ANA-BANNER

Uygulamalı Finansal Analiz ve Değerleme Eğitimi

24 Temmuz - 24 Ağustos Dönemi Son Başvuru Tarihi: 24 Ağustos 2030

Finansal analiz ve değerleme eğitimi, işletmelere borsa aracılığıyla ya da doğrudan ortak olmak isteyen ancak finansal bilgisi yetersiz olan kişilerin alması gereken bir eğitimdir. Günlük al-sat işlemleri yapan kişiler, kısa vadede getiri bekleyenlerin aksine büyüme ve değer hisselerini keşfetmek isteyen kişiler, işletmelerin röntgenini çekmeyi öğrenmek isteyen kişiler bu eğitimden maksimum faydayı sağlayabilirler.

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 268,98 TL 268,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 317,40 TL 317,40 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Kullanılacak Program
Eğitim satın aldığınız tarihten itibaren, aşağıda ki programlarımızı belirtilen süreler dahilinde ücretsiz kullanabilirsiniz. Program kullanımları eğitime özel olup, ücretsiz kullanım süresi, başka bir abonelik süresine eklenemez/birleştirilemez.
QueenStocks RE Professional 30 gün süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.
Eğitmenler
Doç. Dr. Aysel Gündoğdu
Eğitimin Amacı

Bilanço ve gelir tablosunun yapısını kavramak,
Uzun vadede umut veren şirketlerin tespitinde kullanılan en önemli finansal oranlarını yorumlamak,
Şirket değerlemesi yöntemlerinden en çok kullanılan göreceli değerleme ve indirgenmiş nakit akımı değerlemesini öğrenmek.
 

Ne Kazandıracak?

Tüm bu hedefler ve eğitimin içeriği QueenStock programı kullanılarak anlatılacaktır. Teorik bir eğitimden ziyade doğrudan yatırımcıya uygulama üzerinden bir eğitim verilmektedir.    

Kimler Katılmalı

Bu eğitim, temel ve orta seviyede bir eğitimdir. Eğitim ile birlikte, kişiler öğretilenleri uygulamaya devam ederek seviyelerini ileri seviyelere taşıyabilirler. Sunum üzerinden teorik ağırlıklı bir anlatımın aksine doğrudan, bol örnekli, sürükleyici bir eğitim programı hakimdir. Özetle, bu eğitim size balık vermiyor, balık tutmayı öğretiyor. Gerisi sizin sabrınıza ve hayal gücünüze kalıyor.    

Eğitim Programı

Bilanço ve Gelir Tablosu Kalemlerini Anlama 

•    Bilanço kalemlerini yorumlama   
     o    Aktif kalemleri yorumlama
     o    Pasif kalemleri yorumlama
•    Gelir tablosu kalemlerini yorumlama

 İşletmelerin Kan Tahlili
           •    Finansal Analiz ve Türleri
           •    Rasyo Analizi
                o    İşletmenin likit durumunu ölçen oranlar ve yorumlanması
                o    İşletmenin karlılığını ölçen oranlar ve yorumlanması
                o    İşletmenin borçluluğunu ölçen oranlar ve yorumlanması
                o    İşletmenin stok, alacak, borç devir hızlarını ölçen oranlar ve yorumlanması
                o    İşletmenin büyüme oranlarını yorumlama ve işletmenin özet analizi
                o    İşletmenin piyasadaki performansını ölçen oranlar ve yorumlanması

İşletmenin Değerini Biçmek
           •    Göreceli Değerleme
                o    Örnek 1: BIMAS
                o    Örnek 2: TCELL
           •    İndirgenmiş Nakit Akımına göre Değerleme
                o    Örnek 1: BIMAS
                o    Örnek 2: TCELL

Etiketler

Doç. Dr. Aysel Gündoğdu, Finansal Analiz, Değerleme, finansal analiz ve değerleme, günlük al-sat, uzun vadeli yatırım, bilanço, gelir tablosu, finansal oranlar, şirket değerleme, göreceli değerleme, indirgenmiş nakit akımları, QueenStock, Aktif kalemler, Pasif kalemler, Finansal Analiz, Finansal Analiz ve Türleri, likit durum, likitide oranları, karlılığı ölçen oranlar, borçluluğu ölçen oranlar, stok, alacak, bor., devir hızı, büyüme oranları, performans ölçen raporlar, göreceli değerleme, BIMAs, TCELL, indirgenmiş nakit akımları

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı