ANA-BANNER

Makro Ekonomik Göstergelerle Yatırım Teknikleri Eğitimi (Simülasyonlu)

01 Mart - 31 Mart Dönemi Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2030

Eğitimde, finans dünyasında frekansı artan şiddeti yükselen dalgalanmaların makro ekonomik verilerdeki değişimler ile birlikte risk bazlı bir şekilde ele alınarak yatırım beklentilerin doğru ve etkin biçimde yorumlanması amaçlanmaktadır. Makro verilerle finans piyasalarında kısa vadeli ne şekilde yatırımlar yapıldığı, beklentiler ile gerçekleşmeler arasındaki sapmaların sonuçları örnek sonuçlar üzerinden analiz edilecektir.

FED Para Kurulunun yılda 8 kez toplandığı FOMC Komitesinin ekonomide tam istihdam ve %2 enflasyon hedefine ilişkin olarak almakta olduğu faiz kararlarına ilişkin örnek bir para politikası kurul toplantısı simülasyonu da eğitim kapsamında katılımcılar ile paylaşılmaktadır.

ABD’de ve Türkiye’de her ay içerisinde düzenli açıklanan tüm makro ekonomik verilerin zamanlaması, hesaplanma metodolojisi, yatırım kararlarına etkileri detaylı biçimde incelenmektedir.

Piyasalardaki türbülansların öncü göstergeleri olan küresel risk göstergelerin tanımları, ölçüm metodolojileri ve güncel durumu grafikler eşliğinde verilmektedir.

Yatırımcıların davranışlarını önemli ölçüde etkileyen veri sonuçları davranışsal finans terminolojisine uygun bir şekilde geçmiş tercübeler ışığında tartışılmaktadır.

Bu eğitime katılan kişiler makro ekonomik verilerin piyasa ile olan etkileşimleri bütünleşik bir şekilde öğreneceklerdir.

Finansal piyasalarda periyodik olarak yayınlanan makroekonomik verilerin piyasalar üzerindeki etkilerini rahatlıkla kavrayacaklardır.

Finansal piyasalardaki izlenen tüm değişkenlerin risk bazlı değerlendirmelerini yapabileceklerdir.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 288,98 TL 288,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 341,00 TL 341,00 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Doç.Dr. Evren Bolgün
Eğitimin Amacı

Katılımcılara yerel ve küresel para piyasalarında frekansı artan şiddeti yükselen finansal dalgalanmaların makro ekonomik verilerdeki değişimler ile birlikte risk bazlı bir şekilde ele alınarak yatırım kararlarının (döviz kuru, faiz, hisse senetleri,..vs.) doğru ve etkin biçimde alınabilmesi amaçlanmaktadır. Makro verilerle finans piyasalarında kısa vadeli ne şekilde yatırımlar yapıldığı, beklentiler ile gerçekleşmeler arasındaki sapmaların sonuçları örnek gerçek sonuçlar üzerinden analiz edilecektir.

Ne Kazandıracak

Eğitim sonunda katılımcılar, makro ekonomik verilerin piyasa ile olan etkileşimlerini bütünleşik bir şekilde anlayabilecek, finansal piyasalarda belirli bir takvim doğrultusunda düzenli olarak yayınlanan makro ekonomik verilerin piyasalar üzerindeki olası etkilerini yatırım kararlarını almadan önce rahatlıkla kavrayabilecek, finansal piyasalardaki tüm değişkenlerin risk bazlı değerlendirmelerini kolaylıkla yapabileceklerdir.        

Kimler Katılmalı

Para, Sermaye ve Döviz piyasasında bireysel veya kurumsal olarak yatırım yapan/yapmayı düşünen ya da finansal yatırımlarına daha isabetli yön vermeyi arzu etmekte olan herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca Fon Yönetimi, Hazine Birim çalışanları, Banka Satış ve Pazarlama, Yatırım Danışmanlığı ile tüm Banka Şube çalışanlarına yöneliktir.

Eğitim Programı
  • Ekonomik Konjonktürler
  • Makro Ekonomiye Temel Yaklaşım
>Yatırım ve Tüketim
>Devlet Harcamaları ve Finansmanı
>Dış Ticaret ve Finansmanı
>İşgücü ve Gelirler
>Üretim ve Kapasite
>Enflasyon ve Beklentiler
>Bankalar ve Para Piyasaları 
  •  Finansal Piyasalar ve Müdahaleler
>Global Finansal Piyasalardaki İşleyiş
>Piyasa Müdahaleleri (Kur, Faiz, Hisse Senedi Piyasaları,..vs)
  • A.B.D. Makroekonomik Verileri
>Veri Listesi Zamanlaması
>Tüketim
>Üretim  
>İnşaat  
>İstihdam  
>Üretim Milli Gelir  
>Fiyatlar
  • Türkiye Makroekonomik Verileri
>Büyüme
>İstihdam
>Enflasyon
>Dış Ticaret
>Kamu Maliyesi
>Borç Yönetimi  
>Mali Sektör
>Piyasa Göstergeleri 
  • Uluslararası Finansal Piyasalardaki Risk Göstergeleri
>TED Spread
>$ OIS Spread
>VIX Endeksi
>Swap Faizleri  
>Finansal Durum Endeksi
>Likidite Riski
>Kredi Riski
>Kur Volatiliteleri
>CDS Spreadleri
>CDS Spreadleri
  • Piyasalarda Veri Algılama Psikolojisi
  • Sonuç ve Değerlendirme
Etiketler

Ekonomik Konjonktürler, Makro Ekonomiye Temel Yaklaşım, Yatırım ve Tüketim, Devlet Harcamaları ve Finansmanı, Dış Ticaret ve Finansmanı, İşgücü ve Gelirler, Üretim ve Kapasite, Enflasyon ve Beklentiler, Bankalar ve Para Piyasaları, Finansal Piyasalar ve Müdahaleler, Global Finansal Piyasalardaki İşleyiş, Piyasa Müdahaleleri (Kur, Faiz, Hisse Senedi Piyasaları,..vs), A.B.D. Makroekonomik Verileri, Veri Listesi Zamanlaması, Tüketim, Üretim, İnşaat, İstihdam, Üretim Milli Gelir, Fiyatlar, Türkiye Makroekonomik Verileri, Büyüme, İstihdam, Enflasyon, Dış Ticaret,Kamu Maliyesi, Borç Yönetimi, Mali Sektör, Piyasa Göstergeleri, Uluslararası Finansal Piyasalardaki Risk Göstergeleri, TED Spread, $ OIS Spread, VIX Endeksi, Swap Faizleri, Finansal Durum Endeksi, Likidite Riski, Kredi Riski, Kur Volatiliteleri, CDS Spreadleri, CDS Spreadleri, Piyasalarda Veri Algılama Psikolojisi,Sonuç ve Değerlendirme

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı