ANA-BANNER

Algoritmik Trade

30 Nisan - 30 Haziran Dönemi Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2030
Algoritmalar, farkında olalım veya olmayalım hayatımızda uzun sürelerden beri birçok alanında zaten mevcut. Kullanım alanları gün geçtikçe genişliyor ve teknolojinin de büyük bir hızla ilerlemesiyle, yaşamımızın her alanında etkileri artıyor. Hiç kuşkusuz, bu durumun finans piyasalarındaki etkileri de algoritmaların ve bilgisayarların yoğun kullanımı ile katlanarak artmakta. Teknik analiz daha dün milimetrik kağıtlar üzerinde grafikler çizilerek yapılıyorken artık finans piyasanın değişim hızına ayak uydurmak zorunda olduğu, bilgisayar sistemlerine; “Robot” olarak tabir edilen ve içlerinde algoritmalar kullanılan otomatik işlemlere doğru hızla bir evrilme söz konusu. 
Algoritmik Trade ve Algoritmik Sistemler, ülkemiz için henüz yeni sayılabilecek kavramlar, fakat yatırım kararlarında insan psikolojisinin olumsuz etkilerini minimize ettiği için yoğun ilgiyle büyük bir hızla yayılmakta olan mekanik sistemlerdir. Bu alandaki en önemli problem ise; yatırımcıların faydalanabileceği ve uygulamalı bir şekilde konuyu öğrenebileceği yazılı ve görsel Türkçe kaynakların neredeyse hiç olmayışı.
Bu eğitim kapsamında, yatırımcılar ulusal borsa işlemlerinin yanı sıra, Forex ve Crypto gibi uluslararası piyasalarda da kullanabilecekleri Algoritmik Trade yöntemlerini uygulamalı olarak öğrenme fırsatı bulabilecekler. Birçok strateji kalıbının güçlü ve zayıf yönlerini paylaşılan video örnekler ve dokümanlar vasıtasıyla inceleme fırsatı bulacaklar. En önemlisi de, hali hazırda kullandıkları veya tasarlayacakları sistemlerinin/stratejilerinin gerçek piyasada nasıl tepkiler verebileceğini, verimliliğini, gücünü ölçebilmek adına, uluslararası piyasalarda uzmanlarca kabul görmüş, bilimsel çalışmalar ve son gelişmeler dikkate alınarak hazırlanmış bir içeriğe ulaşabilecekler.
Eğitimi satın alan müşterilere tanımlanan Matriks Veri Terminali'nde veriler 15 dakika gecikmelidir.
Eğitim Ücreti
Fiyatı : 568,98 TL 568,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 671,40 TL 671,40 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
Matriks Veri Terminali 60 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Kıvanç Özbilgiç
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde, katılımcılara genelden özele bir yaklaşımla, Algoritmik Trade ile alakalı kapsamlı bilgiler verilecektir. Geçerliliği kanıtlanmış bilimsel yöntemlerle oluşturulan ve uluslararası alanda kabul görmüş yöntemlerle kurulan sistemlerin canlı piyasadaki performanslarını en üst seviyeye taşımak ve bu konuda yatırımcıyı bilinçlendirmek temel amaçtır. Ayrıca bu eğitim, Algoritmik Trade işlemlerine başlamak isteyenler için, ayrıntılı bir yol haritası; yeni başlayanlar için, adım adım yol gösteren bir rehber; bu konuda tecrübe sahibi yatırımcılara ise farklı bakış açıları kazandırmaya yöneliktir.

Ne Kazandıracak?

Eğitimi alan yatırımcılar, mekanik sistemler kullanırken düşebilecekleri muhtemel tuzaklardan ve yanılgılardan haberdar olacak, kullandıkları sistemleri çeşitli yöntemlerle test ederek olası zararların önüne geçecek ve sistemlerin başarı yüzdesini artıran bilimsel analizler öğrenecekler. Tüm katılımcılarla, eğitim sırasında kullanılan örnek strateji ve kalıplar, indikatörlerin çeşitli al sat koşullarını ve optimizasyon kodlarını içeren yüzden fazla formül, anlatım sırasında kullanılan bilimsel analiz yöntemlerinin daha sonra yatırımcı tarafından uygulamalı olarak kullanılabileceği hesaplayıcılar doküman halinde paylaşılacaktır.

Kimler Katılmalı

Eğitimi, manuel veya otomatik işlem yapan/yapmak niyetinde olan tüm yatırımcılar alabilir. Ekran başında zaman geçirmek istemeyen, işleri nedeniyle piyasaları sürekli takip edemeyen ve işlemlerini otomatik hale getirmek isteyen, hareketsizlik ve stresten şikayet eden ve hayatına daha çok vakit ayırmak isteyen yatırımcılar için en pratik çözüm otomatik sistemler/robotlar olacaktır. Ayrıca işlemlerinde insan psikolojisinin olumsuz etkilerini minimize etmek isteyen yatırımcılar için Algoritmik Sistemler önemli bir fark yaratacaktır. Eğitim, tüm yatırımcıları kapsayıcı ve sadeleştirilmiş bir anlatıma sahiptir. İçerik kodlama dili ağırlıklı veya formüller üzerine kurulu değildir, bu nedenle eğitimi alan yatırımcıların herhangi bir kodlama dili bilme zorunluluğu yoktur. Eğitimde kullanılan tüm stratejilerin kodları katılımcılarla paylaşılacaktır. 

Eğitim Programı
 • Algoritmik Trade
 • Algoritmik Sistemler
 • Strateji Oluşturma Adımları
 • Örnek Stratejiler
 • Algoritmalarda İndikatörlerin Kullanımı 
 • İndikatörler Kullanarak Stratejiler Oluşturmak
 • Bilimsel Yöntem
 • Backtest
 • Optimizasyon
 • Komisyon Ve Slipaj
 • Walk Forward Analizi
 • Monte Carlo Simülasyonu
 • Portföy Ve Strateji Çeşitlendirme
 • Robot Kurma Ve Çalıştırma Adımları
 • Paylaşılan Dosyaların Kullanımı
 
Etiketler

kıvanç özbilgiç, algoritmik trade, algoritmik sistemler, strateji oluşturma adımları, örnek stratejiler, algoritmalarda indikatörlerin kullanımı , indikatörler kullanarak stratejiler oluşturmak, bilimsel yöntem, backtest, optimizasyon, komisyon ve slipaj, walk forward analizi, monte carlo simülasyonu, portföy ve strateji çeşitlendirme, robot kurma ve çalıştırma adımları, paylaşılan dosyaların kullanımı, Matriks, Tradingview

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı