde kolaylıkla hisse senedi seçim stratejileri oluşturup risk getiri performanslarını analiz edebilmektedir.
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 238,98 TL 238,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 282,00 TL 282,00 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Doç.Dr. Evren Bolgün
Eğitimin Amacı

Katılımcılara Excel üzerine eklenerek uygun bir fiyat ile satın alınabilecek olan hisse senedi optimizasyon programının yardımı ile risk-getiri perspektifinde portföylerinde etkin hisse senedi seçimini nasıl yapabileceklerini uygulamalı olarak göstermektir.

Ne Kazandıracak

Eğitim sonunda katılımcılar, portföy yönetimi teorik yaklaşımına göre hisse senedi seçimini nasıl yapabileceklerini öğrenecekler.

Kimler Katılmalı

Sermaye piyasasında bireysel veya kurumsal olarak yatırım yapan/yapmayı düşünen ya da yatırımlara yön veren herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim Programı
  • Giriş
  • Risk/Getiri Kavramı
  • Portföy Teorisi
  • Sermaye Varlıklarını Fiyatlandırma Modeli (CAPM)
  • Arbitraj Fiyatlandırma Modeli (APT)
  • Faktör Modeli
  • Portföy Performans Kriterleri
  • Portföy Optimizasyonu
  • Risk Bazlı Portföy Optimizasyonu (BIST Hisse Portföyü)
Etiketler
Giriş, Risk/Getiri Kavramı, Portföy Teorisi, Sermaye Varlıklarını Fiyatlandırma Modeli (CAPM),Arbitraj Fiyatlandırma Modeli (APT), Faktör Modeli, Portföy Performans Kriterleri, Portföy Optimizasyonu, Risk Bazlı Portföy Optimizasyonu (BIST Hisse Portföyü), Portföy Risk Yönetimi, ortalama-varyans optimizasyonu, 
Portföy Risk Yönetimi Teknikleri Eğitimi
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı