ANA-BANNER

Ekonominin Kodları

21 Ekim - 21 Şubat Dönemi Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2030

Katılımcıların ekonomik verileri yorumlayabilmesi öncü sinyalleri öğrenmesi böylece kendi beklentilerini oluşturarak finansal piyasaların ve makro ekonominin geleceğini tahmin etme yetisini edinmeleri amaçlanmaktadır. Eğitimde yakın geçmişten örnekler incelenmekte kısa-orta ve uzun vadeli güncel tahminler katılımcılar ile birlikte oluşturulmakta böylelikle aktarılan analiz yöntemlerinin pratiği gerçekleştirilmektedir.
Ayrıca eğitim kapsamında bankacıların ulusal ve uluslararası alanda yayınlanan temel ekonomik göstergeleri ve raporları irdelemeleri ve yorumlamalarını sağlayacak yetkinliklerin kazandırılması hedeflenmektedir.
Eğitim kapsamında finansal web çözümü olan Finnet Ekonomi Haber Expert ile bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kolayca ulaşabileceğiniz web tabanlı bir uygulamaya dair güncel bilgileri teorik ekonomik analizler ile birleştirebilirsiniz. Ayrıca ekonomi konularına ait en güncel haberleri takip edebilir ve gelişmelerin piyasalar üzerindeki etkisini birinci elden gözlemleyebilirsiniz.
Eğitim içeriğinde ayrıca finansal web ürünü olan Finnet Haber Expert yardımıyla da para ve sermaye piyasalarındaki en güncel gelişmeleri takip edebilir, gelişmelerin piyasalar üzerindeki etkisini birinci elden gözleyebilirsiniz.
 

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 218,98 TL 218,98 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 258,40 TL 258,40 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 4 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Doç.Dr. Evren Bolgün
Eğitimin Amacı

Katılımcılara çoğunlukla Türkiye Ekonomine ait güncel makro ve mikro verilerin tanımları, analizleri ve yatırım dünyasında etkin kullanımına ait kapsamlı bilgiler aktarılması hedeflenmektedir. Finnet web tabanlı finansal çözümleri desteğinde kamu kurumları tarafından periyodik olarak yayınlanan ekonomik veriler görsel çalışmalar eşliğinde tüm yönleri ile anlatılmaktadır. Yatırımcılar finansal piyasalarda işlemler yaparken ekonomiye dair güncel gelişmelerden anında haberdar olarak doğru finansal analizleri yaparak etkili portföyler oluşturmalarına katkıların sağlanması eğitimin ana amacını oluşturmaktadır.

Ne Kazandıracak?

Eğitim sonunda katılımcılar, ekonomiye dair tüm verileri ve gelişmeleri çok daha profesyonel bir şekilde analiz edebilecek oluşturacakları çeşitli finansal yatırım stratejileri vasıtasıyla kişisel risk-getiri iştahları ve beklentileri doğrultusunda çok daha bilinçli bir şekilde yatırım imkanına kavuşmuş olacaklardır. Ekonomik ve finansal okuryazarlık açısından bireysel farkındalıkları üst düzeye çıkacaktır.

Kimler Katılmalı

Türkiye ve yurtdışı finansal piyasalarda işlemler yapmakta olan tüm finansal ürünlere yönelik olarak portföyler taşımakta olan bireysel veya kurumsal olarak yatırım yapan/yapmayı düşünen ya da yatırımlara yön veren herkesin katılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim Programı

Temel Ekonomik Göstergelerin Analizleri

 •    Enflasyon Gelişmeleri (ÜFE ve TÜFE Beklentileri)      
 •    Büyüme (GSYH, SAGP), Çıktı Açığı       
 •    İşgücü, İşsizlik Oranı, Tarım Dışı İşsizlik Oranı, İşgücüne Katılım Oranı
 •    Reel Kesim ve Tüketici Güven Endeksleri     
 •    İmalat Kapasite Kullanım Oranı, Sanayi Üretim Endeksi
 •    Hanehalkı Tüketim Harcamaları Anketi 

Dış Ticaret ve Ödemeler Dengesi

 •    İhracat-İthalat
 •    Cari İşlemler Dengesi ve Finansmanı
 •    Yabancı Sermaye (Doğrudan Yatırım-Portföy Yatırımları)
 •    TCMB Rezervleri

Kamu Maliyesi

 •    Merkezi Yönetim-Genel Yönetim Bütçesi
 •    Kamu Kesimi Borç Yönetimi (İç/Dış), Faiz Dışı Fazla
 •    YEP Ekonomik Program (2020-2022)

TCMB Para Politikası

 •    TCMB Piyasa İşlemleri 
 •    TCMB Enflasyon Raporu, Finansal İstikrar Raporu, PPK Kararları

Mali Sektör

 •    Bankacılık Sektörü-SYR, Net Faiz Marjı, Özkaynak Karlılığı
 •    Mevduat-Kredi Eğilimi
 •    Takipteki Alacaklar

Piyasa Göstergelerinin Analizi

 •    Döviz Kuru, Faiz, BİST, CDS,..

Genel Değerlendirme

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı