ANA-BANNER

Temel Analiz İle Uygulamalı Hisse Seçimi ve Seçilen Hisseye Fiyat Biçmek

10 Mayıs - 10 Haziran Dönemi Son Başvuru Tarihi: 10 Haziran 2030

Hisse senedi yatırımcısı için ilk koşul doğru şirketi bulmak olmalı, ikinci koşul ise doğru şirkete doğru fiyatı verebilmek. Bu eğitim size hangi tür şirketlerden uzak durmanız gerektiğini, iyi şirketlerin ise hangi fiyat aralıklarında alınıp satılması gerektiğini aktarmayı amaçlıyor. Orta uzun vadeli yatırımcı için de kısa vadeli yatırımcı için de doğru hissede alım satım yapmak piyasalarda kalıcı olmanın öncelikli koşulu. Bu eğitim temel analiz yöntemleri ile hisse seçimi yapmayı ve seçilen hisseye piyasa çarpanları aracılığıyla değer biçmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda önce yatırımcıya temel analizin yapı taşları bilanço, gelir tablosu ve bunlardan ulaşılan rasyolar uygulamalı bir şekilde Fastweb Mali Analiz Uygulaması üzerinden aktarılacak, ardından analizi yapılan şirkete fiyat biçmek için kullanılabilecek çarpanlar aktarılacaktır. Çarpanların değerlemede kullanılmasında sıkça yapılan hatalar üzerinde durularak fiyatın pahalı mı ucuz mu olduğu konusunda bir fikir edinilmesi sağlanacaktır. Eğitim sonunda yatırımcıların ilgilendikleri hisse senedinin yatırım yapılabilir bir hisse olup olmadığına karar vermesi, yatırım yapılabilir nitelikte ise ederinin hangi fiyat aralığı olduğunu belirlemesi beklenir.  

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 408,98 TL 408,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 482,60 TL 482,60 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
Fastweb Mali Analiz Pro 60 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Active Charts Pro (*) 120 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
(*) Active Charts Pro Activex destekleyen browserlarda çalışan web tabanlı bir programdır. Bu nedenle sadece İnternet Explorer ile kullanılabilir.
Eğitmenler
Üzeyir Doğan
Eğitimin Amacı

Programa katılanların, Fastweb mali analiz programını kullanarak, hisseler hakkında kendi analizlerini yapacak, hangi hisselerden uzak durmaları hangi hisseleri ise radarlarına almaları gerektiğini tespit edecek bilgi düzeyine erişmeleri hedeflenmektedir. Yatırımcılar tarafından iyi olduğu sonucuna ulaşılan şirketlerin ise fiyatlarının almaya mı yoksa satmaya mı daha yakın olduğunu karar verdirebilmektir. 

Ne Kazandıracak?

Duyumlarla, hislerle hareket ederek tesadüfen kazanımların peşinden koşmak yerine, Fast Web Mali Analiz Programı aracılığıyla, finansal analize dayalı doğru hisse seçebilir hale gelmek programın en önemli kazanımı olacak. Eğitim bittiğinde Fastweb Mali analiz Programını etkin bir şekilde kullanarak mali tabloları analiz edebilir, hisse seçimi yaparak bu hisseye bir fiyat biçebilir hale geleceksiniz.   

Kimler Katılmalı

Hisse senedi fiyatı değerleme konusuna giriş yapmak isteyen, hisse alım kararı verirken sadece teknik analiz değil temel analizi de kullanmak isteyen hisse senedi yatırımcıları ile yatırımcıların sorularına cevap verme durumunda olan yatırım danışmanları, sektör çalışanları.

Eğitim Programı
Değerleme ile ilgili genel bilgi 
 • Şirket, Özsermaye ve hisse değeri kavramları
 • Bilanço nedir, nasıl okunur?
 • Gelir tablosu nedir, nasıl okunur?
 • Bilanço ve gelir tablosunda dönemsellik nedir?
 • Bilanço ve gelir tablosunu nasıl yorumlamalıyım?
 
Oran analizinde işin mantığı
 • Bilanço bazlı oranlar
 • Gelir tablosundan üretilen oranlar
 • Bilanço ve Gelir tablosu birlikte kullanılarak üretilen oranlar
 • Piyasa çarpanları
 • Yüzlerce oranı hesaplamak ve yorumlamak mümkün mü?
 • Önemli olan oran hesaplamak mı oranları yorumlamak mı?
 • Hangi oranlara bakmalıyım?
 • Uzun vadeli yatırımcılar için sihirli oranlar
 
Gerçek veriler üzerinden uygulama
 • Şirketi, ortakları ve yönetimi tanıyarak başlayalım
 • Grafik mali analiz gereksiz diyebilir mi, seçtiğim şirket mali analiz yapmaya değer mi?
 • Şirketin sağlığı nasıl?
 • Şirketin sağlığı kötüleşme trendinde mi yoksa toparlanıyor mu?
 • Şirket faaliyetlerinde başarılı mı, havanda su mu dövüyor?
 • Net kar yanıltabilir, faaliyet karı ve FAVÖK kavramı
 • Özvarlık karlılığı ve istikrarı neden önemli?
 • Temettü mü, gerçekten bedelsiz mi?
 • Son olarak piyasa çarpanlarına göre ucuz mu pahalı mı? Kaç TL eder?
Etiketler

Üzeyir Doğan, temel analiz, temel, analiz, değerleme, şirket, özsermaye, hisse değeri, bilanço nedir, nasıl okunur, gelir tablosu, gelir tablosu nedir, nasıl okunur, bilanço, gelir tablosu, bilanço ve gelir tablosunda dönemsellik, bilanço ve gelir tablosunu nasıl yorumlanır, oran analizi, bilanço bazlı oranlar, gelir tablosundan üretilen oranlar, bilanço ve gelir tablosu birlikte kullanılarak üretilen oranlar, piyasa çarpanları, yüzlerce oranı hesaplamak ve yorumlamak mümkün mü, önemli olan oran hesaplamak mı oranları yorumlamak mı, hangi oranlara bakmalıyım, uzun vadeli yatırımcılar için sihirli oranlar, gerçek veriler, şirketi, ortakları ve yönetimi, grafik mali analiz gereksiz diyebilir mi, seçtiğim şirket mali analiz yapmaya değer mi, şirketin sağlığı, şirket faaliyetleri, net kar, faaliyet karı, favök, özvarlık, özvarlık karlılığı, özvarlık istikrarı, temettü, bedelsiz, piyasa çarpanları

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı