ANA-BANNER

Yapılandırılmış Finansal Ürünler

30 Mart - 30 Nisan Dönemi Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2030

Yapılandırılmış finansal ürünler ile ilgili çeşitli tanımlar bulunmaktadır. Bir tanıma göre yapılandırılmış ürünler, kendilerine özel risk ve getiri profilleri sunan türev ürünler ile geleneksel finansal ürünlerin bir kombinasyonudur. Diğer bir tanımla, yapılandırılmış ürünler, getirileri dayandığı bir veya birden fazla varlığa bağlı olarak değişen yatırım ürünleridir.
Yine başka bir tanımlamaya göre yapılandırılmış ürünler bir hisse senedine, hisse senedi portföyüne, endekslere, emtialara, vb. türev ürünlere dayalı yatırım stratejileridir. 
Tanımlar birbirinden farklı gibi görünmekle birlikte, yapılandırılmış finansal ürünlerin iki temel ortak özellikleri şunlardır: 
•     Her yapılandırılmış ürünün  dayandığı ilgili bir varlık söz konusudur.
•     Yapılandırılmış ürünlerin sağladığı nakit akışı dayandıkları finansal varlıklara bağlıdır

Yapılandırılmış finansal ürünler, risk düzeylerine göre 4 gruba ayrılabilmektedir: 
•     Anapara koruması sağlayan finansal araçlar,
•     Getiriyi artıran finansal araçlar,
•     Katılımlı finansal araçlar,
•     Kaldıraçlı finansal araçlar.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 278,98 TL 278,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 329,20 TL 329,20 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Doç.Dr. Evren Bolgün
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde, katılımcılara BİST Endeksi, Hisse Senetleri, USD/TRY, CDS,..vs gibi bir çok dayanak varlık üzerinden örnek uygulamalar ile tüm yapılandırılmış finansal ürün stratejileri aktarılmaktadır. Stratejilerin arkasında yer alan temel teorik fiyatlamalar ile güncel çeşitli örnek uygulamalar eşliğinde konu tüm yönleriyle anlatılmaktadır. Yapılandırılmış ürünlere dair temel kavramlardan güncel yatırım stratejilere kadar yurtiçi ve yurtdışı bazlı çeşitli örnekler ile, katılımcıların bu işlemler ve ilgili piyasalar hakkında detaylı bilgi sahibi olması sağlanmaktadır. Uygulamalar, günlük hayattaki gerçekte karşılaşılabilecek durumlar dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Ne Kazandıracak?

Eğitim sonunda katılımcılar, yapılandırılmış finansal ürünlere dair avantaj ve dezavantajları yatırım öncesinde bilerek çok daha bilinçli bir şekilde yatırım stratejisi oluşturabileceklerdir. Risk düzeylerine göre yapılandırılmış ürün seçimlerini daha etkin bir şekilde yapabileceklerdir. Anapara korumalı, getiriyi arttırıcı veya kaldıraçlı yapılandırılmış finansal ürünleri dizayn edebilme imkanlarına kavuşacaklardır. Yapılandırılmış mevduat ürünlerinde türev ürünlerin etkilerini inceleyebileceklerdir. Menkul kıymetleştirme işlemlerini, yapılandırılmış kredi türev ürünlerini inceleyerek CDS piyasasına dair detaylı bilgiler edinebileceklerdir. Sonuç olarak eğitim sonunda çok daha profesyonel bir şekilde oluşturacakları çeşitli yatırım/korunma/spekülasyon amaçlı yapılandırılmış stratejiler vasıtasıyla kişisel risk-getiri beklentileri doğrultusunda daha bilinçli bir yatırım imkanına kavuşmuş olacaklardır.

Kimler Katılmalı

Oynak finans piyasalarında anaparasını korumayı, portföy getirisini arttırmayı veya kaldıraç kullanımı ile finansal türev ürün katkılarıyla portföylerini daha etkin bir şekilde yönetmeyi tercih etmekte olan bireysel veya kurumsal olarak yatırım yapan/yapmayı düşünen ya da yatırımlara yön veren herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim Programı
 • Yapılandırılmış Ürünler Nedir? Türleri, Gelişimi, Teorileri, Avantaj/Dezavantajları…
 • Risk Düzeyine Göre Yapılandırılmış Finansal Ürünler
 • Anapara Korumalı Finansal Araçlar
 • Getiriyi Arttıran Yapılandırılmış Finansal Araçlar
 • İskontolu, Dönüştürülebilir Sertifikalar
 • Katılımlı Finansal Araçlar
 • Turbo Sertifikalar
 • Yapılandırılmış Mevduat Ürünleri (DCD, RDCD, Mevduatlı Swap, Tavan, Taban, Tünel Anlaşmaları, Riski Dilimleyen Mevduat, Şartlı/Bariyerli Opsiyonlu Mevduat)
 • Menkul Kıymetleştirme İşlemleri
 • Yapılandırılmış Finansal Kredi Ürünleri
 • Kredi Türev İşlemleri
 • CDS Piyasası İşleyişi
 • Krediye Dayalı Türevler (CDO, CMO, CLN, CBO)
 • Toplam Getiri Swapları (TRS)
 • Kredi Spread Opsiyonları
Etiketler

evren bolgün, yapılandırılmış finansal ürünler, yapılandırılmış ürünler nedir,  yapılandırılmış ürünler  türleri, yapılandırılmış ürünler gelişimi, yapılandırılmış ürünler teorileri, yapılandırılmış ürünler avantaj, yapılandırılmış ürünler dezavantajları, risk düzeyine göre yapılandırılmış finansal ürünler, anapara korumalı finansal araçlar, getiriyi arttıran yapılandırılmış finansal araçlar, iskonto, iskontolu dönüştürülebilir sertifikalar, katılımlı finansal araçlar, turbo sertifikalar, yapılandırılmış mevduat ürünleri, dcd, rdcd, mevduatlı swap, tavan, taban, tünel anlaşmaları, riski dilimleyen mevduat, şartlı opsiyonlu mevduat, bariyerli opsiyonlu mevduat, menkul kıymetleştirme işlemleri, yapılandırılmış finansal kredi ürünleri, kredi türev işlemleri, cds piyasası işleyişi, krediye dayalı türevler, cdo, cmo, cln, cbo, toplam getiri swaplar, trs, kredi spread opsiyonları, anapara koruması sağlayan finansal araçlar, getiriyi artıran finansal araçlar, katılımlı finansal araçlar, kaldıraçlı finansal araçlar

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı