ANA-BANNER

Tüm Yönleri İle Gönüllü BES Fonları

26 Ocak - 28 Şubat Dönemi Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2030

Bireysel emeklilik fonları, bireysel emeklilik şirketleri tarafından kurulur, para ve sermaye piyasalarında işlem gören menkul kıymetlere yatırım yapar. Bireysel emeklilik fonları portföyünün büyümesi para ve sermaye piyasalarında tasarruf arz ve talebi olanların rahatça buluşmasına, piyasaların derinliğinin artmasına katkı sağlar. OECD ülkelerinde 2016 yılında bireysel emeklilik fonlarının GSYİH’ya oranı %51’ler seviyesinde iken, Türkiye’de bu oran %5 seviyesindedir. Bu seviye, ülkemizde tasarruf oranlarının düşük olduğunun da bir göstergesidir aynı zamanda. Ancak 2003 yılında başlayan bireysel emeklilik sektörünün 76 milyara ulaşan fon büyüklüğü, çıkılan yolda hedefe doğru mesafe kat edildiğini göstermesi açısından önemlidir.  

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 75,42 TL 67,88 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 89,00 TL 80,10 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
FonBul + Emeklilik Fonları 120 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Zeynep Candan Aktaş
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde katılımcılar, bireysel emeklilik fonlarının nasıl kurulduğu, yönetilirken nelere dikkat edildiği, hangi varlıklara yatırım yapıldığı ve fonların seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında detaylı bir anlatım bulacaklar.  

Ne Kazandıracak?

Katılımcılar bu eğitimle fon kavramını ve fonlara yatırımda dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmiş olacaklar, fonlar aracılığıyla yatırımlarını yönetebilme becerisini kazanacaklar.

Kimler Katılmalı

Bireysel emeklilik ve otomatik katılım sistemine daha önce girmiş olanlar, girmeyi düşünenler, birikim yapmak isteyen-nasıl yapacağının yollarını arayanlar, bireysel emeklilik çalışanları, bireysel emeklilik aracıları, sigortacılar, bankacılar, finansal piyasalarda çalışanlar, işverenler, akademisyenler bu eğitim ile sistemi tanıyacak, sorularına cevap bulacaklar.

Eğitime katılanlar 104 TL değerindeki www.fonbulemeklilik.com’u 4 ay süreyle ücretsiz kullanabilecekler, fon grafiklerinin yanısıra, fonlarla ilgili kapsamlı araştırma yapma olanağına sahip olacaklar. 

Eğitim Programı

Bireysel Emeklilik Fonları Tanıtım

Yatırım Fonu Nedir?

Fonların Avantajları

Fonların Dezavantajları

Katılma Payı Nedir?

Fon Yönetiminde İlkeler Nelerdir?

Fonların Yönetimi

Fon Portföyü Değerleme

Bes Fonlarının Gider Kalemleri

Bes Fonları Yatırım Araçları

     - Vadeli Mevduat ve Katılma Hesapları

     - Borçlanma Araçları

     - Hisse Senetleri

     - Altın ve Kıymetli Madenler

     - Türev Araçlar

     - Takasbank Para Piyasası İşlemleri

     - Kira Sertifikaları

     - Yatırım Fonu Katılma Payları

Emeklilik fonu Türleri

     - Hisse Senedi Fonu

     - Borçlanma Araçları Fonu

     - Katılım Fonu

     - Karma Fon

     - Para Piyasası Fonu

     - Kıymetli Madenler Fonları

     - Endeks Fon

     - Devlet Katkısı Fonları

     - Değişken Fon

     - Standart Fon

     - Fon Sepeti Fonları

     - Yaşam Döngüsü/Hedef Fon

Risk Profil Anketi

Bireysel Emeklilik Fonları Kapanış

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı