ANA-BANNER

A'dan Z'ye Otomatik Katılım

26 Ocak - 28 Şubat Dönemi Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2030

Bireysel emeklilik sistemleri kamu sosyal güvenlik açıklarının giderek büyümesi nedeniyle, bireylerin yaşlılıkları için birikim yapması amacıyla kurulmuştur. Ülkemizde 2003 yılında gönüllük esasına dayalı olarak başlayan bireysel emeklilik uygulaması 2017 yılında otomatik katılımın devreye alınmasıyla kapsama alanını genişletmiştir. Otomatik Katılım, çalışanları işverenleri aracılığıyla bireysel emeklilik sistemine dahil etmeyi amaçlayan, bir tür grup emeklilik sözleşmesidir. Kendine özgü kuralları, fonları ile gönüllü bireysel emeklilik sisteminden ayrılmaktadır. 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 88,98 TL 88,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 105,00 TL 105,00 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
FonBul + Emeklilik Fonları 120 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Zeynep Candan Aktaş
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde sisteme katılan çalışanların sistemdeki hakları, işten ayrılma veya işsiz kalma durumlarında seçeneklerinin neler olduğu, devlet katkılarını hak etme koşulları ve emeklilik hakkını kazanım gibi konular ayrıntılı bir şekilde işleniyor.

Ne Kazandıracak?

Eğitime katılanlar otomatik katılım sistemini detaylarıyla tanıyıp, sistemin avantaj ve dezavantajlarını değerlendirebilecekler, hakların nasıl kullanılacağını öğrenecekler. 

Kimler Katılmalı

Bireysel emeklilik ve otomatik katılım sistemine daha önce girmiş olanlar, girmeyi düşünenler, birikim yapmak isteyen-nasıl yapacağının yollarını arayanlar, bireysel emeklilik çalışanları, bireysel emeklilik aracıları, sigortacılar, bankacılar, finansal piyasalarda çalışanlar, işverenler, akademisyenler bu eğitim ile sistemi tanıyacak, sorularına cevap bulacaklar.

Eğitime katılanlar 104 TL değerindeki www.fonbulemeklilik.com’u 4 ay süreyle ücretsiz kullanabilecekler, fon grafiklerinin yanısıra, fonlarla ilgili kapsamlı araştırma yapma olanağına sahip olacaklar. 

Eğitim Programı

Otomatik Katılım Tanıtım

Otomatik Katılım Nedir?

     - Otomatik Katılımla Sisteme Nasıl Giriliyor?

Otomatik Katılımda Devlet Katkısı

OKS-Gönüllü BES Farkı

OKS’de İşverenin Yükümlülükleri

OKS’de İşten Ayrılma

OKS’de İşyeri Değişikliği

Katılımcıların Hakları

     - Cayma Hakkı

     - Plan ve Fon dağılım Değişikliği Hakkı

     - Katkı Payı Değişikliği ve Ödemeye Ara Verme Hakkı

     - Birikimleri Başka Şirkete Aktarım Hakkı

     - Haciz ve Rehinden Muafiyet

Devlet Katkısı Hakediş

Emekliliğe Hak Kazanma

     - Toplu Para

     - Programlı Geri Ödeme

     - Yıllık Gelir Sigortası

Bireysel Emeklilikte Vergilendirme

OKS’de Kesintiler

OKS’de Fon Seçenekleri

A’dan Z’ye Otomatik Katılım Kapanış

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı