ANA-BANNER

Türev Araçlar, Piyasalar ve Risk Yönetimi

12 Nisan - 12 Mayıs Dönemi Son Başvuru Tarihi: 12 Mayıs 2030
Finansal piyasalar bugün sadece bu piyasada çalışanlar için değil aynı zamanda bu piyasadaki kurumlarla iş yaparak risklerini yöneten reel sektör kuruluşları ile bu piyasalarda yatırım yapan bireyler için de önemli olduğu bilinmektedir. Finansal piyasalarda işlem yapmış olduğumuz ürünlerin (dayanak varlık) fiyatlarının neredeyse sürekli olarak değiştiğini izliyor ve görüyoruz. Bu durum hem risk hem de fırsat yaratmaktadır.
 
İşte türev ürünler tam da bu noktada önem kazanmaktadır. Gerek finansal piyasalardaki dalgalanmalardan korunma gerekse de bu fırsatlardan yaralanma açısından önemli araçlardan biri olmaktadır.
 
Bu eğitim hem sermaye piyasasında çalışanlara SPK Türev Lisansı alabilmelerine yardımcı olmak hem de bu konuya ilgi duyan ve kendini geliştirmek isteyen profesyoneller ile bu piyasada işlem yapmak isteyen bireysel yatırımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır.
 
Bu eğitimde Döviz Forwardları, İleri Valörlü Faiz Anlaşmaları (FRA), Faiz ve Çapraz Döviz Swapları, Vadeli İşlem Sözleşmeleri (Futures), Temel (Vanilya Tipi) ve Egzotik Opsiyonlar, Opsiyon Stratejileri, Faiz Oranı Üzerine Opsiyonlar ve Opsiyonlardan Oluşturulmuş Yapısal Ürünler üzerinde durulmaktadır.
 
Eğitim videoları modüler şekilde hazırlanmıştır. Forward işlemler ile opsiyon işlemelerinin fiyatlama mantıkları basitçe anlatılmaktadır. Tüm türev ürünlerin nasıl hem riskten korunma ve hem de yatırım amaçlı kullanımları örneklerle açıklanmaktadır.
 
Bu anlamda, özellikle yatırım amaçlı opsiyon stratejileri ile ayrıca riskten koruma amaçlı olarak birden fazla opsiyon sözleşmesinin bir araya getirilmesi ile oluşturulan yapısal ürünler teorik detaylara girilmeden kullanım amaçları örneklere dayandırılarak katılımcıların konuları hızlıca kavrayabilmelerine olanak sağlanmaktadır.
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 428,98 TL 428,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 506,20 TL 506,20 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Gökhan Güngör
Eğitimin Amacı

Bu eğitim hem sermaye piyasasında çalışanlara SPK Türev Lisansı alabilmelerine yardımcı olmak hem de bu konuya ilgi duyan ve kendini geliştirmek isteyen profesyoneller ile bu piyasada işlem yapmak isteyen bireysel yatırımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır.

Ne Kazandıracak?

SPL Türev Ürünler Sertifika Sınavına hazırlanma, Türev Ürünler ve kullanımları hakkında bilgi edinmeleri sağlanacaktır.

Kimler Katılmalı?

SPL Türev Ürünler Sertifika Sınavına hazırlananlar, konuya ilgi duyan profesyoneller ve bireysel yatırımcılar.

Eğitim Programı

- Açılış ve Temel Kavramlar

- Forward Sözleşmeleri

- Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmeleri

- Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmeleri - Türkiye

- Forward (İleri Valörlü) Faiz Anlaşmaları (FRAs)

- Faiz Swapları (Takasları)

- Çapraz Döviz Swapları (Takasları)

- Opsiyonlar

- Opsiyon Fiyatlama Modeli

- Opsiyon Priminin Duyarlılığı "Option Greeks"

- Temel Opsiyon Stratejileri

 1. Uzun Call
 2. Uzun Put
 3. Kısa Put
 4. Kısa Call
 5. Artış Yönünde Yayılma
 6. Azalış Yönünde Yayılma
 7. Uzun Kelebek Stratejisi
 8. Kısa Kelebek Stratejisi

- Bazı Egzotik Opsiyon Türleri

 1. Binary (Dijital) Opsiyonlar
 2. Çift Bariyerli (Double No Touch) Opsiyonlar
 3. Knock - In Opsiyonlar
 4. Knock - Out Opsiyonlar

- Opsiyonlardan Oluşturulan Bazı Yapısal Ürünler

 1. Range Reversal (Collar)
 2. Asimetrik Forward

- Faiz Oranlarıyla İlgili Bazı Opsiyonlar

 1. Faiz Tavanı, Faiz Tabanı ve Interest Collar
 2. Swaption (Swapopsiyon)
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı