ANA-BANNER
U.Hakan Kılıç
 
1966 yılında Urfa’da doğdu. 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden bölüm üçüncüsü olarak mezun olduktan sonra, 1990 yılında City University Business School, Londra’da İşletme Masterını (MBA) tamamladı. Profesyonel iş yaşamına 1991 yılında Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (Türk Eximbank) Ankara’da uzman olarak başladı. Türk Eximbank’da sırasıyla, Ülke Kredileri, Irak Tazminat Fonu, İslam Kalkınma Bankası bünyesindeki Dış Ticaret Finansman Fonu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’ne yönelik özel proje kredileri ve en son kısa vadeli İhracat Döviz Kredileri’nden sorumlu olarak çalıştı.
 
Ağustos 1995 tarihinde, EGS Bank’ın kurucu ekibinde yer almak üzere İstanbul’a geldi. İlk yıl bankanın kredi ve pazarlama departmanının yapılandırılması ve kredilendirme sürecinin hukuki altyapısının oluşturulması çalışmalarında bulundu. Aralık 1996 tarihinde, pazarlama yönetmeni olarak EGS Bank Kozyatağı şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra sırasıyla, Genel Müdürlük Dış İlişkiler Departmanı’nda Birim Müdürü, Taksim Şube Müdürü, Genel Müdürlük Pazarlama Departman Müdürü ve en son Kozyatağı Şube Müdürü olarak çalıştı. Aktif bankacılık görevinin yanı sıra, 1998 yılından itibaren kurum içi eğitimlerde etkin olarak yer aldı.
Kasım 2000 tarihinde aktif bankacılık hayatını bırakarak, Focus Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurdu. Beceri geliştirme, finans ve teknik bankacılık konularında eğitimler veren Hakan KILIÇ, aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesinde lisansüstü işletme programında bankacılık dersleri vermektedir. “KOBİ Sahipleri ve Finansçı Olmayan Yöneticiler İçin Finans” isimli kitabı yayınlanma aşamasına gelmiştir. İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Almanca ve Rusça bilmektedir.
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı