ANA-BANNER

A'dan Z'ye Bireysel Emeklilik

26 Ocak - 28 Şubat Dönemi Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2030

Kamu sosyal güvenlik sistemlerinin giderek daha fazla açık vermesi nedeniyle uygulanmaya başlanan bireysel emeklilik sistemleri, çalışma çağındaki bireylerin yaşlılıkları için tasarruf etmesi, biriktirmesi esasına dayanıyor. Sisteme katılım bazı ülkelerde gönüllü bazı ülkelerde zorunlu. Bazılarında da ülkemizdeki gibi her iki yöntem de uygulanıyor.

Ülkemizde 2003 yılında gönüllü giriş esasına göre uygulanmaya başlanan bireysel emeklilik sistemi, 2017 yılında otomatik katılımla büyüdü, genişledi. Katılımcı sayısı 10 milyonu aştı. Bir tasarruf ve birikim sistemi olan bireysel emeklilikte katılımcıların katkı payları, fonlar aracılığıyla para ve sermaye piyasalarında değerlendiriliyor. Sistemdeki toplam birikim 80 milyara yaklaştı. 

 
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 98,98 TL 98,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 116,80 TL 116,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
FonBul + Emeklilik Fonları 120 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Zeynep Candan Aktaş
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde bireysel emeklilik sistemi katılımcılarının, sistemdeki hakları, ne tür kesintilerle karşılaşacağı, nasıl vergilendirileceği, devlet katkılarını nasıl hak edeceği ve nasıl emeklilik hakkı kazanacağı, ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. 

Ne Kazandıracak?

Katılımcılar bu eğitim ile bireysel emeklilik sistemini tanıyıp, sistemin avantaj ve dezavantajlarını öğrenecek, sistemden en verimli şekilde nasıl faydalanacaklarını keşfedecekler.

Kimler Katılmalı

Bireysel emeklilik ve otomatik katılım sistemine daha önce girmiş olanlar, girmeyi düşünenler, birikim yapmak isteyen-nasıl yapacağının yollarını arayanlar, bireysel emeklilik çalışanları, bireysel emeklilik aracıları, sigortacılar, bankacılar, finansal piyasalarda çalışanlar, işverenler, akademisyenler bu eğitim ile sistemi tanıyacak, sorularına cevap bulacaklar.

Eğitime katılanlar 104 TL değerindeki www.fonbulemeklilik.com’u 4 ay süreyle ücretsiz kullanabilecekler, fon grafiklerinin yanısıra, fonlarla ilgili kapsamlı araştırma yapma olanağına sahip olacaklar. 

Eğitim Programı

Tanıtım

Bireysel Emeklilik nedir

     - Avantajları

     - Dezavantajları

Sisteme Katılım Nasıl Olur?

Türkiye’de Bireysel Emeklilik

Bireysel Emeklilik Sözleşmeleri

Emeklilik Planı

Katkı Payı ve Yolculuğu

Katılımcıların Hakları

     - Cayma Hakkı

     - Plan ve Fon Dağılım Değişikliği Hakkı

     - Katkı Payı Değişikliği ve Ödemeye Ara Verme Hakkı

     - Birikimleri Başka Şirkete Aktarım Hakkı

     - Haciz ve Rehinden Muafiyet

Devlet Katkısı Hakediş

Emekliliğe Hak Kazanma

     - Toplu Para

     - Programlı Geri Ödeme

     - Yıllık Gelir Sigortası

Bireysel Emeklilikte Vergilendirme

Giriş Aidatı ve Yönetim Gider Kesintisi

Ara Verme rDurumunda Ek Yönetim Gider Kesintisi

     - Fon İşletim Gider Kesintisi

     - Fon Toplam Gider Kesintisi

     - Performans Kesintisi ve Hizmet Bedeli

     - İlk Beş Yıl Kesinti Sınırı

     - 2021’den Sonra Kesinti Sınırlaması

     - Kesinti İadesi

Bireysel Emeklilikte Fon Seçenekleri

A’dan Z’ye Bireysel Emeklilik Kapanış

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı