ANA-BANNER
K. Ahmet Köse
Ahmet Köse 1961 Yılında İstanbul’da Doğmuş, 1987 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Mezun Olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Finans Yüksek Lisans Programından 1992 Yılında ve Doktora Programından da 1998 Yılında Mezun Olmuştur. Doktora Tez Konusu “Temsil Sorunu ve Temsil Sorununun Hisse Senetleri İ.M.K.B.’de İşlem Gören Şirketlerin Sermaye Yapısı Kararları Üzerindeki Etkisini Test Etmeye Yönelik Bir Çalışma”dır.
 
1993 Yılında Bakü-Azerbaycan’da Bulunan Halk Tasarrufatını İdare Etme Enstitüsünde ve 1994-1995 Yıllarında A.B.D.’de Bulunan Illinois Üniversitesi Urbana-Champaign Kampüsünde Misafir Öğretim Üyesi olarak bulunmuştur. 2004 yılında Doçent ve 2010 yılında da profesör olmuştur.
 
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Siyasal Bilimler Fakültesinde lisans düzeyinde finans dersleri veren Ahmet Köse, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık İşletmeciliği Yüksek Lisans Programında ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde Lisans Üstü düzeyde dersler vermektedir. Ulusal ve uluslararası çeşitli bilimsel toplantılara ve kongrelere katılan Ahmet Köse’nin finans alanında yayınlanmış çeşitli makale ve bildirileri vardır.
 
İşletme finansı, sermaye yapısı kuramları, temsil teorisi, finansal analiz, finansal piyasalar, menkul kıymet analizi ve değerleme, portföy teorisi, alternatif finans teknikleri konuları üzerinde çalışmalarına devam etmektedir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatına sahiptir. İngilizce bilen Köse, evli ve iki çocuk babasıdır.
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı