ANA-BANNER

Vadeli Trade Öğreniyorum

22 Kasım - 22 Aralık Dönemi Son Başvuru Tarihi: 22 Kasım 2030

Türev ürünlerin kullanımı çok eskilere dayanmakla beraber özellikle son 20 yılda yaşanan finansal dalgalanmalar bu alandaki gelişimi hızlandırmıştır. Günümüzde türev ürünler risk yönetimi, korunma ve spekülatif amaçlarla kullanılabilmektedir.  Bu eğitimde katılımcılara, vadeli kur, endeks, hisse senedi, faiz, emtia gibi temel türev ürünlerin yapısı, özellikleri, fiyatlanması ve analizi ile ilgili bilgiler verilmekte ve risklerden korunmak için türev ürünleri nasıl kullanacakları anlatılmaktadır. Eğitim sırasında aktarılan örneklerle spekülasyon, hedging (korunma) arbitraj işleminin şekilleri ve yapılış tarzı uygulamalı olarak gösterilmektedir. Detaylı biçimde VİOP ürünlerinin özellikleri anlatılmaktadır. Viop ürünlerinin kullanım alanları, fiyatlanmasında ve analizinde kullanılan yöntemler uygulamalı olarak aktarılmaktadır. Hedge ve spekülatif amaçlı Viop kontratlarının hangi stratejiler ile kullanılabileceği anlatılmaktadır.

Bu eğitim kapsamda Yurtdışı (CBOE, CME,..VS) ve Yurtiçi (VİOP) Vadeli piyasalara ait kontratların tüm özellikleri, Alım/Satım İşlemleri, Yatırım Stratejileri eşliğinde oluşturulan gerçek portföyler üzerinden Finnet Trade Simulator Uygulaması (http://www.finnets.com), Finnet VİOP Analiz Expert (https://www.finnet.com.tr/FinnetStore/Tr/Urun/AeViopExpert) analiz sistemi üzerinden konu kapsamlı bir şekilde incelenmektedir.

 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 241,44 TL 241,44 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 284,90 TL 284,90 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Doç.Dr. Evren Bolgün
Eğitimin Amacı

Katılımcılara web tabanlı FİNNETS Trade Simulator ve Finnet Excel tabanlı VİOP Expert ile Vadeli ürününe yönelik bir çok detaylı çalışmaların gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.

Ne Kazandıracak?

Eğitim sonunda katılımcılar, yurtdışı ve yurtiçi vadeli alım/satım işlemlerini çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilecek, oluşturacakları çeşitli vadeli yatırım stratejileri vasıtasıyla kişisel risk-getiri beklentileri doğrultusunda çok daha bilinçli bir vadeli yatırım imkanına kavuşmuş olacaklardır.

Kimler Katılmalı

Türev piyasalarda bireysel veya kurumsal olarak yatırım yapan/yapmayı düşünen ya da yatırımlara yön veren herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim Programı
  • Finansal Türev Enstrümanları
  • Küresel Türev Piyasaları
  • Global Emtia Vadeli Kontrat Nitelikleri
  • Vadeli Türev Kontrat Fiyatlamaları
  • VİOP Vadeli Türev Ürünleri
  • VİOP Teorik Vadeli Fiyatlama Esasları
  • Finnet Vadeli Analiz Expert Sistemi
  • Finnets Vadeli Trade Simulator Yazılımı
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı