ANA-BANNER
Murat Kıyılar
Murat Kıyılar 1965 Yılında Mardin’de Doğmuş, 1986 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Mezun Olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Finans Yüksek Lisans Programından 1988 Yılında ve Doktora Programından da 1996 Yılında Mezun Olmuştur. Doktora Tez Konusu “Etkin Pazar Kuramı ve Etkin Pazar Kuramının İMKB’de Test Edilmesi-İrdelenmesi-”dir. 1997 yılında Yardımcı Doçent, 2006 yılında Doçent, Kasım 2012 de de Profesör olmuştur.
 
1993 Yılında Bakü-Azerbaycan’da Bulunan Halk Tasarrufatını İdare Etme Enstitüsünde ve 1999-2000 Yıllarında A.B.D.’de Indiana’da bulunan Ball State University’de Misafir Öğretim Üyesi olarak bulunmuştur. 
 
İ.Ü. İşletme Fakültesi’nde Lisans düzeyinde finans dersleri veren Murat Kıyılar, İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Finansı Yüksek Lisans ve Doktora programlarında ve İ.Ü.İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde lisansüstü düzeyinde finans dersleri vermektedir. Vakıf Üniversitelerinden Bahçeşehir Üniversitesinde Sağlık İşletmeciliği MBA programında Muhasebe-Finans, Fatih Üniversitesinde Sağlık İşletmeciliği MBA programında Muhasebe-Finans derslerini vermiştir. Hali hazırda İstanbul Arel Üniversitesinde Muhasebe Denetim Yüksek Lisans Programında (örgün ve uzaktan eğitim) İşletme Finansı dersleri vermiştir. Borsa İstanbul’da da çeşitli eğitim programlarında “Mali Analiz”, “İşletme Finansı” ve “Sabit Getirili Menkul Kıymetler” konularında seminer ve dersler veren Kıyılar; Şubat 2011 ve Şubat 2012 yıllarında düzenlenen Türkiye İş Bankası Mali Tahlilci Sertifika Eğitim Programını Koordine etmiş ve bazı grupların Finans ve Mali Analiz derslerini vermiştir. Murat Kıyılar aynı zamanda Bankalar Birliğinin de eğitmenlerindendir. Bankalar Birliğinde “Finansçı Olmayan Yöneticiler için Temel Finansal Bilgiler” ve “ Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi” seminerlerini vermektedir.
 
Lisans düzeyinde, “İşletme Finansına Giriş”, “İşletme Finansı”, “Finans Yönetimi”, “Menkul Kıymet Yatırımlarının Analizi ve Değerleme” ve “ Finansal Vak’a Analizi” derslerini vermektedir. Yüksek lisans, MBA ve MS programlarında ise; “Menkul Değer Yönetimi”, “Finans”, “Finans Yönetimi”, “Finansal Analiz”, “Varlık Değerleme”, “Muhasebe-Finans” ve “Para ve Sermaye Piyasaları” derslerini; Doktora düzeyinde ise, “Finansta Ampirik Uygulamalar” ve “Davranışsal Finans” derslerini vermektedir.
 
Uluslararası ve ulusal çeşitli bilimsel toplantılara ve kongrelere katılan Murat Kıyılar’ın finans alanında yayınlanmış çeşitli makale ve bildirilerinin yanında,
* Çözümlü Finans Problemleri; Literatür Yayınları, Yayın No:20, Ekim 2011, İstanbul (ISBN: 978-975-04-0443-6).
* Paranın Zaman Değeri; Literatür Yayınları, Yayın No:593, Ocak 2010, İstanbul (ISBN: 978-975-04-0544-0)
* Etkin Pazar Kuramı ve Etkin Pazar Kuramının İMKB’de İrdelenmesi–Test Edilmesi-; Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları, Yayın No:86, Ağustos 1997, İstanbul, (ISBN: 975-7539-83-X) isimli kitapları vardır.
 
Ekim 2007 – Ağustos 2014 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde müdür yardımcılığı görevini yürütmüştür. Murat Kıyılar halihazırda İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Anabilim Dalında 1987 yılından buyana öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatına sahiptir. En son 2014 yılının Nisan ayında “Kamu Gözetim Kurumu” tarafından “Bağımsız Denetçi” olarak yetkilendirilen Murat Kıyılar; Filiz Kıyılar ile evli ve Ata Kıyılar’ın babasıdır. 
 
Bu site SSL Güvenlik Sistemi ile korunmaktadır.
© Borfin
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Yukarı