ANA-BANNER

Maliyet Analizi ve Maliyeti Düşürme Yöntemleri

08 Ağustos - 08 Eylül Dönemi Son Başvuru Tarihi: 08 Eylül 2030
Karlılık yaratmanın gün geçtikçe daha zorlaştığı iş dünyasında karlılığın artırılabilmesi için verimlilik sağlamak ve maliyet düşürmek konularında neler yapılabileceğini ele aldık.
Maliyet düşürme ve verimlilik artışının sağlanması konusunda işletmedeki tüm birimlere görev düşmekte. Özellikle işletme yönetimi, Mali işler ve muhasebe yönetimi ile Satış ve pazarlama yönetimlerini ilgilendiren bir çok husus var. Bu çalışmamızda;
1. Maliyetin ne olduğu ve nelerden oluştuğu
2. Doğru hesaplamanın önemi, 
3.Doğru bilinen yanlışların arkasındaki gerçekler,
4.Gider, maliyet ve harcama kavramları ile bunların yönetilmesi için farkındalık sağlanması.
5. Maliyet düşürme ve verimlilik artırma örnekleri 
6. Mali tablolar üzerinden verimlilik ve maliyet azatlımı ihtiyaçlarının ölçümlenmesi
 
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 218,98 TL 218,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 258,40 TL 258,40 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
SMMM, Mesut Baydur
Eğitimin Amacı

İşletmelerde verimlilik artışı ve maliyet kontrolü için gerekli olan çalışmalarla ilgili yol ve yöntemlerin belirlenmesi konusunda işletme yönetimlerini harekete geçirmek.  

Ne Kazandıracak

İşletmenin verimlilik artışı ve maliyet kontrolü konularında araştırmaya sevk edecek ve kesinlikle yeni verimlilik ve maliyet kontrolü noktaları ortaya çıkaracaktır.  

Kimler Katılmalı

İşletme sahipleri,  mali işler ve satış pazarlama yöneticileri bu eğitime katılabilir.

Eğitim Programı
1- Maliyet analizi ve sonuçlarının işletmelere katkıları nelerdir? 
2- Gider, Harcama, Maliyet kavramları arasındaki ilişki nedir?
3- Yönetilebilen maliyet/Yönetilemeyen maliyet
4- Maliyet düşürme nedir? (Her zaman bir tasarruf kaynağı vardır.)
5- Dış Kaynak Kullanımı (OUTSOURCING)
6- Tam Zamanında Üretim(TZÜ)
7- Demontaj
8- Verimlilik artıran ve maliyet düşüren öneriler.
9- Mali tablolardan verimlilik ve maliyet azaltımı kaynaklarının tespiti.
 
Etiketler

Mesut Baydur, Maliyet analizi ve sonuçlarının işletmelere katkıları nelerdir, Gider, Harcama, Maliyet kavramları arasındaki ilişki nedir, Yönetilebilen maliyet/Yönetilemeyen maliyet, Maliyet düşürme nedir? (Her zaman bir tasarruf kaynağı vardır.), Dış Kaynak Kullanımı (OUTSOURCING), Tam Zamanında Üretim(TZÜ), Demontaj, Verimlilik artıran ve maliyet düşüren öneriler, Mali tablolardan verimlilik ve maliyet azaltımı kaynaklarının tespiti.

 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı