ANA-BANNER

Ne Zaman ve Neye Yatırım Yapalım Eğitimi

15 Şubat - 15 Mart Dönemi Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2030
Bankacıyım dediğinizde sık sık karşılaşılan sorudur, “neye yatırım yapalım?” ,”USD çıkar mı düşer mi?” ya da “borsa çıkar mı düşer mi?”. Bu sorulara  verilen cevaplar piyasa konjonktürüne göre her zaman değişir, ekonomistler ve bankacılar  tahmin yapmayı çok severler ancak bu tahminler de büyük ölçüde tutmaz. Aslolan varlık gruplarını ve  temel niteliklerini iyi kavrayabilmek, doğru zamanda doğru varlık grubunda olmaktır.  Böylece belki dünyanın en iyi balıkçısı olmazsınız ama  balık tutmayı öğrenirsiniz. 
 
Eğitimimizin amacı   varlık gruplarının detaylarına girmemekle birlikte daha çok  hangi piyasa konjonktüründe   hangi varlık grubuna  yatırım yapılması gerektiğine  ilişkin  bir çerçeve çizmektir. Böylelikle yerel ve global makro baz ekonomik indikatörleri, jeopolitik gelişmeleri  izleyerek  yatırımlarınızı  doğru varlık gruplarına  kanalize edebilirsiniz. Yani “ekonomik büyüme dönemlerinde  ne tip hisse almalıyım?” , “altın hangi ekonomik dönemlerde daha iyi kazanç sağlar?” , “EUR mu alayım USD da mı kalayım?” sorularınıza bu eğitimi izledikten sonra  yanıt alabilirsiniz. Eğitim temel sabit getirili menkul kıymet tipleri için excel bazlı örnekler de içermektedir. Teorik bilgilere ek olarak  yaklaşık 20 yıllık piyasa tecrübem sırasında  bilgilere dayanarak daha çok Türk yatırımcısı için  önemli ürün ve piyasaları  vurgulamaya çalıştım.
 
Eğitim  bunlara ek olarak söz konusu varlık gruplarına hangi piyasalar ve hangi ürünler aracığıyla yatırım yapabileceğiniz konusunda da ışık tutmakta, daha çok başlangıç seviyesindeki yatırımcıların da sorularını cevaplamaktadır. 
 
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 188,98 TL 188,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 223,00 TL 223,00 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Neslihan Yılmaz
Eğitimin Amacı

Varlık gruplarının temel özellikleri ve hangi  ekonomik konjonktürde hangi varlık grubuna yatırım yapılması gerektiğiyle ilgili bilgi vermektir. 

Ne Kazandıracak

Yatırımcıların  doğru ekonomik konjonktürde doğru varlık grubunda olmalarını sağlayacaktır. 

Kimler Katılmalı

Birikimlerini  yerel ya da uluslararası piyasalarda değerlendiren, değerlendirmek isteyen , bilgi birikimi ve tecrübe açısından başlangıç ya da orta seviyede yer alan  yatırımcılar. 

Eğitim Programı
 • Ana varlık grupları
 • Yatırım araç ve piyasaları
 • Hangi para biriminde?
 • Özel sektör mü kamu mu?
 • Sabit Getirili Menkul Kıymetler  (Sabit getirili, iskontolu, değişken faiz) 
 • Kredi derecelendirme 
 • Ne zaman tahvil/bono almalı?
 • Hisse senetleri
 • Ne zaman hisse senedi almalı? Hisse senetlerine nasıl yatırım yapılmalı?
 • Emtia, emtia kontratları
 • Ne zaman emtiaya yatırım yapalım?
 • Ne zaman nakitte kalalım?
 • Gayrimenkul yatırımı (GYO, Gayrimenkul sertifikaları, gayrimenkul yatırım fonları) 
 
Etiketler

Neslihan Yılmaz, Ne Zaman ve Neye Yatırım Yapalım, Ne zaman yatırım yapmalı, neye yatırım yapmalıyım, Ana varlık grupları, Yatırım araç ve piyasaları, Hangi para biriminde?, Özel sektör mü kamu mu?, Sabit Getirili Menkul Kıymetler  (Sabit getirili, iskontolu, değişken faiz) , Kredi derecelendirme, Ne zaman tahvil/bono almalı?, Hisse senetleri, Ne zaman hisse senedi almalı? Hisse senetlerine nasıl yatırım yapılmalı?, Emtia, emtia kontratları, Ne zaman emtiaya yatırım yapalım?, Ne zaman nakitte kalalım?, Gayrimenkul yatırımı (GYO, Gayrimenkul sertifikaları, gayrimenkul yatırım fonları) 

 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı