ANA-BANNER

Proje Finansmanı

13 Mart - 13 Nisan Dönemi Son Başvuru Tarihi: 13 Nisan 2030
Bu eğitimle proje finansmanının temellerini öğreneceksiniz. Proje finansmanı yapılarının özellikleri, tarafları, sözleşmeleri, risk analiz süreci, finansal değerlendirmesi, fizibilite analizi, kredilendirme süreci hakkında geniş bir kapsamda temel-orta düzey bilgileri edineceksiniz. Hem proje finansmanı ihtiyacı bulunan şirketler açısından hem de kredi veren olan finansal kuruluşlar açısından proje finansmanı yapılarındaki genel noktalar, Dünya ve Türkiye piyasa verileri, Türkiye piyasasına ait teknik detaylar bu eğitimde yer almakta. 
Özellikle 2010 yılı sonrasında aktif bir şekilde özelleştirmeler, enerji projeleri, altyapı projeleri vb. türdeki önemli Türkiye projelerinin finansman çalışmalarından bilgiler de eğitim kapsamında yer almaktadır. Proje finansmanı alanında ilk Türkçe online eğitim olma özelliğinden hareketle, eğitim içeriği hem akademik & teorik altyapı hem de piyasa odaklı& pratik bilgi edinmenizi sağlayacaktır. 
Önemli piyasa ve finansman büyüklüklerine ulaşan proje finansmanı alanında, sizler de birebir kredilendirme yapmak, finansman kullanmak, bilgi edinmek, piyasa işleyişini öğrenmek, özellikli projelerde nasıl finansman gerçekleştirilir bilmek istiyorsanız, eğitim tüm bu noktalarda beklentilerinizi karşılamaktadır.
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 248,98 TL 248,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 293,80 TL 293,80 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Özlem Kıldır
Eğitimin Amacı

Eğitime katılanların Proje Finansman adı altında özelleştirme, altyapı, enerji vb. projelerin ne şekilde nasıl yapılar ve ne tür analizler ile kredilendirme sürecinin yönetildiğini öğrenmelerini, bu işlemlerin taşıdığı riskleri, finansal analizinin nasıl yapıldığını anlamalarını amaçlamaktadır. 

Ne Kazandıracak?

Eğitimi alan proje finansmanı piyasasını, bu piyasadaki oyuncuları, bu piyasadaki kredi büyüklüklerini, proje sahibi şirket ve kredi veren bankalar açısından bilinmesi gerekenleri öğrenecektir. Bu piyasada her işlem kendine özel projeye özel yapılandırılmakla birlikte, eğitim sayesinde geniş kapsamlı temel ilkeler ve temel-orta düzey bilgi birikimi edinilebilecektir. Bu alanda çalışanlar özelinde ise finansman masasında yer alındığında bilinmesi gereken, ilk elden bilgileri sağlayacaktır. 

Kimler Katılmalı
- Proje finansmanı işlemleri gerçekleştiren, bu işlemlere aracılık eden finansal kuruluş çalışanları
- Doğrudan proje finansmanı birimlerde çalışmamakla birlikte Kurumsal&ticari finansman, kurumsal&ticari pazarlama, kredi departmanlarında görev alan finansal kuruluş çalışanları 
- Yatırım, Girişim, Satın&Alma, Fon (Altyapı, Enerji vb.), Emeklilik, Portföy şirketlerinde (investment, venture capital, M&A, funding odaklı şirketlerde) çalışanlar
- Çalıştıkları özel/ kamu şirket veya kurumlarında proje finansmanı konusunda çalışanlar
- Finansal danışmanlık alanında çalışan profesyoneller
- Proje finansmanı alanında çalışmayı hedefleyen ve bu alanda çalışmaya aday olan kişiler 
- Proje finansmanı alanında bilgi birikimi oluşturmak isteyen kişiler
- Yatırım yaptıkları şirketlerin proje finansmanı verilerini anlamak isteyen yatırımcılar
- Finans alanında lisans, yüksek lisans, doktora düzeyinde eğitimini ilerletenler
Eğitim Programı
Modül 1 
Proje finansmanı özellikleri 
Proje finansmanı tanımı ve yapısı
Proje finansmanı ve kurumsal finansman farkları
Proje finansmanında taraflar
Proje finansmanında taraflararası sözleşmeler ve özellikleri
Proje sözleşmeleri 
İnşaat sözleşmesi
Satış sözleşmeleri
Tedarik sözleşmeleri 
Operasyon sözleşmeleri
Ortaklık sözleşmeleri
Proje finansmanı süreci
Proje finansmanı piyasa büyüklükleri
 
Modül 2
Proje finansmanında (due diligence & risk matrix) proje risk analizi ve risk yönetimi çalışmaları
Proje riskleri 
İnşaat riski
Çevre riski
Hukuki riskler
Teknoloji riski
Finansal riskler 
Risk analizi ve matrisi oluşturma
Proje finansmanında risk azaltım metotları 
Proje finansmanı yapısında görev alan danışmanlar 
 
Modül 3
Proje finansmanının finansal değerlendirmesi
Proje finansmanı fizibilite esasları
Kredi / Özkaynak esasları 
Proje finansmanı için optimum kredi/özkaynak belirlenmesi 
Senaryo analizleri ve fizibilite varsayımları 
Proje finansmanındaki ana finansal koşullar 
 
Modül 4
Proje finansmanının kredilendirilmesi
Kredi yapısının belirlenmesi
Kredinin fiyatlanması 
Konsorsiyum yapısı ve bankaları 
Kredilendirme süreci 
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı