ANA-BANNER

Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmeleri

14 Nisan - 14 Mayıs Dönemi Son Başvuru Tarihi: 14 Nisan 2030
Finansal piyasalar bugün sadece bu piyasada çalışanlar için değil aynı zamanda bu piyasadaki kurumlarla iş yaparak risklerini yöneten reel sektör kuruluşları ile bu piyasalarda yatırım yapan bireyler için de önemli olduğu bilinmektedir. Finansal piyasalarda işlem yapmış olduğumuz ürünlerin (dayanak varlık) fiyatlarının neredeyse sürekli olarak değiştiğini izliyor ve görüyoruz. Bu durum hem risk hem de fırsat yaratmaktadır.
 
İşte türev ürünler tam da bu noktada önem kazanmaktadır. Gerek finansal piyasalardaki dalgalanmalardan korunma gerekse de bu fırsatlardan yaralanma açısından önemli araçlardan biri olmaktadır.
 
Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmeleri de spot piyasada işlem gören dayanak varlıkları baz alarak hem riskten korunmak için hem de oluşacak olan fırsatlardan yararlanmak amacıyla kullanılacak türev ürünlerden biridir.
 
Bu eğitimde Vadeli işlem Sözleşmeleri, bu işlemlerle ilgili teminatlandırma ve günlük kar / zararın teminatlar üzerindeki etkisi hakkında detaylı bilgi verilerek, bu ürünlerin yatırım amaçlı kullanılması ile ilgili riskler ve fırsatlar anlatılmaktadır. Ayrıca Türkiye’de Borsa İstanbul bünyesinden işlem gören sözlşemler de tanıtılmaktadır.
 
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 98,98 TL 98,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 116,80 TL 116,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Gökhan Güngör
Eğitimin Amacı

Bu eğitim hem sermaye piyasasında çalışanlara SPK Türev Lisansı alabilmelerine yardımcı olmak hem de bu konuya ilgi duyan ve kendini geliştirmek isteyen profesyoneller ile bu piyasada işlem yapmak isteyen bireysel yatırımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır.

Ne Kazandıracak?

SPL Türev Ürünler Sertifika Sınavına hazırlanma, Türev Ürünler ve kullanımları hakkında bilgi edinmeleri sağlanacaktır.

Kimler Katılmalı?

SPL Türev Ürünler Sertifika Sınavına hazırlananlar, konuya ilgi duyan finansal piyasa profesyonelleri ve bu ürünlere yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar.

Eğitim Programı
  • Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmeleri
  • Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmelerinde Teminat
  • Vadeli İşlem (Futures) Sözleşmeleri - Türkiye
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı