ANA-BANNER

Tahvil Yatırım Teknikleri

21 Mayıs - 21 Haziran Dönemi Son Başvuru Tarihi: 21 Haziran 2030

Bu eğitim kapsamında; finansal matematik, faiz hesaplamaları (basit, bileşik, sürekli), farklı nakit akış seçeneklerine dayalı anuite hesaplamaları, aritmetik, geometrik, para ağırlıklı getiri kavramları, bono/tahvil ürünlerine yönelik tüm temel kavramlar örnek uygulamalar eşliğinde ele alınmaktadır. Bu eğitimde, tahvil özellikleri, tahvil değerlemesinin genel esasları, tahvil getirisi, vadeye kadar olan getiri ve tahvil riskini ölçme aracı olan durasyon, modifiye durasyon, spread durasyon, konveksite,..vs. gibi bir çok çeşitli risk ölçütleri örnekler eşliğinde incelenmektedir. Vade yapısı, verim eğrisi analizleri ve tüm verim eğrisi modelleri güncel piyasa verileri eşliğinde katılımcılar ile paylaşılmaktadır. Eğitim içerisindeki konular çok sayıda örneklerle açıklanmaktadır.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 241,44 TL 241,44 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 284,90 TL 284,90 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Doç.Dr. Evren Bolgün
Eğitimin Amacı

Bu eğitim ile Türkiye tahvil piyasası işlemleri, verim eğrisi modelleri ve analizi, excel dosyaları üzerinden finansal matematik uygulamaları, tahvil yatırım stratejileri gerçek zamanlı fiyatlama örnekleri ile aktarılarak, tahvil piyasasına yönelik detaylı bilgilerin anlatımı amaçlanmaktadır.

Ne Kazandıracak

Eğitim sonunda katılımcılar, yurtdışı ve yurtiçi farklı faiz ödeme özelliklerine haiz tüm tahvil alım/satım işlemlerini çok daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilecek, oluşturacakları çeşitli finansal yatırım stratejileri vasıtasıyla kişisel risk-getiri beklentileri doğrultusunda çok daha bilinçli bir yatırım portföyü yönetim imkanına kavuşmuş olacaklardır.

Kimler Katılmalı

Sabit getirili tahvil piyasasında yer alan tüm finansal ürünlere yönelik bireysel veya kurumsal olarak yatırım yapan/yapmayı düşünen ya da yatırımlarına yön veren herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim Programı
 • Finansal Matematik (Faiz, Getiri Hesaplamaları, Anuite, Faiz-Risk İlişkisi)
 • Türkiye’de Borçlanma Araçları Piyasası
 • Bono/Tahvil Temel Kavramları
 • Tahvil Riskleri ve Risk Primi Ölçümü
 • Tahvil, FRN, ÖST, TÜFEX, Geri Çağırılabilir Tahvil..vs Değerlemesi, Analizi
 • Forward Faiz Hesaplaması
 • Tahvil Fiyat, Getiri Analizleri, Volatilite Değişimi
 • Tahvillerde Süre, Konveksite Ölçümleri (Efektif Konveksite, Spread Durasyon)
 • Bonolarda Fiyat Risk Ölçümü
 • Vade Yapısı Analizi ve Verim Eğrisi Modellemeleri (Bootstrapping, Enterpolasyon, OLS, Spline, Vasicek, CIR)
 • Verim Eğrisi Stratejileri
 • Tahvil Yatırım Stratejileri (Aktif/Pasif Tahvil Portföy Yönetimi)
Etiketler

evren bolgün, tahvil yatırım teknikleri, tahvil, yatırım, finansal matematik, faiz, getiri, faiz hesaplamaları, getiri hesaplamaları, anuite, faiz-risk, faiz-risk ilişkisi, türkiye’de borçlanma araçları piyasası, bono, tahvil, tahvil riskleri, risk primi, risk primi ölçümü, tahvil, frn, öst, tüfex, geri çağırılabilir tahvil, değerleme, analiz, forward, forward faiz hesaplaması, tahvil fiyat, getiri analizleri, volatilite , volatilite değişimi, tahvillerde süre, konveksite, konveksite ölçümleri, efektif konveksite, spread durasyon, bono, bonolarda fiyat, risk ölçümü, vade yapısı, vade yapısı analizi, verim eğrisi, verim eğrisi modelleme, bootstrapping, enterpolasyon, ols, spline, vasicek, cır, verim eğrisi stratejileri, tahvil yatırım stratejileri, aktif, pasif tahvil portföy yönetimi

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı