ANA-BANNER

Stratejik Teknik Analiz

17 Haziran - 17 Temmuz Dönemi Son Başvuru Tarihi: 17 Temmuz 2050

Teknik analiz dünyada finansal piyasalardaki pek çok kişinin ilgilendiği ve sevilen bir alan. Bunun en önemli nedeni görsel grafiklerin basit olması ve kısa vadeli getiriler üzerine kurulu olması diyebiliriz. Bu durum teknik analizi matematik ağırlıklı olan finansal analizlere göre daha cazip kılıyor. Ancak günümüzde özellikle Türk yatırımcılar teknik analizi ne kadar doğru kullanıyor? Çoğu zaman rastladığımız en sık konu, yatırımcıların sürekli kısa vadeli gün içi grafikler içerisinde kaybolduğu ve büyük resmi kaybetmeleri. Bunun yanında gün içi grafiklerin aslında ne kadar yorucu olduğunun farkında olmamaları. Aslında görülmesi ve kaçırılmaması gereken en önemli konu büyük resmi görmek ve ona göre bir yol haritası hazırlamak. Çünkü kısa vadeli grafiklerde getiriler kısıtlı olduğu gibi, daha büyük resme odaklı teknik stratejilerde getiriler çok daha büyük olmaktadır.   

Eğitim Ücreti
Fiyatı : 490,00 TL 490,00 TL
Kdv Oranı : %18
KDV Dahil Fiyatı : 578,20 TL 578,20 TL
Eğitimin Süresi
Eğitimin süresi satın aldığınız tarihten itibaren 12 aydır . Eğitimimizi satın aldığınız andan itibaren, Borfin’e üye girişi yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitim, www.borfin.com.tr' de videolarla sunulmaktadır.(Eğitim videoları indirilemeyecektir.)
Eğitmenler
Tuncay Turşucu
Eğitim Amacı

Bu eğitim yatırımcının, piyasada gereksiz ve yorucu işlem yapmasını önlemeyi, küçük resimler içerisinde kaybolmak yerine büyük trendleri ve büyük resimleri görebilmesini amaçlamıştır. Tüm bunları yaparken sayısız indikatör içerisinde kaybolmak yerine, sadece birkaç indikatör ve mum grafikler birlikte harmanlanmış, yatırımcıların grafiklerin verdiği mesajları görebilmeleri için sade bir anlatım yapılmıştır.  

Ne Kazandıracak?
  • Yatırımcı ne zaman piyasada olması gerektiğini ne zaman dışarıda kalması gerektiğini öğrenecek.   
  • Kısa vadeli ve yorucu işlemler yerine, daha büyük resme odaklanmanın anlamı  
  • Yüksek getirili hareketlerin içinde bulunmak. 
  • Daha geniş ve taktiksel bakış açısı ile dalgalanmalarda sakin kalabilmek. 
  • Basit ve sayılı indikatörle, kafa karıştırıcı olmayan değerlendirmeler yapabilmek. 
  • Mum grafikleri anlamak ve onları doğru okumak. 
  • Trendin sonu veya başlangıcı hakkında fikir sahibi olmak.   
Kimler Katılmalı?

Küçük resim ve gün içi grafiklerde kaybolan yatırımlar onlarca yüzlerce işlem yaparak bir getiri elde etmeye çalışırken, ana trendleri ve büyük resmi gören yatırımcılar aynı getiriden çok daha fazlasını sadece sayılı ve yorucu olmayan işlemlerle elde edebilmektedir.  Öte yandan mum grafikler genel olarak fazla anlaşılmayan ve doğru uygulaması yapılmayan bir konudur. Oysa mum grafikler sizlere mesajlar verir. Bu mesajları doğru yorumlamak isteyen, gün içi grafiklerde kaybolmak yerine büyük resmi görüp uygun bir yol haritası çizmek isteyenler için ideal bir eğitimdir. 

Eğitimin Programı

Giriş 

Teknik Grafik Çeşitleri 
       Teknik Analiz Nedir 
       Teknik Analiz Türleri 

Trendler 
       Yükselen Trend 
       Düşen Trend 
       Yatay Trend 

Hareketli Ortalamaları Anlamak 
       Hareketli Ortalamalar 

MACD ve RSI Göstergelerini Dinlemek 
       MACD İle Dans 
       MACD Ortalama Senkronizasyonu ve Örnekler 
       RSI İle Dans 
       Küçük Resim Mi Büyük Resim Mi 
       Uygulama Yapalım 

Mum Grafik Formasyonları 
       Mum Grafik Formasyonları 
       Mumları Anlama ve Tek Mum Formasyonları 
       Tek Mum Formasyon Çalışmaları 
       Çoklu Formasyonlar Harami Formasyonu 
       Yutan Formasyon 
       Delen Formasyon 
       Sabah ve Akşam Güneşleri 
       İkiz Dipler 

Kapanış

Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı