ANA-BANNER
Belkıs Seval
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden, Muhasebe ve Finansman Lisans Derecesi ile 1976 yılında mezun olduktan sonra, 1978 yılında aynı bölümden Muhasebe ve Finansman Yüksek Lisans Derecesi aldı. “Türkiye’de Üretim Sektöründe Firmaların Sermaye Yapıları İçin Aldıkları Kararları Etkileyen Faktörler Ve Enflasyonun Bu Kararlar Üzerindeki Etkileri” konulu tezi ile 1981 yılında İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesinde Doktora programını tamamladı. 
 
1978 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Finansı Anabilim Dalı’nda akademik kariyerine başlayan Belkıs Seval, 1985 yılında Doçent, 1996 yılında da Profesör olmuştur. 1998 – 2000 ve 2010-2012 döneminde Finans Anabilim Dalı başkanlığı yapmıştır. Seval, aynı zamanda da Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmakta ve Kurumsal Finansman, Finansal Analiz,  Finans Teorisi, Sermaye Piyasaları, Uluslararası Finansman, Portföy Yönetimi konularında lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında dersler vermektedir.
 
Sermaye piyasaları ve kurumsal finansman konularında akademik ve profesyonel süreli yayınlarda çeşitli makalelerin yanında 
Bankacılıkta Kullanılan Formüller, Oranlar ve Analizler, 1989
Kredi Yapılandırılması ve Kredi Yönetimi, 1990
Finansal Planlama ve Tahmin – Bir El Kitabı, 1992
Ticari Kredi Notlandırma Modeli – Bir Türkiye Çalışması, 1996
isimli eserleri bulunmaktadır.
 
Belkıs Seval DC Gardner Türkiye, CIBS’de ve Türkiye Bankalar Birliği’nde’de uzun yıllar finans konularında eğitim seminerleri vermiş ve danışmanlık yapmıştır. Evlidir ve iki çocuk annesidir.
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı