ANA-BANNER

Hareketli Ortalamalarla Algo Trade

22 Mayıs - 22 Haziran Dönemi Son Başvuru Tarihi: 22 Haziran 2030

Teknik analizin piyasalarda yaygınlaşması ile birlikte kullanılan ilk ve temel indikatörler hareketli ortalamalar olmuştur. Fiyat verisinin zig zaglar çizerek yatırımcıya yanlış kararlar aldırma problemine çözüm olarak fiyat serisini yumuşatma ve hareketlerini daha anlamlı hale getirme çabası hareketli ortalamaların çıkış nedenlerindendir. Fakat bu çabalar hareketli ortalamaların fiyatı takip etmesi nedeniyle gecikmelere sebep olmuştur. Bu problemlerin üstesinden gelebilmek adına; başta sadece BASİT yöntemlerle hesaplanan hareketli ortalamalar ÜSSEL, AĞIRLIKLI, ÜÇGENSEL... gibi farklı hareketli ortalama türleri geliştirilmiştir. GELENEKSEL olarak adlandırdığımız bu hareketli ortalamalar zamanla daha da geliştirilerek YENİ NESİL ortalamalara evrilmiştir.

Hareketli ortalamalardan bazıları önemli destek ve direnç seviyeleri oluşturur. Hatta tıpkı mıknatıslar gibi hareketli ortalamalar ve fiyatlar birbirini çeker ve hep tekrar buluşmaya çalışırlar. Bu durum, farklı yatırım stratejileri geliştirmek için hareketli ortalamalara geniş imkanlar sunmuştur. 

Günümüzde kullanılan, MACD, Bollinger Bantları, MOST, CCI... gibi birçok indikatörün yapısında da doğrudan veya dolaylı olarak hareketli ortalamalar kullanılmıştır.

Bu eğitim kapsamında yatırımcılar, algoritmalara en temelden başlayarak doğrudan hareketli ortalamalarla ve dolaylı olarak farklı indikatörlerle stratejiler kurgulamayı öğrenecek ve algoritmalar oluşturabileceklerdir. Eğitim kapsamında anlatılan stratejilerle ilgili kalıp ve hazır indikatörler, sistemler, strateji dosyaları, robot örnekleri katılımcılarla paylaşılacaktır.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 378,98 TL 378,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 447,20 TL 447,20 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Kıvanç Özbilgiç
Eğitimin Amacı

Bu eğitimde, katılımcılara gelenekselden yakın tarihli yeni nesil hareketli ortalamalar olmak üzere, 40’tan fazla indikatör ve bu ortalamalarla tasarlanabilecek 12 ayrı strateji kalıbı tanıtılacak, katılımcılarla paylaşılacak ve kullanımları hakkında bilgiler verilecektir. Sonradan planlanan eklemelerle hareketli ortalama sayısının 50’yi geçmesi beklenmektedir. Katılımcılar hareketli ortalama çeşitlerini tanıyacak, hangi koşullarda ve nasıl kullanması gerektiğini öğrenecek ve eğitim sonrası ortalamalarla stratejiler kurgulayabileceklerdir. Temel amaç; algoritmik trade işlemlerine nereden başlanılması gerektiğini bilmeyen yatırımcılara, algoritma kurgulamayı ve kullanmayı öğretmektir. Ayrıca farklı algoritmalar kurgulayabilmelerini sağlayarak strateji geliştirebilmeleri konusunda yatırımcılara ışık tutmaktır. Strateji olmadan hiçbir savaşta galip gelinemeyeceğini bilenler için algoritmalara giriş imkanı sağlamaktır.

Ne Kazandıracak?

Eğitimi alan yatırımcıların, basitten karmaşığa algoritma kurma yöntemlerini hareketli ortalamalar üzerinden öğrenerek piyasalarda uygulayabilecekleri ve geliştirebilecekleri strateji kalıplarını öğrenebilecekler. Ayrıca ücretsiz üye olabilecekleri Tradingview sitesinde bu stratejileri piyasalarda uygulama imkanı bulacak, bunlarla ilgili testler yapabilecek ve alarm sinyalleri elde edebileceklerdir. Matriks kullanıcıları ise hazır strateji kalıpları sayesinde farklı birçok alternatif strateji ve kurgu yapma imkanı elde edebileceklerdir.

Kimler Katılmalı

BU BİR KODLAMA EĞİTİMİ DEĞİLDİR. Ancak eğitmen, gerekli gördüğü tüm Matriks kod kalıplarını kullanıcıların farklı geliştirmeler yapabilmesi için örneklerle anlatarak eğitimi alan katılımcılarla paylaşmıştır.

Eğitimi, manuel veya otomatik işlem yapan/yapmak niyetinde olan tüm yatırımcılar alabilir. Algoritmalara başlangıç yapmak isteyenler ama nereden başlayacağını bilemeyenler için bir rehber olma gayretinde olan bu eğitim serisi, başlangıçta manuel olarakta başlanabilecek algoritmik trade işlemlerini, yarı otomatik ve sonrasında da tamamen otomatik işlemlere bırakmak isteyenlerin katılması gereken bir eğitimdir.

Eğitim Programı
 • Hareketli Ortalamalarla ALGO TRADE
 • Hareketli Ortalamalar hakkında Genel Bilgiler 
 • Başlıca Hareketli Ortalama Türleri
 • Periyot Seçimi ve Vade
 • Hareketli Ortalama Stratejileri (Örneklerle 12 Farklı Strateji Kalıbı)
 • Yeni Nesil Hareketli Ortalama Türleri
 • Hangi Ortalama Hangi Stratejide Kullanılmalı?
 • Matriks ve Tradingview için Paylaşılan Dosyaların Kullanımı
 • Örnek Strateji Kalıpları ve Robotlar
   
Etiketler

kıvanç özbilgiç, algoritmik, trade, hareketli ortalamalarla algo trade, genel bilgiler, başlıca hareketli ortalama türleri, periyot seçimi, vade, strateji, hareketli ortalama stratejileri, 12 farklı strateji kalıbı, yeni nesil hareketli ortalama türleri, hangi ortalama hangi stratejide kullanılmalı, matriks ve tradingview, örnek strateji kalıpları, robotlar, üssel, ağırlıklı, üçgensel,yeni nesil, MACD, Bollinger bantları, CCI

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı