ANA-BANNER

Tüm Yönleri İle Gönüllü BES Fonları

26 Ocak - 28 Şubat Dönemi Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2030

Emekliliğe huzurla ‘merhaba’ diyebilmek için 
Bireysel emeklilik sisteminin kurulduğu 2003 yılından bu yana sürekli bir büyüme eğilimine sahip olan bireysel emeklilik sistemi 2013’teki %25 devlet katkısı uygulaması ile büyüme ivmesini artırdı. Bireysel emeklilik sistemi, katılımcıların sisteme aktardığı katkı paylarının yatırım fonları üzerinden yerli ve yabancı para ve sermaye piyasalarına yönlendirildiği bir sistem. Yatırım yapılan varlıkların değer kazanması veya temettü, faiz, kira getirisi gibi gelirlerin portföye eklenmesiyle fonlar büyüyor. Katılımcılar ister aylık ödemelerle, ister toplu katkı paylarıyla sisteme ödeme yapabiliyor, uzun vadeli  tasarruf ve birikim yapabilmenin keyfine varıyor. Fakat katılımcının sorumluluğunda olan fon dağılım değişikliği, katılımcıların piyasaları bilmesini, kendisine sunulan fonları tanımasını ve bir yatırım enstrümanı olarak kullanabilmesini gerektiriyor. Bu eğitimde bireysel emeklilik sistemindeki fonların neler olduğu, bu fonlarla hangi varlıklar yatırım yapılabildiği, piyasaların fon getirilerini nasıl etkilediği gibi bilgilere sahip olarak, BES fonlarınızı bir yatırım enstrümanı olarak kullanabilmenin rahatlığına erişeceksiniz.   
 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 98,98 TL 98,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 116,80 TL 116,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
FonBul + Emeklilik Fonları 120 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Zeynep Candan Aktaş
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde katılımcılar, bireysel emeklilik fonlarının nasıl kurulduğu, yönetilirken nelere dikkat edildiği, hangi varlıklara yatırım yapıldığı ve fonların seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında detaylı bir anlatım bulacaklar.  

Ne Kazandıracak?

Katılımcılar bu eğitimle fon kavramını ve fonlara yatırımda dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmiş olacaklar, fonlar aracılığıyla yatırımlarını yönetebilme becerisini kazanacaklar.

Kimler Katılmalı

Bireysel emeklilik ve otomatik katılım sistemine daha önce girmiş olanlar, girmeyi düşünenler, birikim yapmak isteyen-nasıl yapacağının yollarını arayanlar, bireysel emeklilik çalışanları, bireysel emeklilik aracıları, sigortacılar, bankacılar, finansal piyasalarda çalışanlar, işverenler, akademisyenler bu eğitim ile sistemi tanıyacak, sorularına cevap bulacaklar.

Eğitime katılanlar 104 TL değerindeki www.fonbulemeklilik.com’u 4 ay süreyle ücretsiz kullanabilecekler, fon grafiklerinin yanısıra, fonlarla ilgili kapsamlı araştırma yapma olanağına sahip olacaklar. 

Eğitim Programı

Bireysel Emeklilik Fonları Tanıtım

Yatırım Fonu Nedir?

Fonların Avantajları

Fonların Dezavantajları

Katılma Payı Nedir?

Fon Yönetiminde İlkeler Nelerdir?

Fonların Yönetimi

Fon Portföyü Değerleme

Bes Fonlarının Gider Kalemleri

Bes Fonları Yatırım Araçları

     - Vadeli Mevduat ve Katılma Hesapları

     - Borçlanma Araçları

     - Hisse Senetleri

     - Altın ve Kıymetli Madenler

     - Türev Araçlar

     - Takasbank Para Piyasası İşlemleri

     - Kira Sertifikaları

     - Yatırım Fonu Katılma Payları

     - İpotek Teminatlı Menkul Kıymetler (İTMK)

     - Varlığa Dayalı ve Varlık (İpotek) Teminatlı Menkul Kıymetler 

Emeklilik fonu Türleri

     - Hisse Senedi Fonu

     - Borçlanma Araçları Fonu

     - Katılım Fonu

     - Karma Fon

     - Para Piyasası Fonu

     - Kıymetli Madenler Fonları

     - Endeks Fon

     - Devlet Katkısı Fonları

     - Değişken Fon

     - Standart Fon

     - Fon Sepeti Fonları

     - Yaşam Döngüsü/Hedef Fon

     - Çalışanlara Yönelik Grup Emeklilik Fonları

Risk Profil Anketi

Bireysel Emeklilik Fonları Kapanış

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı