ANA-BANNER

Tüm Yönleri İle Otomatik Katılım Fonları

26 Ocak - 28 Şubat Dönemi Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2030

OKS’nin katkısı küçük olsa da, süresi uzun.
2017 Ocak ayında uygulanmaya başlayan OKS, her ne kadar başlangıçta tepki ile karşılansa da, sistemde kalanların ortalamada enflasyon üzerinde kazandıkları görülüyor. Gönüllü bireysel emeklilik sistemine göre OKS’nin extra avantajları bulunuyor. %25 devlet katkısının yanında 1,000,-TL’lık başlangıç devlet katkısı ve emekli olurken az 10 yıllık yaptırılacak Yıllık Gelir Sigortasına aktarılan birikimler üzerinden %5 devlet katkısı daha verilecek olması OKS çalışanlarını bir kademe daha ileri çıkarıyor. Üstelik OKS fonlarının yönetim ücretleri gönüllü BES tarafına göre çok daha düşük.  Bütün bu avantajlardan sonra çalışanların da fonların farkında olarak yapacakları fon dağılım değişiklikleri OKS portföyünün 15-20 yıl sonra hayal edilemeyen bir değere ulaşmasını sağlayabilir. 
 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 88,98 TL 88,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 105,00 TL 105,00 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
FonBul + Emeklilik Fonları 120 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Zeynep Candan Aktaş
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde katılımcıların otomatik katılım kapsamında sisteme dahil edilen çalışanlara sunulan fonların özellikleri, hangi varlıklara yatırım yaptıkları, fonları nasıl tercih edecekleri detaylı bir şekilde anlatılıyor.

Ne Kazandıracak?

Bu eğitim ile otomatik katılımda, katılımcılar kendi finansal okuryazarlık seviyelerinin farkına varacak, fon tercihinde nelere dikkat edileceğini, fonların yatırım aracı olarak nasıl kullanılacağını öğrenecekler.

Kimler Katılmalı

Bireysel emeklilik sistemine veya otomatik katılıma daha önce girmiş olanlar, girmeyi düşünenler, birikim yapmak isteyen-nasıl yapacağının yollarını arayanlar, bireysel emeklilik çalışanları, bireysel emeklilik aracıları, sigortacılar, bankacılar, finansal piyasalarda çalışanlar, işverenler, akademisyenler bu eğitim ile sistemi tanıyacak, sorularına cevap bulacaklar.

Eğitime katılanlar 104 TL değerindeki www.fonbulemeklilik.com’u 4 ay süreyle ücretsiz kullanabilecekler, fon grafiklerinin yanısıra, fonlarla ilgili kapsamlı araştırma yapma olanağına sahip olacaklar. 

Eğitim Programı

Otomatik Katılım Fonları Tanıtım

Yatırım Fonu Nedir?

Fonların Avantajları

Fonların Dezavantajları

Katılma Payı Nedir?

Fon Yönetiminde İlkeler Nelerdir?

Fonların Yönetimi

Fon Portföyü Değerleme

Bes Fonlarının Gider Kalemleri

Bes Fonları Yatırım Araçları

     - Vadeli Mevduat ve Katılma Hesapları                                     

     - Borçlanma Araçları                                                                 

     - Hisse Senetleri                                                                         

     - Altın ve Kıymetli Madenler                                                 

     - Türev Araçlar                                                                          

     - Takasbank Para Piyasası İşlemleri                                       

     - Kira Sertifikaları                                                                      

     - Yatırım Fonu Katılma Payları 

     - İpotek Teminatlı Menkul Kıymetler (İTMK)

     - Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler (VDMK/VTMK)                                               

OKS Fon Türleri

     - Başlangıç Fonu

     - Standart Fon

     - Değişken Fonlar

OKS Fonları Performans Eşiği

Risk Profil Anketi

Otomatik Katılım Fonları Kapanış

 

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı